Co to jest kwakierski ślub: wszystko, co trzeba wiedzieć

Odpowiedzią na to, czym jest ślub kwakrów, jest to, że odnosi się do legalnego małżeństwa, w którym para może się zjednoczyć bez urzędnika. Obowiązuje w Pensylwanii, a my omówimy wymagania, które musisz spełnić, aby twój ślub kwakrów był legalnym małżeństwem.

Podobnie jak inne wesela, porozmawiamy również o tym, co zwykle dzieje się na weselach Quaker, aby pomóc Ci wiedzieć, czego się spodziewać. A dla par, które preferują ceremonię niereligijną, możesz przeczytać, co to jest ślub świecki.

Co to jest kwakierski ślub: wszystko

Czym jest kwakierski ślub: czego się spodziewać

Ślub kwakierski to małżeństwo, w którym para może się legalnie zjednoczyć, nawet jeśli nie ma organizatora ślubu. Ten powód i inne udogodnienia sprawiają, że kwakierskie wesela są idealnym wyborem dla par, które chcą zadeklarować, że są małżeństwem.

Decydując się na ślub kwakrów, zdobędziesz licencję na małżeństwo jednoczące się, aby umożliwić ci legalne zawarcie małżeństwa. Nie musisz wypełniać dokumentów dla urzędnika, ponieważ nie będziesz ich potrzebować.

Kwakrzy wierzą, że małżeństwo zależy od wzajemnego zaangażowania pary; w związku z tym niepotrzebna jest zewnętrzna usługa lub słowa od urzędnika. Zamiast tego, zgodnie z corocznym spotkaniem w Filadelfii, przeprowadzą parę przez proces jasności, w tym spełnienie wszystkich niezbędnych wymogów prawnych.

Świadkowie podpiszą również kwakierskie akty ślubu, podobnie jak inne akty małżeństwa. To spełni wymagania prawne, aby potwierdzić samodzielny ślub i działać jako sposób na pokazanie wsparcia społeczności dla pary.

Czy śluby kwakrów są legalne?

Małżeństwo kwakrów jest legalne w niektórych stanach USA, takich jak Pensylwania i Kansas. Oto rzeczy, których można się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na ślub Quakera w tych stanach:

Pensylwania

Pary rozważające ślub kwakierski w Pensylwanii muszą umówić się na spotkanie w sprawie aktu małżeństwa za pośrednictwem Biura Rejestracji Małżeństw w Rejestrze Testamentów. W chwili pisania tego tekstu zapłacisz 100 USD za samozjednoczoną licencję małżeńską, której będziesz potrzebować na ślub Quakera.

Otrzymasz również zaświadczenie o samozjednoczeniu, które będzie Twoją deklaracją zamiaru zawarcia małżeństwa. Para może go dostosować lub możesz uzyskać tradycyjny język z corocznego spotkania Religijnego Towarzystwa Przyjaciół w Filadelfii.

Ponadto podczas ceremonii będziesz mieć dwóch świadków i twój partner podpisujący dokument. Następnie zostanie zwrócony do działu akt małżeństwa; otrzymasz poświadczoną kopię legalności małżeństwa.

Kansa

Kansas to kolejny stan USA, w którym para może się poślubić. Ponownie, nie potrzebujesz urzędnika i zapewnisz sobie jedność, deklarując swoje oddanie sobie nawzajem.

Państwo nie będzie się angażować, a procedura uroczystego ślubu może być zgodna z tematem, jeśli para chce. Ale oczywiście upewnij się, że twoje małżeństwo jest zarejestrowane i że jest dwóch świadków ceremonii.

Pamiętaj, że twoje małżeństwo powinno zostać zawarte w towarzystwie zwanym Quakers lub Friends, aby upewnić się, że będzie ważne. Dopóki małżeństwo zawarte jest przez społeczeństwo, twój związek jest legalny.

Co to jest licencja małżeństwa kwakierskiego?

Licencja małżeńska w ślubach kwakrów nazywa się samozjednoczoną licencją małżeńską. Jest legalny w Pensylwanii, Kansas, a nawet w innych stanach, takich jak Nevada, Kalifornia, Maine, Illinois i Kolorado.

Aby dodatkowo zabezpieczyć ważność aktu małżeństwa, sprawdź wymagania swojego stanu. Na przykład możesz potrzebować być wyznawcą jednej konkretnej religii, podczas gdy inne stany mogą dać ci samozjednoczoną licencję małżeńską bez konieczności bycia związanym z żadną organizacją religijną.

Jak uzyskać licencję na samozjednoczenie małżeństwa

Sprawdź wymagania państwa, w którym odbędzie się Twój ślub. Zwykle składasz wniosek osobiście ze swoim partnerem w lokalnym biurze licencji małżeństwa.

Możesz również skontaktować się z biurem urzędnika powiatowego. Sprawdź na stronie internetowej urzędu lub biura stanowego, jakie procedury i jakie dokumenty zabrać ze sobą.

A jeśli zamiast tego interesuje Cię sprawowanie urzędu, ale bez żadnych powiązań z konkretną religią, możesz przeczytać, czym jest uroczysty ślub.

Co się dzieje na weselu kwakrów?

  • Żaden urzędnik ani minister nie przeprowadza ceremonii ślubnej
  • Nabożeństwa podczas ceremonii zaślubin są podobne do spotkania kultu kwakrów; obejmuje ciche uwielbienie na początku ślubu
  • Para wstanie i wymieni swoje przysięgi
  • Para może również wymieniać obrączki
  • Po ceremonii para podpisze akt małżeństwa
  • Aby zadeklarować swoją intencję, certyfikat jest odczytywany na głos
  • Nastąpi okres, w którym rodzina i przyjaciele pary będą mogli przekazywać wiadomości młodej parze
  • Ponieważ ślub zbliża się ku końcowi, goście są zachęcani do uścisku dłoni sąsiadom, aby zasygnalizować koniec znaczenia kultu
  • Goście podpiszą następnie jako świadkowie przysięgi ślubnej pary

Co kwakrzy wierzą w małżeństwo?

Wesele kwakrów pozwala parze poślubić się, ponieważ wierzą, że żaden pośrednik nie jest konieczny, aby pokazać bezpośredni związek z Bogiem. Kwakrzy wierzą, że ich małżeństwo zostanie uświęcone w oczach Boga nawet bez urzędnika podczas ceremonii ślubnej.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, czym jest kwakierski ślub, który jest jednoczącą ceremonią małżeńską.

Jest to legalne w niektórych stanach USA, a sama nazwa wskazuje, że do przeprowadzenia ceremonii nie jest potrzebny urzędnik. Dzieje się tak, ponieważ kwakrzy wierzą, że pośrednik nie jest potrzebny parze, aby pokazać swoje połączenie z Bogiem.