Co oznacza UE na pralce LG? 3 proste sposoby rozwiązania tego problemu!

Zastanawiasz się, co oznacza UE na pralce LG? Ten kod błędu oznacza, że ​​pralka nie może zrównoważyć wsadu.

Jeśli mały i wielki znak pojawi się razem, mechanizm kilka razy próbuje równomiernie rozprowadzić ubrania w bębnie pralki.

Co oznacza UE na pralce LG? 3 proste sposoby rozwiązania tego problemu!

Na przykład pochłania niewielką ilość wody przed jej spuszczeniem. Na ekranie pojawia się kod składający się z dwóch liter UE po wielu błędach. Oznacza to, że pralka LG nie jest w stanie rozwiązać sytuacji. W rezultacie dochodzi do złamania. Błąd dwuwyrazowego UE pojawia się we wcześniejszych pralkach, wskazując na usterkę braku rotacji. Cóż, moi przyjaciele, jest dla was o wiele więcej związanych z tym tematem. Wspomnieliśmy również o przyczynach i rozwiązaniach radzenia sobie z tym błędem. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Co UE oznacza na Twojej pralce LG i jak to naprawić?

Co więc oznacza UE na pralce LG? Kod błędu UE pojawia się na ekranie pralki, gdy pralka LG ładowana od przodu nie obraca się. Problem występuje z powodu nierównomiernego obciążenia prania. Chociaż zdiagnozowanie lub naprawienie tego błędu UE w pralce GE może być trudną pracą, naprawienie tego błędu jest dość proste i zwykle wymaga jedynie ponownego zrównoważenia nierównego obciążenia lub umieszczenia kilku ubrań na małym lub tylko jednym ładunku. Aby rozwiązać kod błędu UE, po prostu zapoznaj się z poniższymi rozwiązaniami, aby Twoja pralka mogła się ponownie obracać:

#1. Wyważ nierówne obciążenie

Skręcona poszewka na kołdrę lub owinięty artykuł z dowolnego materiału może w wielu przypadkach powodować stukanie i łomotanie pralki LG, pokazując w ten sposób błąd. Jeśli pierzesz splątaną odzież, ciężkie kołdry i koce, ten ciężki ładunek obciąża jedną stronę bębna pralki, nie będzie się on obracał i nie wykonał swojej pracy prawidłowo. Dlatego przed powtórzeniem cyklu prania otwórz pokrywę pralki i spróbuj zmienić wagę ubrania. To generalnie pomaga w rozwiązaniu problemu.

Brak równowagi może również wystąpić, gdy w bębnie pralki znajduje się pojedyncza tkanina lub niewielki ładunek. Gdy błąd jest spowodowany niską wagą, wystarczy włożyć kilka dodatkowych rzeczy, takich jak ręczniki do rąk, aby pomóc wypoziomować pralkę. Myjka również wypoziomująca myjkę umożliwia płynną pracę bębna bez wyświetlania żadnego ostrzeżenia o błędzie UE. Ciężkie i grube pranie może potencjalnie spowodować błąd kodu UE. w takim przypadku pralka nie będzie w stanie równomiernie rozprowadzić wsadu w bębnie pralki.

W rezultacie, zanim spróbujesz kontynuować cykl prania, najpierw upewnij się, że bęben pralki nie jest przeciążony, a także musisz usunąć dodatkowe ubrania z bębna wirującego. Upewnij się, że produkty są lekko załadowane i nie są wciśnięte do użytku w przyszłości.

Możesz również chcieć wiedzieć, jak zrównoważyć podkładkę.

#2. Wypoziomuj nogi podkładki

Jeśli waga prania jest wyregulowana, ale Twoja pralka LG pokazuje błąd UE, tym razem sprawdź, czy nogi pralki LG są wypoziomowane, czy nie. Należy pamiętać, że nóżki pralki są bezpiecznie osadzone na podłodze, aby zapobiec chybotaniu się pralki podczas pracy. Nogi należy wyregulować, aby była bardziej stabilna i usunąć ten kod. Lepiej jest postawić maszynę na wypoziomowanej, gładkiej podłodze i nigdy nie zaleca się kładzenia silnika na dywanie. Ponieważ w tym przypadku urządzenie również nie może się obracać i nadal pokazuje błąd kodu UE.

Po wykonaniu wszystkich czynności sprawdź tłumienie podkładek; jeśli Twoja pralka nadal wykazuje ten problem; może są uszkodzone. W takim przypadku wystarczy odłączyć podkładkę LG i zdyskontować górny panel podkładki, aby sprawdzić uszkodzone elementy. Spróbuj samodzielnie wymienić te zepsute i uszkodzone komponenty; jeśli nie radzisz sobie z tym problemem, po prostu zadzwoń do eksperta. Przeczytaj o tym, jak wypoziomować podkładkę.

#3. Wymień łożyska podkładek

Występuje problem z łożyskiem podkładki, jeśli błąd UE pojawia się na wyświetlaczu podkładki. Trzeba wymienić wysłużone łożysko, a do tego trzeba będzie zdjąć podkładkę LG i bęben wirujący. Czujnik tachografu to kolejna cecha, która może powodować brak wirowania iw efekcie błąd UE. Choć jest to rzadkie zjawisko, nie przeoczymy tego. Ten czujnik kontroluje prędkość silnika. Nie będzie wirowania, jeśli szybkość jest niewystarczająca. Do wymiany podkładki potrzebne będą następujące elementy:

Odłącz pralkę LG od gniazdka ściennego; znajdź silnik za zbiornikiem spryskiwacza; odłączyć pasek napędowy silnika, poluzować śruby i nakrętki mocujące maszynę, a następnie wyjąć łożyska podkładki. Usuń przewody silnika. Odłącz pierścień czujnika tachografu i przewód zasilający i wymień go na nowy element przed ponownym umieszczeniem pralki LG na swoim miejscu.

To okładka!

Byliśmy zachwyceni, że wszyscy dowiecie się, co oznacza UE na pralce LG. W tym artykule piszemy znaczenie kodu błędu UE oraz przyczyny i rozwiązania tego problemu. Więc jeśli Twoja pralka LG wyświetla kod błędu, nie panikuj; po prostu wykonaj te czynności, aby rozwiązać ten problem. Dziękuję, przyjaciele, że nareszcie jesteście z nami! Dowiedz się więcej o kodach usterek pralki.