Jaka temp lodówka i zamrażarka? Przeczytaj te 3 najlepsze wskazówki!

Zastanawiasz się, czym jest temperowana lodówka i zamrażarka? Przestań się zastanawiać, ponieważ dotarłeś we właściwe miejsce we właściwym czasie. Właściwa temperatura dla Twojej lodówki powinna wynosić poniżej 40 stopni Fahrenheita (4 stopnie Celsjusza). Zamrażarka musi być ustawiona na 0 stopni Fahrenheita (-18° C).

Regularnie mierz temperaturę. Termometry sprzętowe są najdokładniejszą i najbardziej opłacalną techniką określania takich temperatur. Ustawienie odpowiedniej temperatury w lodówce i zamrażarce sprawia, że ​​wszystko jest lepsze i we właściwym czasie.

Jaka temp lodówka i zamrażarka? Przeczytaj te 3 najlepsze wskazówki!

Lodówka to współczesny cud przechowywania żywności. Hamując rozwój zarazków, odpowiednia temperatura lodówki może utrzymywać produkty w chłodzie i bezpieczne do spożycia przez kilka dni, a nawet tygodni. Z drugiej strony zamrażarki mogą utrzymywać świeżość towarów i zapobiegać rozwojowi bakterii przez kilka dni lub tygodni, nawet na stałe. Z tego artykułu dowiesz się również wszystkiego o temperaturze lodówki i zamrażarki, więc czytaj dalej ten artykuł.

Jaka jest odpowiednia temperatura dla lodówki?

Według specjalistów ustaw lodówkę poniżej 40 stopni Fahrenheita, a zamrażarkę poniżej 0 stopni Fahrenheita. Z drugiej strony optymalna temperatura lodówki jest znacznie niższa. Utrzymuj zakres temperatur od 35 do 38 stopni Fahrenheita (1,7 do 3,3 stopni Celsjusza). To najzimniejszy, jaki można uzyskać bez zamrażania posiłków. Jest również tak blisko, jak lodówka musi osiągnąć 40 stopni Fahrenheita, gdy bakterie zaczną się przerastać. Temperatury przekraczające 35 ° do 38 ° F są potencjalnie niebezpieczne, zwłaszcza gdy wbudowany czujnik temperatury lodówki jest uszkodzony. Artykuły spożywcze mogą szybko ulegać degradacji, narażając cię na ryzyko problemów żołądkowo-jelitowych związanych z bakteriami.

Jaka jest odpowiednia temperatura dla zamrażarki?

Oprócz wkładania dużej ilości świeżej, ciepłej żywności, lepiej jest przechowywać zamrażarkę tak blisko 0 stopni Fahrenheita, jak to tylko możliwe. Wiele zamrażarek jest wyposażonych w funkcję szybkiego zamrażania, która obniża temperaturę zamrażarki na 24 godziny, aby zapobiec oparzeniu zamrażarki spowodowanemu zmianami temperatury. Temperaturę zamrażarki można ręcznie obniżać na kilka godzin, pamiętając jednak o przywróceniu jej do pierwotnego ustawienia. Utrzymywanie zbyt niskiej temperatury w zamrażarce może obniżyć koszty energii i doprowadzić do utraty wilgoci i smaku produktów. To solidny wskaźnik, że zamrażarka jest zbyt chłodna, jeśli jest dużo lodu.

Co zrobić, aby uzyskać prawidłową temperaturę lodówki i zamrażarki?

Niestety nie wszystkie wskaźniki temperatury lodówki są niezawodne. Lodówka może być ustawiona na 37 ° F, utrzymując temperaturę bliższą 33 ° F, a nawet 41 ° F. Nie jest niczym niezwykłym, że lodówka jest tylko o kilka stopni cieplejsza lub bardziej zrelaksowana niż wybrana temperatura. Ponadto niektóre lodówki w ogóle nie pokazują temperatury. Pozwalają one kontrolować temperaturę lodówki w skali od 1 do 5, przy czym Five staje się najcieplejszym ustawieniem.

Bez termometru nie możemy powiedzieć, co te kamienie milowe oznaczają w rzeczywistych stopniach. Niedrogi samodzielny termometr AGD można znaleźć w sieci lub w każdym sklepie domowym. Włóż termometr do lodówki lub zamrażarki na dwadzieścia minut. Następnie sprawdź ponownie wynik.

Czy zbliżasz się, a może nawet osiągasz optymalną lub sugerowaną temperaturę? Jeśli nie, użyj płyty sterującej temperaturą lodówki, aby zmienić temperaturę, aby utrzymać temperaturę między 35 ° a 38 stopni Fahrenheita, która jest bezpieczną strefą. W zamrażarce zrób to samo, dążąc do temperatury bliskiej 0 stopni Fahrenheita, jak to możliwe. Oto, co musisz wiedzieć o lodówce i zamrażarce tymczasowej. Możesz również zainteresować się najczęstszymi problemami z zamrażarką.

Wskazówki dotyczące utrzymywania temperatury lodówki i zamrażarki

Możesz podjąć kilka działań, aby pomóc w utrzymaniu optymalnej temperatury, jeśli temperatura w lodówce flirtuje z 40 stopniami Fahrenheita lub temperatura zamrażarki jest zbyt wysoka pomimo zmodyfikowanej kontroli temperatury.

#1. Sprawdź uszczelnienie drzwi

Drzwi lodówki mają uszczelki na krawędziach, które zatrzymują zimne powietrze wewnątrz, a gorące na zewnątrz. Twoje chłodne powietrze może uciekać, jeśli jedna z uszczelek przecieka. Może to utrudnić odpowiednie chłodzenie sprzętu i zwiększyć rachunki za prąd.

#2. Zmniejsz liczbę otwierania drzwi

Wypuszczasz chłodniejsze i ciepłe powietrze w każdej chwili, gdy otwierasz drzwi lodówki. Gdy zgłodniejesz, oprzyj się pokusie pójścia do lodówki i poszukaj czegokolwiek, co zaspokoi głód. Zamiast tego zdobądź wszystko, po co się wybierałeś i szybko zamknij drzwi.

#3. Utrzymuj zapasy w lodówce i zamrażarce

Szczęśliwa lodówka jest dobrze zaopatrzona. To samo można powiedzieć o zamrażarce. Jeśli rzeczywiście półki lub przegródki są w większości pełne, temperatura lodówki może być niższa przez dłuższy czas, a produkty najlepiej schładzać. Tylko upewnij się, że nawet nie zapełniasz obszaru i nie ograniczasz ruchu powietrza. Może to bardzo utrudnić przemieszczanie schłodzonego powietrza i zwiększyć prawdopodobieństwo powstania kieszeni powietrznych ogrzanego. W idealnym przypadku około 20% pokoju powinno pozostać otwarte. (Może w tym pomóc również uporządkowanie lodówki.)

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jaka jest lodówka i zamrażarka temp. Lodówka i zamrażarka zawsze mają odpowiednią temperaturę; nauczyłeś się również, jak mierzyć temperaturę w lodówce i zamrażarce, a także wskazówki, jak sprawić, by Twoja lodówka i zamrażarka były znacznie chłodniejsze. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja lodówka pachnie i ile waży lodówka.