Jak usunąć pleśń ze ścian prysznicowych: 4 niesamowite sposoby?

Jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć o sprzątaniu łazienki, jest to, jak usunąć pleśń ze ścian prysznica. W końcu pleśń może powodować różne problemy zdrowotne, takie jak wywoływanie alergii lub wpływanie na układ oddechowy.

Nie martw się, ponieważ pleśni można pozbyć się za pomocą kilku domowych składników. Przeczytaj poniżej, czego możesz potrzebować.

Jak usunąć pleśń ze ścian prysznicowych: 4 niesamowite sposoby?

Jak pozbyć się pleśni na ścianach łazienki

Metoda nr 1. Wybielacz

Jednym z rozwiązań może być staromodny wybielacz chlorowy. Nałóż wybielacz na dotknięty obszar i pozostaw na 30 minut.

Następnie możesz zacząć szorować pleśń lub pleśń ze ścian. Po umyciu spłucz ciepłą wodą.

Szybkie przypomnienie: upewnij się, że materiał, z którego wykonana jest ściana, wytrzyma działanie wybielacza. Jeśli jest wykonany z materiału, takiego jak kolorowa fuga, wybielacz może spowodować blaknięcie koloru.

Metoda nr 2. Ocet

Oprócz wybielacza możesz użyć innych typowych artykułów gospodarstwa domowego, aby pozbyć się pleśni. Najczęstszym wyborem jest ocet.

Może cię zaskoczyć, jak ocet może być używany jako środek czyszczący. Tak, możesz go użyć do usunięcia pleśni ze ścian łazienki.

Napełnij butelkę ze spryskiwaczem białym octem i spryskaj obficie obszary pokryte pleśnią. Pozostaw na co najmniej 30 minut, jak z wybielaczem.

Gdy minie wystarczająco dużo czasu, możesz zacząć szorować.

Metoda nr 3. Soda oczyszczona

Jeśli pozostały uparte pleśń, możesz przygotować pastę z sody oczyszczonej.

Wymieszaj trzy części sody oczyszczonej i jedną część wody. Nasącz resztki pleśni i spryskaj więcej octem.

Znowu możesz usunąć pleśń. Jeśli pozostały jakieś plamy pleśni, powtarzaj proces, aż nie będzie już widać pleśni.

Metoda nr 4. Nadtlenek wodoru

Ważne jest, aby pamiętać, że pomimo wykonania powyższego procesu mogą nadal występować silne plamy pleśni. Nie martw się jednak.

Jeśli dojdzie do najgorszego, możesz użyć wody utlenionej. Opłucz oczyszczony obszar, wlej nadtlenek wodoru do butelki z rozpylaczem i spryskaj dotknięte obszary.

Pamiętaj, zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ nadtlenek wodoru zmieszany z octem może być bardzo toksyczny.

Zgodnie z zasadami utrzymywania łazienki w czystości, możesz chcieć wiedzieć, jak przeprowadzić bardziej dogłębne czyszczenie ścian łazienki, a nawet płytek podłogowych. Na początek mamy podręczny poradnik, jak usunąć pleśń z fugi prysznicowej.

Teraz, gdy omówiliśmy już wszystko, co musisz wiedzieć o usuwaniu pleśni, możemy omówić, jak temu zapobiec w przyszłości.

Jak zapobiegać pleśni

Aby lepiej podejmować działania w zapobieganiu pleśni, ważne jest, aby wiedzieć, skąd on pochodzi.

Podsumowując, pleśń może rozwijać się w obszarach o dużej wilgotności lub poziomie wilgoci. Twoja łazienka może stać się bardziej podatna na pleśń w miesiącach zimowych, gdy włączysz ogrzewanie w pomieszczeniu.

Szanse wzrastają, gdy do łazienki przeciekają rury. Mokre powierzchnie powstałe w wyniku przecieków stanowią dobrą pożywkę dla pleśni lub innych rodzajów pleśni.

Mając to wszystko na uwadze, ważne jest, aby łazienka była dobrze wentylowana.

Jeśli w Twojej łazience jest okno, pozostaw je otwarte, aby wpuścić trochę świeżego powietrza. Ponadto po kąpieli możesz włączyć wentylator wyciągowy przez co najmniej 30 minut.

Jeśli Twoja łazienka nie ma okna, Twój wentylator wyciągowy może nadal wystarczyć. Aby uzyskać lepsze wyniki, możesz pozostawić go na nieco dłużej niż zwykle 30 minut.

Jeśli możesz, możesz zainwestować w osuszacz. Upewnij się, że poziom wilgotności wynosi 50, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju i rozprzestrzeniania się pleśni.

Jeśli chodzi o nieszczelne rury, napraw je od razu, zanim pleśń będzie miała szansę się rozwijać.

Jeśli zobaczysz na ścianach małe kałuże lub kropelki, natychmiast je wysusz. Lepiej jest zapobiegać sytuacji, w której obszary w łazience stają się potencjalnymi wylęgarniami pleśni.

Oprócz kontrolowania poziomu wilgotności lub wilgoci, możesz również zapobiegać pleśni, utrzymując dobrze oświetloną łazienkę. Pleśń rozwija się również w ciemnych obszarach.

Jeśli Twoja łazienka ma okno, podnieś rolety, aby naturalne światło mogło zapobiec rozwojowi pleśni lub pleśni.

Jeśli nie masz okna, możesz po prostu pozostawić światło dłużej niż zwykle po skorzystaniu z łazienki. 10 do 15 minut to dobry czas, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się pleśni.

Do tej pory omówiliśmy podstawy tego, co musisz wiedzieć o pleśni. Jednak możesz pomyśleć o tym, kiedy musisz podjąć drastyczne środki.

Na szczęście dla Ciebie mamy szeroką gamę zasobów, które Ci pomogą. Jeśli na przykład zastanawiasz się, jak długo trwa rozwój pleśni, mamy dla Ciebie ochronę.

Wniosek

Pleśń może być powracającym problemem, ale teraz jesteś wyposażony we wszystko, co musisz wiedzieć, aby się jej pozbyć. Mając do dyspozycji kilka artykułów gospodarstwa domowego, w mgnieniu oka pozbędziesz się pleśni.

Oczywiście pomaga podjąć środki, aby temu zapobiec lub przynajmniej zmniejszyć ryzyko rozwoju pleśni. Teraz, gdy omówiliśmy już podstawy, wymyślenie, jak usunąć pleśń ze ścian prysznica, nie będzie zbyt wielkim problemem.