Co oznacza wykrywanie w suszarce Whirlpool? 4 zaskakujące wskazania!

Zastanawiasz się, co oznacza wykrywanie w suszarce Whirlpool? Paski czujnikowe są instalowane w bębnie wszystkich suszarek Whirlpool Duet. Kiedy ładunek prania wpada do bębna, styka się z paskiem czujnikowym, umożliwiając suszarce wykrycie, kiedy jest suche i zatrzymanie cyklu.

Czujnik nie będzie działał skutecznie, jeśli suszarka nie będzie wypoziomowana, a cykl suszenia zakończy się przedwcześnie. W pełni zautomatyzowane wykrywanie suchości to jedna z funkcji suszarek serii Duet.

Co oznacza wykrywanie w suszarce Whirlpool? 4 zaskakujące wskazania!

Paski czujnikowe są instalowane w bębnie wszystkich suszarek Whirlpool Duet. Kiedy ładunek prania wpada do bębna, styka się z paskami czujnika, umożliwiając suszarce wykrycie, kiedy jest suche i zatrzymanie cyklu. Zagłębmy się w głębię, aby dowiedzieć się więcej o wykrywaniu w suszarce z hydromasażem!

Jak to działa?

Moduł czujnika zapewnia, że ​​Twoje ubrania są odpowiednio wysuszone, jednocześnie zapobiegając ich przesuszeniu. Jest to porcja, która zapewnia, że ​​nasze ubrania są odpowiednio wysuszone, czego nauczyliśmy się oczekiwać od dobrej suszarki. Sprawdźmy więc, co oznacza wykrywanie w suszarce Whirlpool? Czujnik wilgotności suszarki może działać na kilka różnych sposobów. Podłączenie do termostatu jest najmniej skuteczną metodą, ponieważ ciepło w końcu dotrze do termostatu, co zakończy okres suszenia.

Innym podejściem jest umieszczenie w suszarce maleńkich kolców, które „wyczuwają” ciężar odzieży, a kiedy ubrania wysychają i stają się lżejsze, kolce odpinają się, kończąc cykl suszenia. Takie podejście jest bardziej niezawodne niż termostat, chociaż nie jest pozbawione wad.

Najbardziej wydajnym podejściem jest zainstalowanie w suszarce czujnika przewodzącego, który wykrywa opór elektryczny. Ponieważ woda jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym, czujnik aktywuje ustawienie chłodzenia, gdy odzież wysycha, kończąc cykl suszenia.

Skąd wiesz, że wyczuwanie suszarki jest słabe?

Czasami czujnik suszarki może nie działać prawidłowo lub ubrania nadal są mokre nawet po zakończeniu cyklu suszenia. Jeśli więc uważasz, że Twoje pranie jest nadal wilgotne po zakończeniu cyklu suszenia, możesz to przetestować, ustawiając suszarkę w trybie testowym. Otwarcie drzwi, a następnie zwarcie dwóch czujników wilgoci mokrymi palcami. O ile nie ma otwartego obwodu czujnika, powinno to brzmieć. Wytrzymałość można zmierzyć dowolnym miernikiem Amp.

Co oznacza wykrywanie w Twojej suszarce Whirlpool?

Co więc oznacza wykrywanie w suszarce Whirlpool? Przyczyny słabego czujnika mogą być różne, takie jak niska moc, brudny czujnik, nieprawidłowe ustawienia lub wadliwe paski czujników. To są wszystkie problemy związane z twoim bezwartościowym czujnikiem. Więc zbliżmy się do nich poniżej!

#1. Nieprawidłowy wybór

Częstą przyczyną słabego czujnika są nieprawidłowe ustawienia wprowadzone przed suszeniem ubrań, więc za każdym razem, gdy pakujesz ubrania do suszenia, musisz upewnić się, że wybrałeś prawidłowe ustawienia. Jeśli wybrałeś nieprawidłowe ustawienie, po prostu wyłącz suszarkę i odstawić na 5 minut po ostygnięciu maszyny. Naciśnij start i wybierz odpowiednią lokalizację. Jeśli to nie zadziała, możesz mieć brudne paski czujnika wilgoci, które należy wyczyścić.

#2. Zatkany czujnik wilgoci

Wykładzina bębna wyposażona jest w czujniki wilgoci. Gdy używasz suszarki bez czyszczenia bębna, staje się ona lepka i brudna. Czujniki zostają zablokowane powłoką, która uniemożliwia ich prawidłowe działanie. Twoja suszarka z hydromasażem jest zablokowana w trybie wykrywania; z tego powodu należy wyczyścić suszarkę; należy wyczyścić zabrudzony czujnik wilgoci, wykonując prostą procedurę czyszczenia wanny suszarki z hydromasażem.

Jeśli masz suszarkę elektryczną, wyczyść bęben wilgotnym ręcznikiem z mydłem. Do suszarki gazowej użyj niepalnego środka czyszczącego; po wykonaniu tej czynności dobrze wypłucz bęben czystą wilgotną szmatką, umieść w nim ładunek czystej odzieży i wysusz ją w suszarce.

Oto jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

#3. Awaria płytki drukowanej

Inną najczęstszą przyczyną słabych czujników jest awaria płytki drukowanej; gdy płytka drukowana jest uszkodzona, nie zapewnia dobrego zasilania suszarki; z tego powodu system czujników w Twojej suszarce może działać nieprawidłowo. Chociaż identyfikacja uszkodzonej płytki drukowanej może być trudna, zalecamy skorzystanie z pomocy specjalisty ds. suszarek. Dowiedz się, dlaczego suszarka nie działa.

#4. Wadliwe paski czujnikowe

Podobnie jak inne przyczyny, wadliwy czujnik jest główną przyczyną awarii czujnika suszarki. Te paski wskaźnikowe są elementem składowym każdej suszarki, dlatego przed rozpoczęciem jakiegokolwiek cyklu suszenia należy upewnić się, że paski wskaźnikowe są dobrze wyposażone. Aby sprawdzić stan swoich pasków czujnikowych, otwórz główną tablicę kontrolną, przejdź do czujnika i napraw go, jeśli uważasz, że jest w złym stanie.

To okładka!

Cieszymy się, że próbowałeś dowiedzieć się, co oznacza wykrywanie w suszarce Whirlpool? Wykrywanie w suszarce to trudny proces. Jednak powyższe punkty są pomocne, jeśli masz jakiekolwiek problemy z mocą wykrywania swojej suszarki z hydromasażem. Aby zrozumieć te powody, po prostu je uważnie przeczytaj. Dziękujemy, że do nas dołączyliście, przyjaciele! Warto przeczytać o tym
co oznacza F28 na pralce Whirlpool i gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki Whirlpool.