Ile kosztuje zwalczanie szkodników dla pluskiew? 4 dokładne obliczenia

Jeśli nagle odkryłeś plagę pluskiew w swoim domu, prawdopodobnie myślisz: „ile kosztuje kontrola szkodników dla pluskiew”. Zwalczanie pluskiew jest skomplikowane i trudne i kosztowne w leczeniu ze względu na genetyczną odporność na chemikalia.

Szacowany koszt według wielkości zainfekowanego obszaru

Koszty leczenia pluskiew rosną wraz z liczbą zainfekowanych części. Tępiciele często pobierają od 200 do 400 USD za pokój, aby usunąć pluskwy.

Ile kosztuje zwalczanie szkodników dla pluskiew? 4 dokładne obliczenia

Ponieważ jednak wiele elementów uzdatniania zależy od wypełnienia pomieszczenia ciepłem lub chemikaliami do fumigacji, całkowita powierzchnia pomieszczenia ma znaczenie.

Większe powierzchnie będą droższe niż mniejsze. Jeśli pluskwy wyprowadzą się z leczonego obszaru, zapłacisz za leczenie szerszego obszaru i zmniejszenie wcześniej leczonych obszarów w mgnieniu oka.

Zobacz poniższe obliczenia dotyczące tego, jak rozmiar porażenia może wpłynąć na koszty:

  • 1 sypialnia – 350–450 USD za wizytę
  • 2 sypialnie – 533 USD – 900 USD za wizytę
  • 3 sypialnie – 900 USD – 1200 USD
  • 4 sypialnie i więcej – 1200-1600 USD

Uwaga: rzeczywiste koszty mogą się różnić w różnych miastach i miasteczkach.

Różne czynniki wpływające na koszty

Przy obliczaniu kosztów leczenia pluskiew należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Im więcej masz błędów, tym droższe może być zwalczanie pluskiew.

Inne, takie jak konieczność usunięcia i wymiany starych mebli lub dywanów, są mniej oczywiste. Jednak koszt może się różnić ze względu na częstotliwość inspekcji, leczenie pluskiew, liczbę wizyt w celu sprawdzenia popytu i złożoność infestacji.

Części inspekcji pluskiew

Profesjonalny tępiciel przeprowadzi inspekcję, aby opracować plan leczenia. Badanie dostarczy informacji o lokalizacji porażenia, co pozwoli ci wyleczyć tylko to, co jest konieczne.

Wiele firm eksterminacyjnych zrezygnuje z opłaty za inspekcję, jeśli zostanie zidentyfikowana infestacja, a Ty zaangażujesz je w jej wyeliminowanie. Inspekcja obejmie fizyczną kontrolę szczelin, mebli i pęknięć przez eksperta z doświadczeniem, który wie, czego szukać.

Rodzaj leczenia pluskiew

Wybrany rodzaj leczenia pluskiew znacząco wpłynie na to, ile zapłacisz. Konkretne leki na pluskwy są droższe niż inne i wymagają częstszych wizyt kontrolnych.

Istnieją różne alternatywy leczenia pluskiew; który z nich jest dla Ciebie najlepszy, zależy od wielkości i miejsca porażenia.

1. Pestycydy i chemikalia

Zabieg ten polega na spryskiwaniu całego domu środkami owadobójczymi i owadobójczymi. Zazwyczaj stosuje się je w połączeniu z innymi rodzajami leczenia, ponieważ leczenie punktowe jest niewystarczające do usunięcia porażenia. Ich cena waha się od 100 do 500 USD za pokój.

Sprawdź ten artykuł o tym, jakich chemikaliów używają tępiciele na pluskwy, jeśli chcesz poznać inne pestycydy i chemikalia, których używają.

2. Obróbka termiczna

Zabieg ten jest skuteczny i ma tę zaletę, że nie wypełnia domu chemią, co jest idealne dla osób wrażliwych na chemikalia lub miejsc z małymi dziećmi. Z drugiej strony, obróbka cieplna nie wiąże się z żadnymi środkami zapobiegawczymi — nic nie pozostaje, ponieważ nie ma żadnych składników chemicznych.

Wiele tępicieli łączy obróbkę cieplną z starannie umieszczonymi truciznami, aby uniknąć dalszych inwazji. Eksterminacja pluskiew za pomocą ciepła kosztuje zwykle od 2000 do 4000 USD (lub od 1 do 3 USD za metr kwadratowy).

3. Fumigacja

Fumigacja to najskuteczniejszy zabieg, polegający na rozbiciu namiotu i zamknięciu domu oraz zalaniu całego pokoju gazem zabijającym pluskwy. Koszty fumigacji zwykle zaczynają się od około 4 do 8 dolarów za każdy metr kwadratowy.

