Co oznacza pluszowy materac: wszystko, co trzeba wiedzieć

Odpowiedź na to, co oznacza pluszowy materac, odnosi się do miękkiej jakości łóżka. Może to jednak zmylić kupujących, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej poniżej.

Zalecamy również przeczytanie tego przewodnika na temat najmiększego rodzaju materaca. Pomoże Ci zapoznać się z miękkimi łóżkami.

Co oznacza pluszowy materac: wszystko

Co to jest pluszowy materac?

Pluszowy materac oznacza, że ​​możesz oczekiwać, że będzie bardziej miękki niż materac tradycyjny. Jednak może to być mylące dla kupujących, ponieważ nie ma wytycznych i standardów dotyczących używania tego terminu. Różne marki i producenci mogą oferować różne „pluszowe” materace, które są miękkie, ale nie na tym samym poziomie.

Bardziej popularne terminy, które zobaczysz, gdy marki opisują swoje pluszowe materace, obejmują amortyzację, delikatność, poduszkę, a nawet chmurkę. Znowu te opisy nie są konkretne i dają kupującemu jedynie wyobrażenie, że łóżko będzie bardziej miękkie niż medium. Dlatego zamiast od razu kupować pluszowy materac, sprawdź, jak marka oceniła go w skali twardości, aby wiedzieć, czego się spodziewać po jego miękkości.

Jeśli nadal nie znasz skali materaca, przeczytaj ten kompletny i łatwy do zrozumienia przewodnik dotyczący wyboru twardości materaca. Ponadto w tym osobnym artykule omówiono znaczenie każdej oceny w skali stanowczości.

Czy pluszowy materac to miękki materac?

Pluszowy materac to miękki materac i możesz spodziewać się czegoś amortyzującego i poduszkowego, jakbyś spał w chmurze z dowolnym pluszowym łóżkiem. Przykładem pluszowego materaca jest łóżko typu pillow top, głównie wtedy, gdy wybrałeś najlepsze materace typu pillowtop na rynku. I choć nie ma żadnych wytycznych, które określałyby, jak miękki będzie materac pluszowy, załóżmy, że będzie on miękki i przytulający, gdy na nim leżysz.

Czy pluszowy materac jest bardziej miękki niż średni?

Materac pluszowy odnosi się do każdego miękkiego materaca, który zawsze będzie bardziej miękki niż jakiekolwiek łóżko średnie. W skali twardości średnie materace mają zwykle 6 do 7 lub 5 do 7, podczas gdy miękkie materace mają od 1 do 5 lub od 1 do 4. Dlatego można spodziewać się większego uczucia zapadania się, gdy leżysz na pluszowym łóżku niż na łóżku pluszowym. średni materac.

Dlatego ci, którzy chcą większego podparcia pleców, powinni otrzymać materac o średniej twardości, ale osoby śpiące na boku i lekkie osoby bardziej skorzystają na pluszowym łóżku ze względu na amortyzację.

Jaka jest różnica między twardym materacem a pluszowym materacem?

Poczuj

Główną różnicą między twardym a pluszowym materacem jest ogólne wrażenie. Oczywiście, leżenie na twardym łóżku jest mniejsze, ale leżenie na pluszowym materacu może zbyt mocno utonąć użytkownika, że ​​poczuje się „połknięty”. Powinno być również łatwe do odróżnienia twardego materaca od pluszowego materaca ze względu na ogólną strukturę.

Grubość

Twardy materac jest cieńszy, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni dla osób śpiących na brzuchu, aby uniknąć odchyleń w postawie. Należy jednak pamiętać, że gruby materac może nadal być twardy, w zależności od materiału warstwy komfortowej. Jeśli chodzi o łóżka pluszowe, najprawdopodobniej zobaczymy je jako grube materace, takie jak poduszki lub łóżka piankowe z wieloma warstwami.

Grubsza i wyższa konstrukcja materaca sprawia, że ​​leży się na nim jak chmurka. I oczywiście cieńsze łóżko będzie twardsze, ponieważ będzie mniej amortyzujące z powodu braku dodatkowych warstw. Dowiedz się, jak gruby powinien być materac, aby uzyskać więcej informacji.

Co jest lepszego pluszowego lub mocnego w materacu?

Wybór między twardym a pluszowym łóżkiem będzie zależał od użytkownika, o ile otrzyma coś wspierającego, jak zauważyła dr Rachel Salas z Johns Hopkins Medicine. Pamiętaj, że Twoja pozycja do spania i budowa ciała będą dyktować idealną twardość materaca.

Jednak dobrym i bezpiecznym wyborem jest łóżko średnio lub średnio twarde. Ma wystarczającą amortyzację, aby zapewnić komfort i odciążenie, ale nadal ma pewną twardość, aby zapobiec zakrzywieniu kręgosłupa. Następnie możesz stale dostosowywać dotyk łóżka, dodając w razie potrzeby nakładkę.

Czy pluszowy materac jest dobry na plecy?

Materac pluszowy nie jest najlepszym wyborem dla podparcia pleców i łagodzenia bólu, ponieważ może głęboko zatopić śpiącego i zniechęcić do neutralnego kręgosłupa. Jednak nie chcesz też bardzo sztywnego materaca, ponieważ niektóre pozycje, które zwiększają obciążenie bioder lub ramion, mogą prowadzić do kompensacji kręgosłupa. Zamiast tego wybierz średnio twarde łóżko i przeczytaj ten przewodnik dotyczący jędrności, aby złagodzić ból pleców.

Czy pluszowy materac to dobry materac?

Materac pluszowy to dobry materac, jeśli odpowiada potrzebom i preferencjom śpiącego. Więc do czego służy pluszowe łóżko?

  • Osoby ważące 130 funtów lub mniej będą czuć się bardziej przytulnie w pluszowym materacu, ponieważ niektóre twarde lub nawet średnio twarde łóżka mogą być twardsze niż na lżejszych osobach
  • Podkolanówki potrzebują amortyzacji, aby zmniejszyć nacisk na ramiona i biodra, co sprawia, że ​​pluszowe łóżko jest dla nich idealne

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Odpowiadając na to, co oznacza pluszowy materac, odnosi się do każdego miękkiego łóżka. Jest bardziej miękkie niż średnie i twarde łóżko, ale nie ma żadnych wytycznych, które określałyby, jak miękkie jest pluszowe łóżko na skali.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to idealne łóżko dla Ciebie, jeśli jesteś lżejszą osobą lub chcesz zmniejszyć nacisk na ramiona i biodra podczas snu na boku.