Jak działa maszyna do szycia Sew Cool?

Odpowiedź na to, jak działa fajna maszyna do szycia, jest łatwa do zrozumienia, gdy myślisz o niej jako o maszynie do filcowania. Poniżej nauczymy Cię nawet, jak z niego korzystać. Podzielimy się również wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów, takich jak zacinanie się w Sew Cool.

Ponieważ maszyna do szycia Sew Cool jest zabawką, może być świetnym sposobem na zainteresowanie dziecka szyciem. Możesz przeczytać o tym, jak nauczyć dziecko szyć na maszynie do szycia, gdy maluch jest już gotowy, aby spróbować prawdziwej rzeczy.

Jak działa maszyna do szycia Sew Cool?

Jak działa szycie na zimno?

Sew Cool to zabawka na baterie idealna dla dzieci w wieku od 6 lat. Ale wbrew nazwie nie działa jak maszyna do szycia. Jest to zasadniczo maszyna do filcowania i używa zestawu igieł do zacierania filcu. Jest przeznaczony dla dzieci, więc nie musisz się martwić o igły.

Podczas gdy Sew Cool nie jest prawdziwą maszyną do szycia, dziecko nadal może cieszyć się różnymi projektami, takimi jak woreczki czy breloczki. Obejmuje nawet tkaniny, a Twoje dziecko może podążać za oznaczeniami, aby wiedzieć, w jakim kierunku szyć, przyklejać, składać, rozpoczynać i zatrzymywać. Jednak osłona igły nie jest zdejmowana, więc nie można wymienić igły, jeśli jest zablokowana lub złamana.

Czy Sew Cool Machine używa wątku?

Maszyna do szycia Sew Cool nie używa nici. Brakuje również niektórych części rzeczywistej maszyny do szycia, takich jak szpulki i pedały. Biorąc to pod uwagę, dziecko może myśleć, że zszywa razem materiał z powodu procesu filcowania.

Jak szyć fajne szycie bez nici?

Sew Cool wykonuje „ściegi” bez nitki, łącząc tkaniny filcowe. Istnieją również prowadnice do szycia, w których dziecko nadal będzie podążać za wyrównaniem szwów, aby naśladować uczucie szycia na maszynie do szycia.

Jak używać Sew Cool

 • Przeczytaj instrukcję, aby zapoznać się z zabawkami
 • Sprawdź wskazówki dotyczące konkretnych wzorów i projektów
 • Włącz przełącznik
 • Naciśnij przycisk Start
 • Ustaw tylko dwie warstwy tkaniny
 • Poprowadź je pod osłoną igły, tak aby szew znalazł się na niebieskim znaku
 • Naciśnij przycisk stop i wyłącz maszynę po zakończeniu
 • Dlaczego mój Sew Cool ciągle się zacina?

  Maszyna do szycia Sew Cool może się zacinać, jeśli nie wykonasz właściwych kroków dotyczących łączenia dwóch filcowych tkanin. Należy również sprawdzić, czy igły nie są uszkodzone lub czy zabawka wymaga wymiany baterii. A jeśli materiał się zacina, należy najpierw obrócić pokrętło ręczne, aby podnieść igłę, aby nie trzeba było wyrywać materiału.

  Dlaczego tkanina nie łączy się ze sobą w Sew Cool?

  Używaj tylko odpowiedniego materiału i pamiętaj, że w tej zabawce możesz połączyć tylko dwie warstwy. Następnie prawidłowo ustaw materiał podnosząc igły pokrętłem. Na koniec wyrównaj tkaninę przed opuszczeniem igieł, a Sew Cool powinien bezproblemowo łączyć tkaniny.

  Czy mogę wymienić igły w Sew Cool?

  Nie można wymienić igieł w Sew Cool, jeśli są złamane lub uszkodzone. Marka nie oferuje zamienników, ponieważ spełniają one standardowe wymogi bezpieczeństwa. Jednak Spinmaster zaleca skontaktowanie się z działem obsługi klienta i przypomina użytkownikom, aby zawsze podnosić igły przed zdjęciem tkaniny, aby uniknąć uszkodzenia igieł w przyszłości.

  Dlaczego kontrolka na Sew Cool nie włącza się/miga?

  Problemy ze wskaźnikiem świetlnym na Sew Cool mogą oznaczać, że materiał się zacina lub igła jest złamana. Może być również konieczna wymiana baterii, ponieważ migające światło może oznaczać niski poziom naładowania baterii. Użyj czterech baterii AA i wyłącz maszynę podczas ich wymiany.

  Czy możesz używać zwykłego filcu do szycia na zimno?

  W maszynie do szycia Sew Cool nie można używać zwykłego materiału filcowego. Według marki zabawka nie połączy się ze zwykłym filcem. Zamiast tego musisz użyć rzeczywistego materiału Sew Cool, który jest dołączony do zestawu, ale marka oferuje również materiały uzupełniające lub wypróbuj u lokalnych sprzedawców zabawek, gdy potrzebujesz więcej materiału Sew Cool.

  Do czego służy maszyna do filcowania?

  Sew Cool to bardziej maszyna do filcowania niż maszyna do szycia. Dzieje się tak, ponieważ łączy ze sobą dwie tkaniny zamiast zszywać je igłą i nitką. Maszyna do filcowania nazywana jest również maszyną do upiększania, kompatybilną z tkaninami włóknistymi, takimi jak wełna i jedwab.

  Czy możesz używać swojej maszyny do szycia jako maszyny do filcowania?

  Możesz używać zwykłej maszyny do szycia jako maszyny do filcowania. Istnieją przystawki, które można kupić i zainstalować, aby zmienić maszynę do szycia w maszynę do upiększania. Sprawdź konkretną markę i model, jeśli producent je sprzedaje.

  Wniosek

  I to wszystko! Podsumowując, jak działa szyjąca fajna maszyna do szycia, jest to zasadniczo beznitkowa maszyna do filcowania, która łączy dwie tkaniny bez faktycznego szycia. Może to być przyjemna aktywność dla dzieci i być może zainteresuje je wypróbowaniem prawdziwej maszyny do szycia w przyszłości.

  Gdy Twoje dziecko będzie gotowe, zawsze możesz dostać małą i podstawową maszynę. Przeczytaj ten przewodnik, jak kupić maszynę do szycia, aby rozpocząć.