Co oznacza SC na pralce Samsung? 6 ciekawych powodów!

Czy wiesz, co oznacza SC na pralce Samsung? Ten artykuł pomoże ci w nauce SC tell we właściwy sposób. Ten numer błędu SC na takiej podkładce Samsung wskazuje, że taka podkładka wydaje się mieć problem z opróżnianiem, a dokładniej, że proces odwadniania zajmuje dużo czasu.

Kod Samsung Nd, 5E, SE, 5C, SC lub jeden 5C sygnalizuje problem drenażu porównywalny z kodem błędu SC. Przepłukanie przewodu spustowego, filtrów pompy i pompy spustowej wystarczy, aby naprawić kod błędu SC. Upewnienie się, że wąż odpływowy został prawidłowo zainstalowany, może również pomóc w rozwiązaniu problemu.

Co oznacza SC na pralce Samsung? 6 ciekawych powodów!

Kiedy nie masz czasu na rozwiązanie problemu, zazwyczaj możesz go naprawić, wyłączając prąd na chwilę lub dwie. Z drugiej strony ten kod błędu z pewnością oznacza problem, który należy rozwiązać, a zbyt długie zaniedbywanie go może prowadzić do poważniejszych problemów w przyszłości. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby poznać przyczyny błędu SC.

Co oznacza SC na pralce Samsung?

Ponieważ nie może spłynąć, pralka Samsung wyświetla SC. Wynika to z zatkania lub przeszkody, która uniemożliwia spływanie wody ze zbiornika. Blok musi zostać usunięty, aby rozwiązać błąd SC i pozwolić pralce wypuścić dodatkową wodę. Po ponownym uruchomieniu możesz nie być w stanie usunąć problemu SC.

Ilekroć to nastąpi, należy rozwiązać poważny problem leżący u podstaw. Przed dalszym badaniem problemu może być konieczne dokładne spuszczenie wody z pralki, a następnie opuszczenie pralni. Poniżej znajdują się możliwe obawy, które wskazują, co oznacza SC na pralce Samsung.

#1. Problemy z wężem spustowym

Błąd SC może pojawić się, jeśli wąż spustowy jest zatkany, a filtr zatkany. Użytkownicy muszą upewnić się, że wąż nie jest zakleszczony ani zablokowany zanieczyszczeniami. Ze względu na rodzaj połączenia należy je również odpowiednio umieścić. Upewnij się, że wąż nie ma zagięć i nie jest dłuższy niż 4 metry. Woda może pozostawać w pralce, gdy wąż odpływowy nie jest prawidłowo zamocowany. Podczas mocowania należy postępować zgodnie z zalecanymi wytycznymi.

Kiedy już to robisz, upewnij się, że w środku nie ma żadnych obcych rzeczy, ponieważ mogą one szybko stworzyć przeszkodę. Wyeliminuj wszelkie przedmioty w środku za pomocą rąk, wody i ciśnienia powietrza. Napraw rurę odpływową taką nową, jeśli przedmioty są uwięzione.

#2. Zatkanie filtra w pompie

Jeśli pompa działa, ale nie spełnia swoich funkcji, możesz sprawdzić, czy filtr spustowy nie jest zatkany. Musisz otworzyć drzwi w prawym dolnym rogu. Obróć te drzwi przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby je odryglować. Drobne przedmioty, takie jak guziki, monety i inne drobne śmieci, nie spowodują poważnych problemów z pralką. Ciężkie zanieczyszczenia powodują błędy 5C i SC. Zazwyczaj przyczyną są zbierane śmieci i piętrzące się skarpetki. Usuń przeszkody, wyczyść filtr, a następnie wymień filtr, aby naprawić ten problem.

#3. Zanieczyszczenia w króćcu spustowym

Dysze spustowe mogą w różnych przypadkach zatkać się. Jest mało prawdopodobne, aby urządzenie pompowało wodę, gdy to nastąpi, co skutkuje usterką 5C i SC. Upewnij się, że w połączeniu między zbiornikiem a pompą nie ma żadnych zanieczyszczeń. Jeśli rura jest zablokowana, dokładnie ją wyczyść.

#4. Blokada pompy

W przypadku zablokowania pompy natychmiast pojawia się błąd SC. Igły, gumki, akcesoria do włosów, paznokcie, pensy i śruby są łatwe do uwięzienia. Jeśli zauważysz słaby ryk z urządzenia, podzespół działa, ale może zostać zatrzymany z powodu nagromadzenia brudu.

Odłącz filtr i włącz tryb opróżniania, monitorując obracanie się opon, aby to naprawić. Należy również sprawdzić komorę wylotową pompy oraz obszar pod wirnikiem. Nie chcesz przeoczyć żadnych kwestii, które należy rozwiązać.

#5. Problemy z połączeniem kablowym

Wadliwe połączenie przewodowe może również powodować błąd SC. Natomiast jeśli pralka nie wydaje dźwięków, jest to prosta diagnoza. Można przypuszczać, że przyczyną problemu są otwarte połączenia obwodu elektrycznego. Sprawdź okablowanie od pompy odpływowej do modułu sterującego, aby wykluczyć wszelkie obawy. Niewykluczone, że zostały oddzielone i wymagają naprawy. Może się to zdarzyć, jeśli maszyna zostanie przesunięta podczas transportu. Może się to również zdarzyć, jeśli kable zostały przerwane z powodu awarii.

#6. Awaria pompy

Gdy pompa ulegnie awarii, podkładka nie może wycisnąć wody i spuścić, co powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie SC. Wadliwy system pompowania nie musi być cichy. Wirnik może zazwyczaj się obracać w pewnych okolicznościach, ale koło pozostaje nieruchome w innych. Dzięki przesuwnemu wałkowi może nawet wykonać kilka obrotów, powodując problem SC. Możesz być również zainteresowany tym, jak naprawić pralkę.

To okładka!

Teraz dowiedziałeś się, co oznacza SC na pralce Samsung. Jeśli więc ten błąd wystąpi w Twojej pralce, nie musisz panikować. Po prostu znajdź przyczynę tego błędu i spróbuj go naprawić. Jeśli nie jesteś gotowy na poprawę, musisz zadzwonić do specjalisty, aby naprawić ten błąd. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak używać wybielacza w pralce i pralce głośno podczas wirowania.