Dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie działa? 6 zaskakujących powodów!

Szukasz odpowiedzi na pytanie, dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie działa? Nie musisz już szukać. W tym artykule wyjaśnimy wszystkie główne przyczyny przestoju myjki ciśnieniowej.

Myjka ciśnieniowa jest podstawowym urządzeniem używanym do czyszczenia. Służy do czyszczenia: zewnętrznej części domu, chodników, podjazdów, garażu, parkingów, dachu, odpływu, mebli ogrodowych, samochodów osobowych, ciężarowych, a nawet łodzi. W mgnieniu oka pozbędziesz się uporczywych plam oraz nagromadzonego kurzu i zanieczyszczeń. Myjka ciśnieniowa oszczędza Twój czas i energię.

Dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie działa? 6 zaskakujących powodów!

Myjka ciśnieniowa ułatwia pracę. Nie musisz już używać zwykłej miotły i szczotki do czyszczenia powierzchni. Oczekuje się jednak, że w pewnym momencie urządzenia napotkają wadliwe części. Jak każde inne urządzenie, myjki ciśnieniowe mogą również powodować rdzę, gromadzenie się kurzu lub uszkodzone części. Ponadto, jeśli Twoja myjka ciśnieniowa nagle przestanie działać, spowoduje to wiele problemów. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego myjka ciśnieniowa nie działa.

Przyczyny, dla których Twoja myjka ciśnieniowa nie działa

Poniżej znajdziesz szczegółowo odpowiedź na Twoje pytanie, dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie pracuje.

Przyczyna nr 1. Podstawowe problemy

Zanim przyjrzymy się konkretnym elementom myjki ciśnieniowej, sprawdź najważniejsze elementy. Najpierw sprawdź, czy myjka ciśnieniowa jest podłączona do zasilania, czy nie.

Zbadaj komorę paliwową i znajdujące się w niej paliwo. Czasami stare paliwo może spowodować zatrzymanie myjki ciśnieniowej. Jeśli twoje ciśnienie nie jest używane przez długi czas, pamiętaj o zmianie paliwa przed jego uruchomieniem.

Dodatkowo sprawdź źródło wody, do którego podłączona jest myjka ciśnieniowa. Zazwyczaj myjka ciśnieniowa wymaga zasilania wodą 20 PSI. Dodatkowo sprawdź wąż pod kątem zagięć lub krzywizn. Jeśli wąż myjki ciśnieniowej nie jest prosty i nie ma żadnych zagięć, przestanie działać.

Przyczyna nr 2. Zatkany filtr powietrza

Zatkany filtr powietrza może spowodować zatrzymanie ciśnienia. Filtr powietrza zapobiega przedostawaniu się kurzu i zanieczyszczeń do myjki ciśnieniowej. Jeśli kurz dostanie się do myjki ciśnieniowej, może uszkodzić elementy wewnętrzne.

Zatkany filtr powietrza uniemożliwi przedostawanie się powietrza do myjki ciśnieniowej. Powietrze jest niezbędne do spalania paliwa. Gdy powietrze nie dostanie się do myjki ciśnieniowej, silnik nabierze za dużo paliwa i przestanie działać. Będziesz musiał umyć lub wymienić filtr powietrza. Użyj środka czyszczącego, aby usunąć nagromadzony kurz i zanieczyszczenia z filtra powietrza. Jeśli filtr powietrza jest uszkodzony, kup nowy. Możesz również przeczytać o tym, jak odblokować myjkę ciśnieniową.

Przyczyna nr 3. Zatkany gaźnik

Zatkany gaźnik jest najczęstszą przyczyną niedziałania myjek ciśnieniowych. Zwykle gaźnik zatyka się paliwem. Gdy myjka ciśnieniowa nie jest używana przez dłuższy czas, paliwo odparowuje i tworzy gęstą lepką substancję, która może nagromadzić się i zatkać gaźnik. Zatkany gaźnik uniemożliwi płynną pracę silnika. Gdy gaźnik jest zatkany, będziesz musiał go wyczyścić. Następnie odłącz gaźnik i spuść z niego resztki paliwa.

Spuszczenie całego paliwa usunie leżące zanieczyszczenia i wraz z nim stare paliwo. Obecność żółtego paliwa wskazuje, że paliwo jest płaskie i stare. Następnie oddziel wszystkie elementy gaźnika i wyczyść je środkiem do czyszczenia gaźników. Jeśli gaźnik jest uszkodzony lub zardzewiały, należy go natychmiast wymienić.

Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak czyścić gaźnik w myjce ciśnieniowej Briggs and Stratton.

Przyczyna nr 4. Brudny korek wlewu

Gdy silnik zużywa paliwo, ilość paliwa w komorze maleje. Aby to dostosować, korek wlewu paliwa ma mały otwór, który wpuszcza powietrze do komory. Jeśli ten otwór w korku wlewu paliwa zostanie zatkany, powietrze nie będzie mogło dostać się do komory. Spowoduje to blokadę pary. To blokuje dopływ paliwa do gaźnika, powodując zamarznięcie silnika. Aby zbadać zatkany korek wlewu, lekko otwórz korek i włącz myjkę ciśnieniową. Otwarcie korka sprawia, że ​​myjka ciśnieniowa działa, co wskazuje na zatkany korek wlewu paliwa. Oczyść korek za pomocą środka czyszczącego, a jeśli jest uszkodzony, wymień go.

Przyczyna nr 5. Zablokowany filtr powietrza

Możliwe, że filtr paliwa się zaciął. Jeśli przez dłuższy czas trzymasz to samo paliwo w myjce ciśnieniowej, zablokuje to filtr paliwa. Gdy paliwo paruje, wytwarza gęsty, lepki materiał, który zatyka filtr paliwa. Zakleszczony filet paliwa spowoduje zatrzymanie pracy myjki ciśnieniowej. Ważne jest opróżnienie komory paliwowej ze starego paliwa i wymiana zatkanego filtra paliwa.

Przyczyna nr 6. Uszkodzony zawór odciążający

Uszkodzony odciążacz może również uniemożliwić pracę myjki ciśnieniowej. Odciążacz kieruje strumień wody z zewnątrz pompy do środka. Powoduje krążenie wody w pompie: dzięki czemu możesz spryskać wodę w dowolnym momencie. Jeśli zawór odciążający nie utrzyma ciśnienia wody, silnik przestanie pracować. Sprawdź ustawienie ciśnienia zaworu odciążającego. Gdy pozycja zaworu odciążającego jest wysoka, myjka ciśnieniowa wyłączy się po zwolnieniu spustu. Będziesz musiał wyregulować zawór, aby utrzymać ciśnienie wody. Pomocne może być przeczytanie, jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej.

To okładka!

W tym momencie musisz mieć odpowiedź na swoje pytanie, dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie działa? Myjka ciśnieniowa wymaga dobrej konserwacji i pielęgnacji. Za każdym razem, gdy myjka ciśnieniowa przestaje działać, zawsze najpierw sprawdź najważniejsze elementy. Jeśli nie możesz naprawić myjki ciśnieniowej, zanieś ją do fachowca w celu naprawy. W każdym razie przeczytaj, jak uruchomić myjkę ciśnieniową!