Jak zrobić naprawdę fajną książkę dla dzieci?

Jak zrobić naprawdę fajną książeczkę dla dzieci? Jeśli chodzi o tworzenie książeczki dla dzieci, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Oto kilka wskazówek, jak zrobić naprawdę fajną książkę dla dzieci:

Jak zrobić naprawdę fajną książkę dla dzieci?

– Wybierz motyw, który jest zarówno osobisty, jak i unikalny dla Twojego dziecka. Może to być oparte na ich ulubionych kolorach, zwierzętach, a nawet postaci z bajki.

– Dołącz wiele zdjęć i innych pamiątek. Będziesz chciał czule spojrzeć wstecz na ten czas w ich życiu, więc dobrze to udokumentuj!

– Dodaj swoje osobiste akcenty. Może to być wszystko, od rysunków i szkiców po odręczne notatki i opowiadania.

Czy powinieneś pisać w książce, którą dajesz w prezencie?

Odpowiedź może Cię zaskoczyć, ale eksperci twierdzą, że tak! Zapisz swoje przemyślenia na okładce lub na stronie tytułowej. Odbiorca pomyśli o Tobie za każdym razem, gdy otworzy książkę.

Co powinieneś powiedzieć? Możesz użyć cytatu, czegoś osobistego lub nawet prostego „Przyjemnego czytania!”

Jeśli nie wiesz, co pisać, wypróbuj jedną z tych opcji:

„Bez książek historia milczy, literatura jest głupia, nauka sparaliżowana, myślenie i spekulacje w martwym punkcie”. – Barbara Tuchman

„Istnieje wiele małych sposobów, aby powiększyć świat swojego dziecka. Miłość do książek jest najlepsza ze wszystkich”. – Jacqueline Kennedy Onassis

„Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”. – Marek Tulliusz Cyceron

„Książki są najspokojniejszymi i najbardziej stałymi przyjaciółmi; są najbardziej przystępnymi i najmądrzejszymi doradcami oraz najbardziej cierpliwymi nauczycielami”. – Charles W. Eliot

Cokolwiek zdecydujesz się napisać, spraw, aby było to szczere i autentyczne. I baw się dobrze! W końcu dawanie książki to jedna z radości bycia czytelnikiem. Miłego dawania prezentów!

Czy masz jakieś ulubione napisy w otrzymanych książkach? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!

Co piszesz w książeczce babci dla dzieci?

Książeczka Babci Baby to świetny sposób na uchwycenie wszystkich niesamowitych chwil, które dzielisz ze swoją nową wnuczką. Oto kilka pomysłów na rzeczy, które można umieścić w książeczce dla dzieci twojej babci:

-Zdjęcia Ciebie i Twojej wnuczki razem

-Zapiski o tym, kiedy i gdzie ją pierwszy raz spotkałeś

-Wiadomości od innych członków rodziny witające ją na świecie

-Cytaty lub wiersze o babciach lub dzieciach

-Rysunki, obrazy lub szkice Twojej wnuczki

– Zapisy specjalnych kamieni milowych, takich jak jej pierwsze słowo lub kroki

-Bilety, programy lub menu z wydarzeń, w których uczestniczyliście razem

-Listy, kartki lub e-maile, które wysyła ci w okresie dorastania

– Wszystko, co oddaje Twój wyjątkowy związek!

Co piszesz w książeczce dla dzieci?

Jest kilka rzeczy, które możesz zawrzeć w książeczce dedykacyjnej dla dzieci. Najpierw możesz napisać list do swojego dziecka. Ten list może dotyczyć wszystkiego – twoich nadziei i marzeń dla nich, tego, co już w nich kochasz, lub po prostu kilku słów mądrości.

Możesz również dołączyć zdjęcia swojego dziecka, a także członków rodziny i przyjaciół, którzy do tej pory byli zaangażowani w ich życie. I na koniec możesz również dołączyć wszelkie specjalne pamiątki, takie jak metryka urodzenia lub zdjęcie USG.

Cokolwiek zdecydujesz się uwzględnić, upewnij się, że jest to coś, co będzie wiele znaczyło dla Twojego dziecka, gdy spojrzy na to w przyszłości.

Pisząc list do dziecka, nie ma żadnych zasad – po prostu pisz od serca. Ale jeśli utkniesz na pomysłach, oto kilka rzeczy, od których możesz zacząć:

* Co masz nadzieję, że Twoje dziecko osiągnie w życiu?

* Jaką osobą masz nadzieję, że się staną?

* Jakie były najważniejsze momenty ich pierwszego (mniej więcej) roku życia?

* Jak bycie rodzicem zmieniło twoje życie na lepsze?

Bez względu na to, co zdecydujesz się dołączyć, upewnij się, że Twoja książka dedykacyjna jest naprawdę osobista dla Twojego dziecka. W końcu jest to jedyna w swoim rodzaju książka, na którą będą mogli patrzeć wstecz i zawsze ją pielęgnować.

Uwaga: Jeśli jesteś nową mamą i nie wiesz, jak sprawić, by maluch wyrósł z wanny, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, co zrobić, gdy dziecko wyrośnie z wanny, aby znaleźć pomysły i wskazówki.

Co mam wpisać w książce?

To pytanie, które często mi zadaje, i za każdym razem mnie ono zaskakuje. Jest tak wiele sposobów, aby na nie odpowiedzieć, a odpowiedź każdej osoby będzie inna.

Najlepszym sposobem podejścia do tego pytania jest zastanowienie się, co chcesz, aby czytelnik wyjął z książki. Czy chcesz, aby zapamiętali konkretną chwilę? A może chcesz, aby po przeczytaniu poczuli inspirację. Cokolwiek to jest, upewnij się, że Twój napis to odzwierciedla.

Oto kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać podczas zapisywania książki:

– Staraj się krótko i słodko – nie chcesz przytłaczać czytelnika zbyt dużą ilością tekstu.

– Bądź osobisty – napisz coś, co przemówi do czytelnika na poziomie osobistym.

– Uczyń to znaczącym – starannie dobieraj słowa, aby zadały cios.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że napis powinien być czymś, z czym czujesz się komfortowo. W końcu jest to odzwierciedlenie Ciebie, więc upewnij się, że reprezentuje to, kim jesteś i co reprezentujesz. Mając to na uwadze, idź i zapisz się!