Jaki kolor sofy pasuje do żółtych ścian? 6 stylów

Odpowiedź na to, jaki kolor sofy pasuje do żółtych ścian, daje sześć możliwości. W tym artykule zobaczysz kilka nie zaskakujących kolorowych kanap, takich jak biały i czarny. Można się jednak zdziwić, że nawet zieleń i błękit dobrze dopełnią żółte ściany.

Więc jeśli nadal nie jesteś zdecydowany pomalować swój salon na żółto, to znak, aby to zrobić! Jeśli interesuje Cię również, jaki kolor zasłon będzie pasował do żółtych ścian, przygotowaliśmy pomocny poradnik stylizacji. Mając te wskazówki dotyczące dekorowania na wyciągnięcie ręki, czas wyjść z tego, co znajome i wypróbować żółte ściany!

Jaki kolor sofy pasuje do żółtych ścian? 6 stylów

Jaki kolor mebli pasuje do żółtych ścian?

Biały

Jednym z najbezpieczniejszych kolorów sofy do żółtych ścian, niezależnie od odcienia żółtego, jest biel. Jeśli obawiasz się, że żółte ściany w salonie sprawiają, że wygląda on zbyt intensywnie, to fantastycznym pomysłem jest złagodzenie go białymi meblami. Co więcej, zakup białej sofy ułatwia udekorowanie reszty pomieszczenia, ponieważ jest neutralna i ogólnie będzie dobrze wyglądać ze wszystkimi paletami.

Możesz także poeksperymentować z innymi odcieniami bieli, jeśli uważasz, że kontrast jest zbyt ostry. Porównaj ciepłą biel i zimną biel, aby zobaczyć, który rodzaj koloru żółtego pasuje do koloru, którego używasz na ścianach. Dodatkową wskazówką dekoracyjną przy tej kombinacji kolorów jest użycie innych odcieni żółtego do rzucania poduszek na białej kanapie.

Brązowy

Innym neutralnym odcieniem sofy w salonie z żółtymi ścianami jest brąz. Wyobrażenie sobie tego połączenia może nie wydawać się od razu atrakcyjne, ale możesz być zaskoczony, jeśli zobaczysz je w prawdziwym życiu. Będziesz także bawić się kontrastami i wydobyć to, co najlepsze w kolorze żółtym i brązowym, łącząc je.

Zastanów się nad wyborem brązowej kanapy z żółtym odcieniem, aby łatwiej wkomponować je w pokój. Następnie wybierz kolorowe poduszki, które będą pasować do brązowej sofy. Wreszcie, ponieważ pokój ma żółte ściany, spróbuj mieszać neutralne i odważne kolory, aby wszystko zrównoważyć.

Czarny

Jasność żółtych ścian połączy się zwłaszcza z ciemnością czarnej sofy. Możesz zdecydować się na kanapę skórzaną lub kanapę z tkaniny, w zależności od wykończenia i tekstury idealnej do pomieszczenia. Sekret dekoracji, który sprawdzi się, to pastelowe żółte ściany i czarna skórzana sofa dodająca elegancji.

Istnieje wiele kolorów, które będą pasować do czarnej sofy do jej stylizacji. Rozważ inne pastelowe i jasne kolory, takie jak niebieski i zielony, ponieważ będą dobrze komponować się również z żółtymi ścianami. Możesz nawet użyć żółtych i białych poduszek do rzucania, aby zakotwiczyć kanapę z resztą pokoju.

Szary

Jeśli uważasz, że czerń jest zbyt mocna dla jasnożółtych ścian, bliższa kolorystyka jest szara. Te dwa kolory dobrze się komponują, ponieważ szary zmiękcza żółty, a żółty dodaje życia przestrzeni. Pamiętaj tylko, aby użyć ciemniejszej szarości, aby uzupełnić ciemniejszy żółty i delikatniejszej szarości, aby uzyskać jaśniejszy żółty odcień.

Aby połączyć cały pokój, wybierz kolorowy dywan, który będzie pasował do szarej kanapy. Mówiąc o szarości, blady piaskowy kolor, który świetnie sprawdzi się również jako kolor mebli z żółtymi ścianami, to beż. Niektóre odcienie beżu są również zbliżone do żółtobrązowego z szarymi podtekstami, dzięki czemu idealnie komponują się z żółtymi ścianami.

Niebieski

Do tej pory wspomnieliśmy o bezpiecznych, neutralnych kolorach, które można łączyć z żółtymi ścianami. Jednak jednym z najmodniejszych kolorów sofy jest niebieski i będzie dobrze pasował również do żółtych ścian. Do wyboru masz różne odcienie, od jasnoniebieskiego do granatowego, w zależności od rodzaju żółtego.

To, co jest fantastyczne w przypadku niebieskich sof, to to, że dodają przestrzeni przytulności i głębi. Czas wyjść ze swojej strefy komfortu i wypróbować to połączenie, zwłaszcza jeśli potrzebujesz salonu, który zaprasza zarówno gości, jak i właścicieli domów. Spraw, aby salon był przytulniejszy, używając tekstur na kanapie, czy to w niebieskiej pokrowcu na sofę, poduszkach i kocach.

Zielony

Niektórzy właściciele domów unikają pomysłu używania żółtych ścian, ponieważ mogą być zbyt żywe. Jednak nadal możesz uzyskać świeżą i miękką przestrzeń, używając zielonej kanapy. Neutralne odcienie, takie jak miętowa zieleń, dobrze komponują się z żółtymi ścianami lub możesz uzyskać bardziej naturalną atmosferę dzięki oliwkowym meblom.

Nie zapomnij udekorować ściany za sofą zielonymi akcentami, aby zielona kanapa nie wyglądała nie na miejscu w pokoju. Połączenie zieleni i żółci to również świetny sposób na włączenie roślin domowych do salonu. Rozważ różne wysokości roślin, aby urozmaicić oczy.

Wniosek

Zdobycie żółtych ścian do salonu nie jest tak ryzykowne, jak się wydaje. Zacznij od ustalenia, jaki kolor sofy pasuje do żółtych ścian, aby ozdobić przestrzeń. Podsumowując ten przewodnik po stylizacji, możesz wybrać sofy w kolorze białym, brązowym, szarym lub czarnym, aby uzyskać bezpieczną kombinację, ale zielony i niebieski również są doskonałe.

Następnie nie zapomnij dodać dokładnych kolorów kanapy w całym pokoju w innych dekoracjach i meblach, aby przestrzeń wyglądała bardziej spójnie. Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu, więc daj nam znać, jak przebiega Twoje zdobienie!