Co oznacza podłączenie pralko-suszarki? 4 proste kroki, aby go zainstalować!

Co oznacza podłączenie pralko-suszarki? Oznacza to specjalną wtyczkę, która wymaga specjalnego okablowania i podłączenia go do suszarki i pralki. Jednak wiele mieszkań nie chce mieć przyłącza pralko-suszarki.

Jeśli nie ma go w pobliżu, oznacza to, że nie możesz instalować suszarki i pralki, ale naprawić łącza. Dobrze, że niektóre z tych połączeń pralko-suszarki mają te połączenia. Znajdź najlepszy sposób na ustawienie pralki i suszarki nawet bez podłączeń.

Co oznacza podłączenie pralko-suszarki? 4 proste kroki

Przygotuj potrzebne materiały do ​​podłączenia pralko-suszarki. Proszę zabrać wymagane połączenia w pralce i suszarce, aby działały prawidłowo. Przygotuj kilka narzędzi lub przedmiotów, które omówimy poniżej.

Narzędzia lub przedmioty, które musisz przygotować

Oto narzędzia lub przedmioty, których potrzebujesz, aby się przygotować:

#1. Odpowietrznik

Otwór wentylacyjny jest pomocny w suszarce i jest odpowiedni dla suszarek gazowych.

#2. Odpływ

System drenażowy jest cenny, aby wyeliminować zużytą wodę i pozbyć się wody bez kłopotów. Odpływ robi to.

#3. Zaopatrzenie w ciepłą i zimną wodę

Wystarczająca ilość wody jest niezbędnym wymogiem przy dokładnym praniu. Zimna i gorąca woda to najlepszy sposób na wyeliminowanie zarazków i brudu z odzieży. Woda to konieczność spłukania ubrań po ich dokładnym wypraniu.

#4. Wiedza techniczna

Potrzebna wiedza techniczna to jedno, jeśli masz pod ręką narzędzia. Szybko skonfiguruj pralkę i suszarkę z podłączeniem, korzystając z wiedzy technicznej. Znajomość hydrauliki jest również niezbędna do budowy odpływu. Umiejętności stolarskie są niezbędne, aby pomóc w montażu i konfiguracji tych gniazdek elektrycznych oraz zamocowaniu suszarki i pralki.

Kroki instalacji przyłącza pralko-suszarki

Będziesz wiedział, co oznacza podłączenie pralko-suszarki, jeśli wiesz, jak zainstalować podłączenie swojej pralko-suszarki. Wykonaj poniższe czynności, aby podłączyć pralkę i suszarkę:

Krok 1. Instalowanie gniazdka elektrycznego

Zainstaluj gniazdko elektryczne o napięciu stu dwudziestu woltów obok pralki i suszarki. Sprawdź najpierw, czy nie ma zabezpieczenia przed uszkodzeniem w ziemi dla gniazdka. Sprawdź, czy zainstalowany wyłącznik posiada specyfikacje, które zamierzasz zainstalować. Albo zmienisz go na dwieście czterdzieści V gniazdka elektrycznego, ponieważ jest to odpowiednia pojemność zasilacza do sterowania urządzeniami. Zainstaluj suszarki na dwieście czterdzieści woltów i wyłączniki od trzydziestu do pięćdziesięciu amperów do regulacji urządzeń.

Krok #2. Budowa drenażu

Stojak lub odpływ nadaje się do myjek i jest zbudowany z dwucalowej rury ABS. Umieścić rurę stojakową trzydzieści cztery cale nad ziemią, otwierając się w pralce powyżej poziomu przelewu. Zbuduj go tak, aby woda opróżniała się w pułapce P i linii ściekowej. Odpowietrzyć pułapkę P na pięć stóp w pułapce i stale łączyć ją z istniejącym otworem wentylacyjnym.

Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie będzie spływać.

Krok #3. Konfiguracja dopływu wody

Ustaw dopływ wody, gdy pralka zostanie podłączona do najbliższych trzech czwartych cala głównych linii ciepłej i zimnej. Możesz też przymocować go bliżej podgrzewacza wody, aby mieć łatwy dostęp do przewodów wylotowych oraz wlotu zimnej i ciepłej wody. Zwiąż linie za pomocą trójników trzy czwarte cala na półtora cala. Następnie mogą podbiec do ściany z tyłu pralki. Zakończ przewody doprowadzające wodę puszką pralki i zawieraj otwór na rurę stojącą. Dowiedz się, jak zainstalować pralkę i amp; suszarka.

Krok #4. Instalowanie odpowietrznika i suchego gazu

Zainstalować pół cala ocynkowanego żelaza lub blokowej suszarki gazowej. Poszukaj pomocy profesjonalisty, ponieważ może to spowodować wybuch pożaru, aby zainstalować otwór wentylacyjny, gdy wychodzisz przez bok lub dach domu. Następnie wytnij otwór, zanim uszczelnisz szczelinę i zainstaluj weterynarza. Następnie użyj dwudziestopięciometrowej metalowej rury kanałowej, która mocuje odpowietrznik bez dalszego zginania. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Inne istotne rzeczy związane z instalacją pralko-suszarki

Poniżej znajdują się bardziej istotne rzeczy, które są związane z montażem pralko-suszarki.

  • Upewnij się, że otwór wentylacyjny suszarki jest wolny od zanieczyszczeń, aby uniknąć cofania się i pożaru. Załóż pierścień uszczelniający na wąż spryskiwacza. Podłącz wąż zimny i gorący do tych wylewek. Podłącz wylot suszarki do gniazdka i podłącz go.
  • Podłącz te węże wodne do zaworów zasilających oraz wąż spustowy i podkładkę do złącza spustowego. Zamocuj przewód wydechowy i zacisk do suszarki, łącznie z przyłączem wydechowym. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie umieścić zagięć wewnątrz otworu wentylacyjnego.
  • Podłącz ciepłą i zimną wodę, w tym węże odpływowe. Podłącz go do ściany. Podłącz suszarkę do prądu i podłącz rurę wydechową do gniazdka ściennego.
  • Podłącz pralko-suszarkę śrubokrętem i dużym kluczem, po ustawieniu wszystkich tych gniazdek elektrycznych. Podłącz pralkę do przewodów wodnych i podłącz ją do zasilania. Zaczep wąż odprowadzający spaliny na suszarce i na ścianie.
  • Dołącz energię elektryczną i wodę do odpowiedniego odpływu.
  • Zamocuj mocowanie pralko-suszarki do ściany za pomocą kilku gwoździ mocno, szybko i wygodnie. Zadzwoń do eksperta montera, aby obiecać certyfikację i wysoką jakość pracy.
  • Podłącz pralkę i suszarkę do zasilania i podłącz pralkę do przewodów wodnych.

To okładka!

Teraz nauczyłeś się, co oznacza podłączenie pralko-suszarki, co oznacza specjalną wtyczkę i wymaga okablowania oraz podłączenia go do suszarki i pralki. Ponadto znasz narzędzia do montażu odpływu, wyrzutni, doprowadzenia ciepłej i zimnej wody oraz wiedzę techniczną. Pamiętaj tylko o rzeczach związanych z instalacją pralko-suszarki!