Co oznacza na lodówce Samsung? Plus 6 zaskakujących kodów błędów do zidentyfikowania!

Czy jesteś ciekaw, co oznacza OF na lodówce Samsung? To nie tylko „OF”, ale poprawny kod błędu to „OF” lub „O FF”. Czasem się różni, ale oba te kody oznaczają to samo. A to oznacza, że ​​lodówka jest w trybie demonstracyjnym lub wyświetlania.

Za każdym razem, gdy idziesz na zakupy sprzętu AGD, w szczególności lodówki, możesz zaobserwować te litery wyświetlane na lodówce. Może znajdować się w centrum handlowym lub sklepie AGD, a lodówki z wyświetlaczem działają w trybie demonstracyjnym. Czasami nazywa się to „trybem ochłodzenia”.

Co oznacza na lodówce Samsung? Plus 6 zaskakujących kodów błędów do zidentyfikowania!

Można powiedzieć, że lodówka działa, ale według nazwy nie zużywa dużo prądu. Klienci mogą sprawdzić lodówkę bez obaw o zużycie energii elektrycznej w tym trybie. A także, aby uniknąć wpływu na rachunki zakładów. Ten kod jest tylko jednym z nich, a wciąż jest wiele kodów, których możesz się nauczyć, zwłaszcza przy zakupie lodówki Samsung. Dlaczego więc nie spróbować zbadać ich wszystkich? Czytaj!

Co oznacza Twoja lodówka Samsung?

Kody błędów mogą pomóc powiadomić Cię, że coś jest nie tak z Twoim urządzeniem. Może to być uszkodzony wentylator lub lodówka nie może zidentyfikować źródła zasilania. Ale w jednej lodówce może być kilka kodów i wszystkie różnią się w zależności od marki. Wiedziałeś już wcześniej, co oznacza OF na lodówce Samsunga.

Teraz chcielibyśmy podzielić się podstawowymi kodami błędów, które zebraliśmy z lodówek Samsung. I musisz znać je wszystkie, więc oto one:

Kod #1. 22E lub 22C

Utrzymywanie otwartych drzwi przez dłuższy czas może uszkodzić silnik i inne elementy wewnętrzne. Wypuszczą więcej chłodnego powietrza, ponieważ wykryli wzrost temperatury. W odpowiedzi wnętrze lodówki będzie zimniejsze niż zwykle, co może spowodować zamrożenie wentylatora lodówki.

Ten kod może powiedzieć, że wentylator się zatrzymał, ponieważ mógł się zablokować lub zamarznąć. Musisz więc wyłączyć lodówkę i otworzyć drzwi na kilka minut, aby mogła się rozmrozić. Po ponownym włączeniu lodówki kod zniknie, gdy wentylator zacznie działać. Kod ’21E’ też jest taki sam, ale dotyczy wentylatora zamrażarki.

Kod #2. AP

Ten kod jest skrótem od punktu dostępu. Większość nowoczesnych lodówek zwykle ma ten kod dla inteligentnych i zaawansowanych funkcji. Na przykład chcesz podłączyć lodówkę do Wi-Fi, aby włączyć te funkcje.

Możesz aktywować ten przycisk, naciskając go przez kilka sekund, a znajdzie on dostęp do połączenia Wi-Fi. Zniknie, gdy uzyska wystarczający dostęp lub zakończysz konfigurowanie ustawień lodówki.

Kod #3. 83E, 85E, 86E

Liczby w kodzie mogą się różnić w zależności od typu i modelu lodówki, ale mają podobne przyczyny. W niektórych przypadkach kod może mieć postać „88 88”, która jest wyświetlana w przypadku wystąpienia błędu wysokiego napięcia lub przepięcia. Ten scenariusz może powodować błędy w twoich komponentach, zwłaszcza tych, które są związane z elektrycznością.

W przypadku kodów 83E i 86E lodówka informuje, że z kompresorem jest coś nie tak z powodu nieprawidłowego napięcia. Twoja sprężarka może otrzymywać zbyt dużo energii elektrycznej i nie może wytrzymać ciśnienia. Aby uniknąć dalszych uszkodzeń, należy wyłączyć lodówkę i obwód zasilający. Jeśli są burze, możesz poczekać, aż minie, ale jeśli ich nie ma, możesz ponownie uruchomić lodówkę po kilku minutach.

Kod #4. 85C

Ten kod jest w pewien sposób podobny do poprzedniego, ponieważ jest związany z zasilaniem. Ale zwykle pojawia się to, gdy lodówka nie może zidentyfikować i wykryć źródła zasilania. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku przerwy w dostawie prądu lub w przypadku zasilania niskonapięciowego. Różnica między tym kodem a poprzednim polega na tym, że ten pokazuje niedobór mocy, podczas gdy drugi pokazuje zbyt wiele.

Kod #5. Komputer stacjonarny

Niektóre lodówki wyświetlają PC CH, ale oba oznaczają brak komunikacji w wewnętrznych komponentach. Może to być spowodowane luźnym mocowaniem lub brakiem zasilania dla wszystkich z nich. Albo niedawno nastąpiła awaria zasilania, a prąd nie jest jeszcze dostarczany do wszystkich części.

Możesz to naprawić, ponownie uruchamiając lodówkę i wyłączając wyłącznik. Włącz go ponownie po kilku minutach. Twoja lodówka powinna dobrze reagować po ponownym uruchomieniu.

Kod #6. 76C

Ten kod wskazuje, że w komorze automatycznego napełniania znajduje się woda. Możesz być zdezorientowany, ponieważ pojemnik ma dzban, który należy napełnić wodą. Oznacza to, że w pobliżu jest woda. I to może być wgniecenie lub pęknięcie w twoim dzbanku, które spowodowało, że lodówka wykryła pewne nieszczelności.

To okład

I na tym kończy się artykuł o „co oznacza OF na lodówce Samsunga?” Są jeszcze inne kody, które musisz odkryć, ale te są najbardziej powszechne i niezbędne. Możesz jednak sprawdzić instrukcję, aby dowiedzieć się więcej o różnych szyfrach wyświetlanych w Twojej lodówce.

Mamy więc nadzieję, że dzięki temu artykułowi lepiej poznasz swoją lodówkę. Aby uzyskać więcej interesujących artykułów, przeczytaj, jak wyłączyć światło filtra w lodówce Samsung. Wszystkiego najlepszego!