Co powoduje wyciek zaworu nadmiarowego podgrzewacza ciepłej wody? Szczegółowy przewodnik!

Co powoduje wyciek zaworu nadmiarowego podgrzewacza wody? Może to wynikać z dwóch powodów, dla których zawór otwiera się przy nadmiernym ciśnieniu lub temperaturze, a zawór jest uszkodzony.

Rzeczywisty wyciek występuje, gdy problem dotyczy wadliwego zaworu. Instalacja nowego zestawu zaworów ciśnieniowych może kosztować około 350 USD.

Co powoduje wyciek zaworu nadmiarowego podgrzewacza ciepłej wody? Szczegółowy przewodnik!

Masz szczęście, jeśli jesteś majsterkowiczem lub właścicielem domu do samodzielnego wykonania, aby kupić i zainstalować nowy, ale wymiana zaworu bezpieczeństwa wymaga od czterech do pięciu lat. Wymień go więc w odpowiednim momencie, aby zapobiec występowaniu większej liczby problemów. To tylko przegląd, więc czytaj dalej!

Zrozumienie celu zaworu nadmiarowego podgrzewacza wody

Rozszerzalność cieplna jest odpowiedzialna za wywołanie wzrostu ciśnienia w zbiorniku po podgrzaniu wody w podgrzewaczu wody. Następnie urządzenie staje przed ryzykiem wybuchu po wzroście ciśnienia. Zawór nadmiarowy służy jako mechanizm unikania tego problemu. Przekroczenie określonego poziomu ciśnienia lub temperatury w zbiorniku otwiera zawór nadmiarowy i umożliwia całkowite spuszczenie wody ze zbiornika. Następnie do zbiornika dolewana jest zimna woda obniżająca ciśnienie i temperaturę wewnątrz.

Co powoduje wyciek zaworu nadmiarowego podgrzewacza ciepłej wody?

Zawór nadmiarowy może się nieznacznie otworzyć podczas ulatniania się wody, głównie wtedy, gdy ciśnienie wody zasilającej podgrzewacz wody jest bardzo wysokie. Jest to coś niezwykłego i nieczęsto obserwowane, ale ciśnienie wody w systemie można przetestować samodzielnie. Niemniej jednak test ciśnieniowy mierzy prawidłowe okucia w sklepach dla majsterkowiczów. Większość manometrów testowych posiada adaptery do różnych złączy wylotowych.

Test jest łatwy do przeprowadzenia poza kranem. Tak więc postępuj zgodnie ze wskazówkami miernika podczas wykonywania badania i poznawania ciśnienia rur w domu. Zrozum, że zwykłe ciśnienie w systemie wodnym może wahać się od 40 do 8-0 funtów na każdy cal kwadratowy. Problemem może być ciśnienie wody w systemie, które zbliża się lub przekracza 150 funtów na każdy cal kwadratowy. Ponadto ekstremalne ciśnienie wody występuje z powodu kilku problemów, w tym:

  • Podgrzewacz wody i zamknięty system wodny powodują wzrost ciśnienia. Otwiera się tak, jak powinien i uwalnia nadmierną siłę, aby skonsultować się z profesjonalnym hydraulikiem, aby rozwiązać problem.
  • Dostosuj zbiornik ciśnieniowy i czujnik ciśnienia pompy, jeśli używasz wody użytkowej. Regulacja jest łatwa dzięki czujnikowi ciśnienia instalacji domowej. Zadzwoń do wykwalifikowanego technika, jeśli nie jesteś pewien procedury.
  • Nadmierne ciśnienie w systemie wodnym nigdy nie stanowi problemu, ale nadal może wystąpić. Dostawa wysokociśnieniowa z firmy wodociągowej wymaga skontaktowania się z nimi w celu rozwiązania problemu. Tak więc zainstalowanie reduktora ciśnienia na wodomierzu jest zgodne z sugestią w tej sytuacji.

Nadciśnienie w systemie wodociągowym w domu jest poniekąd poważną okolicznością. Zwykłe systemy hydrauliczne mogą doznać dalszych uszkodzeń z powodu wysokiego ciśnienia, co prowadzi do trudniejszych strat. Uszkodzony zawór lub pęknięta rura mogą spowodować ogromne szkody w domu, jeśli nie zostaną od razu wykryte.

Co należy zrobić, gdy Wyciek zaworu nadmiarowego podgrzewacza ciepłej wody

Zadzwoń do eksperta hydraulika w momencie, gdy zawór nadmiarowy zacznie przeciekać. Zawór jest uruchamiany jako częste sygnały, że ciśnienie lub temperatura nie wzrastają. W tym przypadku nazywa się to naprawą problemu. Wymień stary zawór nadmiarowy na nowy, jeśli ma przecieki. Możesz również przeczytać o tym, jak opróżnić podgrzewacz wody.

Co należy zrobić, aby uniknąć Wyciek zaworu nadmiarowego podgrzewacza ciepłej wody

Większość ludzi nie ma pojęcia, że ​​zawór nadmiarowy w podgrzewaczu wody wkrótce otwiera się, gdy temperatura w zbiorniku wody jest zbyt wysoka. Z uwagi na ekstremalne temperatury wody nie zdarza się to często w przypadku otwierania zaworu nadmiarowego. Większość z nich otwiera się, gdy temperatura wody osiąga 210 stopni Fahrenheita. Tak więc sprawdzenie temperatury wody, choć nigdy nie jest łatwe. Użyj termometru kuchennego do mięsa zgodnie z zaleceniami. Następnie odkręć kran w zlewie kuchennym i pozwól mu płynąć przez kilka minut, ponieważ zapewni to pobranie wody z urządzenia, więc sprawdź temperaturę wody za pomocą termometru do mięsa.

Problem występuje, gdy temperatura podgrzewacza wody przekracza 120 stopni Fahrenheita. Najlepiej wyregulować termostat podgrzewacza wody, który obniża temperaturę. Pamiętaj, że może to stanowić zagrożenie dla całej rodziny i poparzyć lub poparzyć skórę. Jeśli przekroczy 200 stopni, urządzenie może wkrótce ulec awarii i wymagać pomocy profesjonalnego hydraulika. Należy więc pamiętać o tych rzeczach, oprócz tego, co powoduje wyciek zaworu nadmiarowego podgrzewacza ciepłej wody.

Inne problemy, które mogą powodować wycieki wymagające wymiany

Zawór nadmiarowy ciśnienia w podgrzewaczu wody może ulec awarii. Niektóre przyczyny powodują, że umiera, więc potem wycieka. Ten wyciek jest niewielki, ale tylko kilka kropel jest w porządku. Ale małego wycieku nigdy nie można lekceważyć. Trzy z typowych problemów z zaworami nadmiarowymi mogą powodować niewielkie wycieki:

  • Nieumiejętność obsługi zawsze prowadzi do nagromadzenia osadów lub korozji i wycieków;
  • Zawory nadmiarowe nie uzupełniają podgrzewacza wody; i
  • Wadliwy lub niewłaściwy zawór nadmiarowy.

To okładka!

Teraz dowiesz się, co powoduje przeciekanie zaworu nadmiarowego podgrzewacza c.w.u., a to z dwóch powodów: spust w zaworze i uszkodzony zawór. Udostępniane są również dodatkowe informacje dotyczące tego, jak naprawić, jeśli wystąpią przecieki, a lepsze zrozumienie celu komponentu pomaga. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak zainstalować gazowy podgrzewacz ciepłej wody i jak wyczyścić podgrzewacz ciepłej wody.