Co robi bezpiecznik termiczny w suszarce? Niesamowite rzeczy do poznania!

Czy wiesz, co robi bezpiecznik termiczny w suszarce? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć rolę suszarki termicznej w suszarce. Gdy suszarka jest zbyt gorąca, bezpiecznik termiczny jest środkiem ochronnym z białego plastiku o grubości 2,5 cala, który przerywa dopływ mocy do obwodu silnika.

Suszarka nie będzie działać w przypadku braku lub uszkodzenia bezpiecznika. Bezpiecznik termiczny pęknie, gdy wzrośnie temperatura wyjściowa, wartość bezpiecznika lub gdy temperatura przekroczy temperaturę, którą bezpiecznik zamierza tolerować.

Co robi bezpiecznik termiczny w suszarce? Niesamowite rzeczy do poznania!

Może się to zdarzyć w przypadku zwarcia elementu grzejnego, termostatu sterującego, termistora lub częściowo zablokowanego otworu wentylacyjnego. Bezpiecznik znajduje się w obudowie koła dmuchawy. Ponieważ nie ma już ciągłości między punktami końcowymi, należy to zmienić. Jest to bezpiecznik jednorazowy, co oznacza, że ​​nie można go zresetować. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Podstawy bezpiecznika termicznego w suszarce

Niektóre urządzenia gospodarstwa domowego są energooszczędne i dobrze spełniają swoje obowiązki, ale muszą być również bezpieczne. Duże urządzenia, takie jak suszarka, są chronione przed przegrzaniem za pomocą bezpieczników termicznych lub wyłączników termicznych. Jeśli suszarka ulegnie oderwaniu termicznemu, nie będzie się ona nagrzewać w bębnie przy następnym użyciu, co zapobiega zapaleniu się suszarki.

Wiele suszarek nie działa po zadziałaniu bezpiecznika termicznego; wielu nie działa. Bęben się obraca, a suszarka działa na niektórych innych modelach, ale wydaje się, że nie działa źródło ciepła. Po zakończeniu fazy suszenia w suszarce, ubrania wychodzą wilgotne z suszarki.

Nawet w tej samej marce konsystencja producentów różni się w zależności od produktu. W rezultacie bezpiecznik termiczny suszarki wydaje się być najbardziej prawdopodobnym elementem wymagającym wymiany. Jest to na szczęście stosunkowo prosta procedura. Niektóre urządzenia gospodarstwa domowego są energooszczędne i dobrze spełniają swoje obowiązki, ale muszą być również bezpieczne.

Duże urządzenia, takie jak suszarka, są chronione przed przegrzaniem za pomocą bezpieczników termicznych lub wyłączników termicznych. Jeśli suszarka ulegnie oderwaniu termicznemu, nie nagrzeje się ono w bębnie podczas następnego użycia, zapobiegając zapaleniu się suszarki. W rezultacie bezpiecznik termiczny suszarki wydaje się być najbardziej prawdopodobnym elementem wymagającym wymiany. Jest to na szczęście stosunkowo prosta procedura.

Zasada działania bezpiecznika termicznego w suszarce

Co więc robi bezpiecznik termiczny w suszarce? Bezpieczniki termiczne mają różne kształty i rozmiary i są stosowane w sprzęcie gospodarstwa domowego i zastosowaniach przemysłowych. Najbardziej podstawowy bezpiecznik termiczny zawiera wbudowany czujnik ustawiony na maksymalną tolerowaną temperaturę. Połączenie termiczne przerywa obwód elektryczny i wyłącza monitorowany sprzęt, jeśli ciepło mierzone przez czujnik przekroczy wcześniej określony poziom. Dzięki temu suszarka nie zapali się, jeśli pułapka na kłaczki i wylot są zatkane, co zapobiega dokładnemu odprowadzaniu ciepła.

Wyłączniki termiczne, oprócz bezpieczników termicznych, znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach i maszynach przemysłowych. Krytyczne rozróżnienie między bezpiecznikiem termicznym a wyłącznikiem termicznym polega na tym, że bezpieczniki termiczne były ograniczone w użyciu. Wyłączniki termiczne mogą być produkowane z wykorzystaniem styków gazowych, metalowych, rtęciowych lub innymi metodami. Wiele wyłączników termicznych było również używanych jednorazowo, ale wiele z nich można zresetować.

Bezpieczniki termiczne były stosowane w urządzeniach, w których przegrzanie jest poważnym zagrożeniem. Najpopularniejszymi zastosowaniami bezpieczników termicznych są suszarki nadmuchowe i suszarki do prania. Wiele suszarek jest wyposażonych w wyłącznik termiczny, który wyłącza suszarkę, gdy robi się zbyt gorąco, ale aktywuje ją ponownie, gdy zaczyna stygnąć. Niestety, wiele firm stosuje bezpieczniki termiczne w suszarkach, a to oznacza, że ​​jeśli Twój bezpiecznik termiczny się przegrzeje, a Ty nawet nie wiesz, jak i gdzie naprawić i wymienić bezpiecznik termiczny, będziesz musiał go wyrzucić i zaopatrzyć się w nowy jeden.

Wymiana bezpiecznika termicznego w suszarce

Twoje ubranie jest odpowiednio wywrócone, ale chłodne i mokre, co jest pierwszą wskazówką, że bezpiecznik suszarki nie działa. Przeczytaj instrukcję obsługi, aby zobaczyć, czy możesz po prostu zdemontować tylny panel, w którym zwykle znajduje się bezpiecznik termiczny, lub jeśli musisz również zdjąć pokrywę. Powinieneś być w stanie znaleźć instrukcję obsługi dostępną w Internecie, jeśli jej nie masz. Będziesz w stanie wykryć, czy bezpiecznik termiczny sam się zresetuje, czy też należy go wymienić, gdy będziesz mieć instrukcje i go znaleźć.

Bezpieczniki termiczne można było kupić w sklepach AGD, sklepach ze sprzętem lub domach towarowych, a także przez Internet za mniej niż 15 USD. Po wymianie bezpiecznika termicznego wytrzyj wylot suszarki, wąż odpowietrzający i pułapkę na kłaczki, aby zapobiec powtarzającym się problemom. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się, że suszarka nie działa problem i rozwiązanie.

To okładka!

Dziękujemy za poznanie funkcji bezpiecznika termicznego w suszarce. Bezpiecznik termiczny jest niezbędnym elementem suszarki i powinien zawsze działać poprawnie. Jeśli zauważysz, że suszarka nie wysuszy prawidłowo Twoich ubrań, natychmiast sprawdź bezpiecznik termiczny; jeśli jest uszkodzony, wymień go. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, co to jest suszarka wirowa i jak odłączyć suszarkę.