Co oznacza F21 na pralce Whirlpool? Fascynujące fakty dla Ciebie!

Co oznacza F21 na pralce Whirlpool? Oznacza to, że pralka Whirlpool nie jest w stanie skutecznie odprowadzać wody. Problem pojawia się, gdy zanieczyszczenia i brud zatykają wąż spustowy i pompę spustową, co powoduje również zastój wody.

Pralka traci zdolność odprowadzania wody. Po wystąpieniu tego błędu spuszczenie wody z wanny zajmie dużo czasu.

Inne typowe problemy to zatkany wąż odpływowy, zagięty wąż odpływowy i nieużywanie detergentu HE. Ale jeśli błąd nadal się wyświetla, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem. Niech przyjrzą się uważnie innym wymienionym warunkom. Pomocna może być wiedza, gdzie kupić przełączniki pokrywy do pralki.

Zresetuj swój kod błędu

Spróbuj nacisnąć Pauza lub Anuluj, gdy zobaczysz błąd F21, który zatrzymuje bieżący cykl prania. Następnie naciśnij przycisk spuszczania/wirowania, jeśli woda jest w pralce. Teraz wymusza to wtórny proces odpływu, aby usunąć wodę z wanny. Gdy zobaczysz, że woda już odpływa, ponownie rozpoczynasz nowy cykl prania. Na koniec naciśnij przycisk „Start”, aby rozwiązać problem.

Wyczyść wąż spustowy pralki

Problem może dotyczyć węża spustowego, jeśli nadal pojawia się błąd F21. Weź ręcznik i połóż go na podłodze, aby chronić go przed wyciekiem wody. Odłącz wąż spustowy z tyłu. Wyczyść wejście węża spustowego. Zdejmij wąż ręką, aby go potrząsnąć, aby usunąć i usunąć chodaki.

Przy próbie ponownego podłączenia wyprostuj wąż odpływowy. Jakiekolwiek skręcenie lub zagięcie węża powoduje problemy z odpływem. Dobrym pomysłem może być również poznanie sposobu czyszczenia węży spustowych pralki.

Sprawdź drenaż lub rurę stojącą

Prawidłowo zainstaluj wąż spustowy w rurze pionowej lub instalacji spustowej. Woda spłynie prawidłowo. Problemy z urządzeniem spustowym lub rurą pionową skutkują kodem błędu F21. Wykonaj poniższe czynności, aby rozwiązać ten problem.

#1. Wąż spustowy podłączony do rury stojakowej

Zmierz odległość zaczynając od góry węża spustowego do pralki z hydromasażem. Następnie odłącz wąż spustowy, jeśli odległość jest większa niż dziewięćdziesiąt sześć cali i umieść go w dolnej części rury stojakowej. I mocno go zabezpiecz.

#2. Wąż spustowy włożony do rury stojakowej

Pociągnij wąż odpływowy do góry, jeśli wepchniesz go zbyt głęboko w rurę pionową. Zapewnij mu szczelinę powietrzną między odpływem a wężem odpływowym, zapobiegając w ten sposób problemom z zatykaniem. Wtedy błąd zniknie.

Użyj odpowiedniego detergentu

Pralka Whirlpool jest energooszczędna. Wymaga jednak również detergentu o wysokiej wydajności. Używaj tylko detergentu HE, ponieważ w przeciwnym razie podczas cyklu prania tworzy się nadmiar piany. Piana zatyka wąż spustowy, powodując teraz kod błędu F21.

Zadbaj o nowy cykl wirowania lub suszenia, który usunie nadmiar mydła i piany, które rozwiążą problem. Ale znowu spójrz na instrukcję i używaj tylko odpowiedniej ilości podczas prania.

Sprawdź uszkodzony silnik

F21 jest wynikiem wadliwego silnika. Sprawdź pompę spustową, aby uzyskać odpowiednie zasilanie na czas rozpoczęcia cyklu spustowego. Pozwól pompie spustowej uzyskać napięcie 120 V podczas pracy.

Może być tak, że płyta sterowania zasilaniem nie wysyła odpowiedniego zasilania do pompy spustowej, aby mogła się uruchomić.

Pozwól pompie spustowej uzyskać właściwe zasilanie. A następnie rozwiąż problem, aby wyszukać problem przez pompę. Następnie zdemontuj pompę, aby znaleźć ewentualną blokadę. Używaj sprzętu elektrycznego, takiego jak multimetr, w przypadku jakichkolwiek problemów mechanicznych lub elektrycznych. Na koniec wymień uszkodzoną pompę spustową na inną.

Kody błędów w pralce Whirlpool

Oto kody błędów, które zobaczysz na pralce Whirlpool.

  • Sd lub Sud- w pralce jest za dużo mydlin
  • F7 E1-błąd wykrywania prędkości silnika
  • LO FL lub F8 E1- wykrywanie niskiego przepływu wody
  • F5 E2 drzwi nie zamykają się dokładnie

Właściwy reset pralki Whirlpool

Odłącz pralkę ładowaną od góry Whirlpool na około dwie minuty. Następnie podłącz go ponownie i odczekaj trzydzieści sekund przed ponownym uruchomieniem. Spowoduje to twardy reset podkładki i rozpocznie się po ponownym podłączeniu. Możesz być również zainteresowany recenzją pralki Whirlpool Smart Cabrio WTW8700EC.

Gdzie można znaleźć przycisk resetowania

Funkcja resetowania jest wspólna dla nowej pralki, umożliwiając jej ponowne uruchomienie po wystąpieniu błędu lub kodu błędu. Znajduje się tam również przycisk, który możesz nacisnąć, aby zresetować silnik. W pralce bez przycisku resetowania odłącz pralkę i podłącz ją ponownie do resetowania.

Skuteczny sposób na usunięcie kodu błędu pralki Whirlpool

Po odłączeniu przewodu naciśnij przycisk anulowania lub wstrzymania. Zrób to dwa razy, ale raz za pomocą przycisku zasilania. Jeśli nadal wyświetla się kod, odłącz pralkę Whirlpool. Odłącz jego zasilanie na 1 minutę. Przedmioty są wykrywane podczas czystego cyklu pralki. Wyjmij rzeczy z bębna i ponownie rozpocznij cykl czyszczenia. Możesz również zainteresować się, jak usunąć panel sterowania ze sportu duetu Whirpool.

To okładka!

Teraz dowiedziałeś się, co oznacza F21 w pralce Whirlpool. Musisz wykonać takie kroki, jak zresetowanie kodu błędu, czyszczenie węża spustowego pralki, sprawdzenie odpływu, użycie odpowiedniego detergentu, sprawdzenie wadliwego silnika i wiele więcej!