4. Parowa

Wysoka temperatura pary, głównie przy użyciu siły, może zabić pluskwy we wszystkich fazach rozwoju. Para nie jest tania, kosztuje od 250 do 1000 USD za pokój, ale jest wydajna.

5. Zamrożenie leczenia

Zamrażanie przekształca ciekły dwutlenek węgla w suchy lód, rozpylany na skażonym obszarze w celu zabicia pluskiew. Właściciele domów często wydają 500 USD za pokój na zamrażanie, aby pozbyć się pluskiew.

Aby mieć dodatkowy pomysł po leczeniu, kliknij ten artykuł na temat tego, czego można się spodziewać po leczeniu pluskiew.

Koszty zwalczania szkodników zrób to sam

Możliwe jest samodzielne leczenie pluskiew, ale nie jest to zalecane. Jeśli wykryjesz ślady pluskiew wokół materaca, jednym z rozwiązań „zrób to sam” jest pranie i suszenie pościeli w temperaturze powyżej 120 stopni.

Jednak podczas gdy ciepło skutecznie niszczy jaja pluskiew, infestacja może mieć miejsce w obszarach innych niż materac. Zwykle do wykorzenienia plagi pluskiew wymagany jest profesjonalista.

Samoleczenie a leczenie profesjonalne

Wybór niewłaściwego leczenia może sprawić, że leczenie będzie nieskuteczne, co spowoduje rozprzestrzenianie się pluskiew do innych pomieszczeń i zaostrzenie problemu. W związku z tym możesz sądzić, że problem został rozwiązany, tylko pluskwy wynurzają się z szaf lub ścian i ponownie infekują pokój.

Najtańszy sposób na pozbycie się pluskiew

Jeśli masz doświadczenie w skutecznym leczeniu wielu domów w celu wyeliminowania pluskiew, najtańszym wyborem jest zakup materiałów potrzebnych do zakończenia procedury w Twojej rezydencji. Załóżmy jednak, że jesteś jak większość osób czytających ten post i nie masz wcześniejszego doświadczenia w skutecznym leczeniu pluskiew.

W takim przypadku najlepszą opłacalną długoterminową odpowiedzią jest zatrudnienie lokalnego tępiciela pluskiew, aby poprawnie wykonać zadanie.

Alternatywy do samodzielnego leczenia mogą początkowo wydawać się tańsze, ale jeśli zostaną wykonane nieprawidłowo, mogą spowodować niepowodzenie, które może prowadzić do rozprzestrzeniania się pluskiew, co kosztuje więcej czasu i pieniędzy na przyszłe leczenie.

Sposoby unikania pluskiew

Zapobieganie powstawaniu tych trudności w pierwszej kolejności jest najskuteczniejszym sposobem ich rozwiązania. Oto kilka strategii, jak powstrzymać pluskwy w domu:

Wskazówka nr 1. Często odkurzaj

Pluskwy często można znaleźć wszędzie. Ponieważ często chowają się pod dywanem, ważne jest, aby odpowiednio wyczyścić dywany, aby upewnić się, że wszystkie pluskwy zostały wyeliminowane

Wskazówka nr 2. Pozbądź się bałaganu

Zaniedbany dom zapewnia dodatkowe kryjówki dla pluskiew oraz utrudnia ich wykrywanie i leczenie. Jeśli pluskwy zaatakowały twój materac, używanie określonych narzut na łóżko na łóżku sprawia, że ​​jeszcze trudniej jest do nich dotrzeć podczas snu.

Wskazówka nr 3. Regularnie myj i susz swoje łóżko

Zmniejsza to poprawę owadów materacowych. Owady łóżkowe i ich jaja można zamaskować w pojemnikach na pranie, więc pamiętaj o ich wygładzeniu po wykonaniu prac domowych.

Wniosek

Kiedy dotyczy to pluskiew w twoim domu, zapomnij o zabiegach „zrób to sam” i skontaktuj się z lokalną służbą zwalczania szkodników w pobliżu. Zatrudnienie kompetentnego eksterminatora to najlepsze podejście do wyeliminowania tych wytrwałych błędów.

Pamiętaj, że najlepsze, co możesz zrobić dla swojego budżetu, to wdrożyć taktykę zapobiegawczą, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że pluskwa dostanie się do twojego domu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł „Ile kosztuje zwalczanie szkodników dla pluskiew” pozwolił Ci lepiej zrozumieć wydatki związane z pozbyciem się tych stworzeń w Twoim domu.