Co powoduje zbyt duże ciśnienie w podgrzewaczu wody? 3 proste wskazówki do poznania!

Zastanawiasz się, co powoduje zbyt duże ciśnienie w podgrzewaczu wody? Nie musisz się nad tym zastanawiać, bo wylądowałeś we właściwym miejscu. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Gdy dopływ gorącej wody jest ograniczony lub temperatura wody jest zbyt niska, w podgrzewaczu wody powstaje nadmierne ciśnienie.

Ze względu na oczywiste przyciąganie grawitacyjne i niższe ciśnienie powietrza w twoim domu, ciśnienie wzrasta wraz ze wzrostem temperatury z powodu wyższych temperatur na zewnątrz lub niskiego przepływu. Na szczęście istnieją konkretne kroki, które możesz podjąć, aby zidentyfikować i rozwiązać nadmierne ciśnienie wody. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc przyjrzyjmy się temu głębiej!

Co powoduje zbyt duże ciśnienie w podgrzewaczu wody? 3 proste wskazówki do poznania!

Co powoduje zbyt duże ciśnienie w moim podgrzewaczu wody?

Czy wiesz, co powoduje za duże ciśnienie w podgrzewaczu wody? Miejska sieć wodociągowa jest najczęstszą przyczyną wysokiego ciśnienia wody. Jeśli mieszkasz w regionie, w którym znajduje się wiele gór lub wysokich budynków, woda musi być pompowana pod większym ciśnieniem, aby dotrzeć do wszystkich użytkowników. Lokalne firmy wodociągowe często pompują wodę pod ciśnieniem 100 psi lub wyższym.

Ponieważ hydranty wymagają znacznie większego ciśnienia niż mieszkania, przebywanie w pobliżu jednego z nich może umożliwić pracę wodociągu prowadzącego do domu pod wyższym ciśnieniem. Można sobie wyobrazić, że zbiornik wyrównawczy twojego podgrzewacza wody jest uszkodzony. Źródło nadciśnienia w podgrzewaczu wody jest często czymś poza twoją kontrolą pod koniec dnia. Wystarczy tylko zlokalizować go i zastosować kroki, aby ograniczyć ciśnienie, gdy woda wypływa z głównego źródła wody w domu.

Skąd więc możesz wiedzieć, czy masz do czynienia z nadmiernym ciśnieniem wody?

Jak sprawdzić, czy w podgrzewaczu wody jest za duże ciśnienie

Dokładny manometr, który omówimy później, powie Ci wiele o ciśnieniu wody w Twoim domu. Z drugiej strony, Twój dom dostarczy Ci sygnałów i wskazówek, że nadszedł czas, aby uzyskać odpowiednią ocenę.

#1. Sprawdź krany

Wysokie ciśnienie wody można wykryć w twoim domu, patrząc na krany. Małe części w kranach, takie jak aeratory i podkładki, szybko pękają, jeśli są regularnie poddawane działaniu wody pod wysokim ciśnieniem. Najważniejszym elementem, którego należy szukać, są cieknące krany, szczególnie te, które przeciekają, gdy inny przedmiot, taki jak słuchawka prysznica, jest włączony. Gdy włączysz kran po raz pierwszy, możesz zobaczyć, jak pęka lub pluje. Alternatywnie, możesz zaobserwować więcej wody tryskającej za każdym razem, gdy kran jest całkowicie odkręcony niż przy zwykłym ciągłym przepływie.

#2. Sprawdź rury wodne

Czy twoje fajki kiedykolwiek wydawały „trzaskający” dźwięk? Uderzenie wodne jest objawem niskiego ciśnienia wody w podgrzewaczu wody. Ilekroć gwałtowny, silny przepływ wody ustaje, nazywa się to uderzeniem wodnym. Gdy uzyskasz duże ciśnienie wody, szybko zakręć kran; to jak pociąg towarowy zderzający się z rurami. Woda może być tak potężną siłą natury, że czasami o niej zapominamy. Być może zainteresuje Cię również czas na wymianę rur.

#3. Miej oko na swoje urządzenia

Urządzenie na podgrzewaczu wody może ostrzegać o problemach z ciśnieniem na różne sposoby. Wycieki są bardziej widocznym elementem, na który należy zwracać uwagę. W przypadku wystawienia na działanie wysokiego ciśnienia wody przez dłuższy czas, pralki i suszarki, systemy grzewcze i automatyczne zmywarki mogą zacząć przeciekać. Mogą, ale nie muszą, w żaden sposób przeciekać. Po prostu pogarszają się z czasem i wymagają wymiany znacznie wcześniej niż powinny.

Uszkodzenia spowodowane nadmiernym ciśnieniem wody mogą być powodem, dla którego masz znacznie mniej czasu niż oczekiwałeś z przedmiotem. Chodzenie po mieszkaniu, odkręcanie kranów i słyszenie bijącej wody to doskonały początek, ale będziesz mieć trochę sprzętu, jeśli chcesz zrozumieć, co jest nie tak z twoją kanalizacją.

Jak sprawdzić ciśnienie wody

Za pomocą następujących urządzeń możesz sprawdzić ciśnienie wody.

#1. Manometr

Ten prosty gadżet jest dostępny w sklepach dla majsterkowiczów. Posiada złącze, które wygląda jak końcówka węża ogrodowego i łączy się z kranami w prawie tym samym sensie. Znajdź kran najbliżej kanalizacji, która może znajdować się w piwnicy lub na zewnątrz domu. Sprawdź, czy wszystkie krany i urządzenia wodne są wyłączone. Odkręć wodę i podłącz manometr do kranu. Pamiętaj, aby po kilku chwilach rzucić okiem na wskaźnik. Twoje ciśnienie wody powinno wynosić około 40 – 60 psi.

#2. Zawór redukcyjny ciśnienia

regulator ciśnienia zwany zaworem redukcyjnym ciśnienia to urządzenie podłączone do systemu rurociągów, które zmniejsza przepływ wody wpływającej do domu. Zawór redukcyjny może nie być obecny w starych budynkach, ale zainstalowanie go może szybko rozwiązać problem, jeśli masz nadmierne ciśnienie wody.

To okładka!

Mamy nadzieję, że zorientowałeś się, co powoduje zbyt duże ciśnienie w podgrzewaczu wody. Do tego momentu omówiliśmy wszystko bardzo szczegółowo. Aby w pełni to wszystko zrozumieć, przeczytaj uważnie artykuł. Zamieściliśmy również kilka sposobów pomiaru ciśnienia wody. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak uruchomić podgrzewacz ciepłej wody w RV i jak sprawdzić podgrzewacz ciepłej wody. Dziękuję, że dotrwaliście do końca, przyjaciele!