Co oznaczają różne kolory świec

Czy zauważyłeś, że niektórzy ludzie kupują świece w określonych kolorach? Nie tylko kupili różową świecę, bo jest różowa; to tak, jakby w różowej świecy było coś, czego potrzebują. Więc po prostu nie możemy się powstrzymać od zastanowienia się, co oznaczają różne kolory świec?

Kolory odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. Zapalając kolorowe świece, możemy nadać różnorodną atmosferę i lepiej skoncentrować nasze cele, czy to twórcze, czy medytacyjne. Rzeczywiście, „magia” świec jest znaczącą i dobrze zbadaną nauką i sztuką, którą ludzie błędnie łączą z czarną magią lub czarami.

Co oznaczają różne kolory świec

Terapia kolorami i psychologia kolorów to fundamenty symboliki świec. Jest to nauka, która wierzy, że różne kolory w różny sposób wpływają na nasz mózg. Zależy to od częstotliwości kolorów i procedur, przez które przechodzi nasz mózg, aby je wykryć i zwizualizować.

Na przykład istnieje powód, dla którego znaki sprzedaży są czerwone; czerwony wpaja w nas poczucie pilności. Pojęcie symboliki koloru świec opiera się na podobnym założeniu. Inni twierdzą, że poza zapachem świecy wpływa na nas kolor świecy, więc co oznaczają różne kolory świec?

Co oznaczają różne kolory świec?

Białe świece

Więc co oznaczają różne kolory świec? Zacznijmy od bieli, ponieważ biel zawiera wszystkie odcienie; jest to wszechogarniająca i naturalna reprezentacja boskiej miłości. Palenie białej świecy reprezentuje te duchowe aspekty białego koloru.

Na przestrzeni dziejów kolor biały był kojarzony z duchowym znaczeniem. Niektóre z tych definicji można znaleźć w kulturze zachodniej. Na przykład biel, która reprezentuje czystość, była tradycyjnie wybierana do sukien ślubnych; warto pomyśleć o ślubie.

Wiąże się to również ze sztuką uzdrawiania; tradycyjnie lekarze i inni pracownicy uzdrawiający używali białych strojów. Niektóre z duchowych konotacji białych świec zawierają kojące działanie. Jeśli czujesz się zaniepokojony lub przechodzisz przez trudny okres, rozważ zapalenie białej świecy i wykorzystanie jej jako centralnego punktu do medytacji.

Czarne świece

Ci, którzy wykonują magię, czytają astrologię lub mają duchowe wyobrażenia na temat świec, pragną oczyścić powietrze. Co więcej, chcą udoskonalić swoje domy negatywności i zła, więc palą czarną świecę. Ludzie wierzą, że zapalenie czarnej świecy neutralizuje i eliminuje negatywność komunikowaną z daleka przez tych, którzy życzą ci krzywdy.

Wiele osób medytuje, używając świec jako punktu centralnego. Na przykład czarna świeca może pomóc ci skupić umysł na przygotowaniu do głębokiej medytacji. Dodatkowo zapalona czarna świeca może pomóc komuś, kto przechodzi trudny okres w pracy lub w związku.

Czerwone świece

Świece mają znaczenie, więc wybór, które świece palić iw którym dniu jest kluczowy. Świeca nie musi mieć określonego rozmiaru, ale powinna uwzględniać cel zapłonu i dopasowanie koloru. Mars rządzi czerwonym odcieniem, fizycznym kolorem, który zapewnia witalność, siłę, dynamizm, namiętną miłość, fizyczne pożądanie, siłę woli i zdolności sportowe.

Czerwona świeca reprezentuje ogień. Korzystanie z czerwonej świecy może pomóc w zdobyciu rozgłosu lub szybkim awansie w pracy. Ale bądź ostrożny; nie zapalaj go często i trzymaj z dala od sypialni; w przeciwnym razie zawsze będziesz spięty. Czerwony odcień pobudzi Twoją aktywność i pasję, uniemożliwiając relaks i odpoczynek.

Niebieskie świece

Niebieska świeca może pomóc ci połączyć się z ogromną energią, którą emituje niebieska świeca. Znaczenie niebieskiej świecy może być emocjonalne, symboliczne lub psychologiczne. Niebieski to żywy odcień widziany w naturze, który jest zarówno płynny, jak i ekspansywny.

Tranquility to jedno z symboli niebieskiej świecy związanej z naturą. Innym skojarzeniem niebieskiej świecy jest spokój lub spokój. Kiedy wybierzesz niebieską świecę, możesz sięgnąć po moc natury.

Możesz poczuć relaksującą ciszę kołyszącego się oceanu, skupiając się na niebieskim płomieniu. Poprzez medytację możesz chcieć poszerzyć i wzmocnić swoją duchowość. Możesz skupić się na otwieraniu i rozszerzaniu swojego umysłu jak bezkresne błękitne niebo, zapalając niebieską świecę.

Żółte świece

Symbolika żółtej świecy ma kilka stron, które mogą zapewnić ci przejrzystość. Po pierwsze, możesz wybrać, którą energię żółtej świecy wniesiesz do swojego życia. Żółta świeca o znaczeniu oświecenia jest ważnym narzędziem do medytacji i modlitwy.

Żółty to odcień związany z niebiańskim zrozumieniem i duchowymi prawdami. Aby połączyć się z tymi energiami, podczas praktyk pal żółtą świecę. Na przykład, używając żółtej świecy do medytacji, powinieneś skoncentrować się na płomieniu świecy.

Wizualizuj duchową energię zawartą w żółtym kolorze, która zostaje uwolniona, gdy żółta świeca się topi. Kiedy koncentrujesz się na tych energiach, możesz je wchłonąć podczas swojej medytacji i wykorzystać do pomocy w swojej duchowej podróży. Co więcej, żółta świeca jest świetnym odcieniem, który można wykorzystać podczas czynności religijnych.

Zielone świece

Zielona świeca kojarzy się z dobrobytem i fortuną. Inne cele zielonych świec to natura i duchowy związek między glebą a energią roślin. Znaczenie zielonej świecy może pomóc ci połączyć się z duchowością natury.

Możesz aktywować swoją duchową esencję, klikając z energiami ziemi i roślin. Na przykład, zapalając zieloną świecę, można odkryć bogactwo, które zieleń nasyca wszystko, z czym się styka. Zielony jest również symbolem odnawiającej się energii życia na Ziemi, która wybucha na wiosnę.

Wniosek

To więcej niż tylko kolor! Więc co oznaczają różne kolory świec? Stopniowo oceniaj informacje, które zebraliśmy na temat różnych kolorowych świec, aby wykorzystać ich potencjał.