Jak czyścić patio z cegły bez myjki ciśnieniowej? 5 najlepszych wskazówek!

Jak wyczyścić ceglany taras bez myjki ciśnieniowej? Łatwo jest szorować trudne plamy, zamiatać zakamarki patio, spłukiwać szary lub srebrny pył, który gromadzi się w ceglanych tarasach, a także usuwać te, które tworzą się w kanałach i kalenicach patio.

Jednak brzydkie plamy lub rdza mogą pojawić się na brudnej ścianie z cegły. Użyj myjki ciśnieniowej, aby wyczyścić i usunąć brud.

Ale niszczy tylko rozbite okna, starożytne mury i sąsiednie rośliny, opierając się na poniższych wskazówkach, które gwarantują czyste ceglane patio. Kop dalej i przyjrzyj się bliżej każdej z rekomendacji.

Najpierw zrozumieć ceglane patio

Ceglane patia oferują tradycyjny klimat dla większości właścicieli domów. Cegła jest estetyczna, trwała i jest bardzo wytrzymała. praktyczny jako materiał, który zwiększa pokład & jego wartość, ponieważ trwa dłużej w porównaniu z innymi rodzajami konstrukcji betonowych. Proszę go regularnie czyścić, aby wyglądał na odpowiedni. Czyść go codziennie, aby na ceglanym patio nie gromadził się brud i brud. Rozwój grzybów, pleśni i osadów ma tendencję do bytowania na ceglanym patio w wilgotnym klimacie. Ustaw program i odpowiednio umyj ceglane patio, aby zachować czystość i urok tarasu.

Ceglane patio wygląda elegancko, a wykonanie pewnych prac konserwacyjnych jest niezbędne, aby zachować jego estetykę. Przeprowadź mycie ciśnieniowe i spraw, aby ceglany taras wyglądał czysto i dobrze. Cegła jest trwała i może zatrzymywać ciepło pochodzące ze słońca, ponieważ jest niepalna, co nadaje się do grillowania lub kominka na zewnątrz. Utrzymuj ceglane patia w sposób trwały poprzez czyszczenie. Usuń mech lub rośliny między tymi cegłami i umyj powierzchnię cegły wodą z mydłem.

Wskazówki dotyczące czyszczenia ceglanego patio bez myjki ciśnieniowej

Oto wskazówki do rozważenia, jak czyścić ceglany taras bez myjki ciśnieniowej:

#1. Płukanie

Szary lub srebrny pył gromadzi się na zamkniętym ceglanym patio, ponieważ te szczątki składają się z titranta i cementu. Wyszoruj ceglane patio słodką wodą i usuń brud. Ta metoda może zająć zbyt dużo czasu, ale jest warta wysiłku. Wymagane jest ciągłe płukanie powierzchni cegły słodką wodą, dopóki kwas muratowy nie przestanie sączyć wapień z zaprawy. Po zakończeniu płukania sprawdź, czy najlepiej wyeliminować kwas muratowy.

#2. Pielenie

Potraktuj odchwaszczanie jako niezbędną pielęgnację tarasu. Najpierw usuń chwasty, które rozwijają się między cegłami w kanałach i grzbietach. Wykonuj tę rutynę codziennie. Chwasty również ostatecznie otaczają cegły, powodując pękanie. Następnie posprzątaj gałęzie, liście i ziemię, które na nią spadły, jak po wyrwaniu chwastów z korzeni.

#3. Zamiatanie

Zamiataj ceglane patio i uwzględnij to w rutynie. Zamiatanie to fantastyczna metoda przygotowania patio do sprzątania. Dodatkowo utrzymuje cegłę, aby była dokładnie ukształtowana. Wyszczotkuj kącik i zakamarek na patio sztywną miotłą. Poszukaj ewentualnych fragmentów cegieł i wyeliminuj je.

#4. Szorowanie

Usuń wszystkie trudne plamy z ceglanego patio za pomocą szorowania. Najpierw rozcieńczyć dziesięć procent roztworu wybielaczy chlorowych w wodzie. Następnie wyczyść szczotką z włosia. Po usunięciu plam zmyj ceglany taras słodką wodą. Aby użyć wybielacza chlorowego, należy nosić okulary i rękawice ochronne. Umyj i wlej część roztworu wybielacza. Wybierz delikatną formę roztworu czyszczącego do czyszczenia ceglanych tarasów. Następnie weź jeden galon wrzącej wody, aby przygotować roztwór czyszczący.

Dodaj odpowiednią ilość detergentu, aby przygotować się do tego roztworu. Przygotuj roztwór z 1 częścią octu i; 15-częściowe odcinki wodne. Następnie, po wylaniu mieszanki, podrap ceglane patio szczotką. Zrób kilka ruchów do przodu i do tyłu, aby zadbać o szczeliny i szczeliny. Wyczyść czystą wodą i powtórz. Unikaj linii na murze i uzupełniaj wodę w środku.

#5. Używanie detergentu lub środka do czyszczenia cegieł

Plamy są trudne do usunięcia podczas czyszczenia. Postępuj zgodnie z ekstremalnymi środkami podczas czyszczenia ceglanego patio. Użyj środka do czyszczenia cegieł lub przygotuj roztwór detergentu. Załóż gumowe rękawiczki, aby chronić ręce. Następnie spraw, aby ceglane patio wyglądało jak nowe. Nałóż sól, mydło i wodę. Następnie w małym wiaderku wymieszaj dwie łyżki łagodnego detergentu, w tym łyżeczkę soli. Napełnij wiadro ciepłą wodą. Zanurz czystą szmatkę w mieszaninie.

Nałóż bawełnę na poplamioną cegłę i dokładnie ją przetrzyj. Plama, która nie wypłynęła, wymaga użycia fosforanu trójsodowego. Przygotuj miksturę w pół szklanki w gorącej wodzie. Trzymaj chemikalia z dala od dzieci i zwierząt domowych. Wyszoruj plamę, a następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą. Pozwól powierzchni wyschnąć przed wymianą roślin, innych przedmiotów i mebli ogrodowych.

Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak używać detergentu z myjką ciśnieniową.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak czyścić ceglany taras bez myjki ciśnieniowej, wykonując następujące czynności: spłukiwanie, odchwaszczanie, szorowanie, zamiatanie, przy użyciu detergentu lub środka do czyszczenia cegieł. Poza tym rozumiesz ceglane patio, które po wyczyszczeniu będzie spełniać swoje zadanie! Dowiedz się, jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej oraz jak czyścić cegłę i beton myjką ciśnieniową.