Co można spalić w piecu na pellet? Niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, co można palić w piecu na pellet? Piecyki na pelet, jak sama nazwa wskazuje, jako paliwo spalają pelety drzewne. W piecach na pelety spala się pelety drzewne i inną biomasę.

Istnieją dwa rodzaje pieców na pellet: z górnym i dolnym zasypem. Urządzenia z dolnym podawaniem mają komorę spalania pełną popiołu i innych zanieczyszczeń, ponieważ pellet jest podawany bezpośrednio z dołu urządzenia.

Co można spalić w piecu na pellet? Niesamowite fakty!

Ze względu na większą pojemność popielnika, sprzątanie po użyciu tego pieca jest dziecinnie proste.

Z drugiej strony nie ma potrzeby, aby piec ładowany od góry miał rurę doprowadzającą pelety do komory spalania, ponieważ pelety są podawane bezpośrednio do niej od dołu urządzenia.

Co to jest pellet?

Jeśli chodzi o paliwa na bazie biomasy, takie jak pellet, do wyboru są trzy rodzaje. Trociny lub zrębki są zazwyczaj przetwarzane na pelety drzewne poprzez podgrzewanie i prasowanie surowców. Możesz użyć podobnych procesów, aby stworzyć pellet z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak papier lub trawa.

Pelet jest łatwy do przechowywania ze względu na ich jednolity rozmiar i kształt. Mają średnicę od 1,5 cala do 14 do 5/16 cala. Pelety spalają się wydajniej niż kłody, ponieważ ich wilgotność jest bardziej stabilna.

Jakiego pelletu użyć i jak go zdobyć?

Pelety do użytku domowego są podzielone na dwie kategorie w zależności od ilości emitowanego popiołu. Na przykład peletki o wysokim stężeniu składników premium mają zawartość popiołu poniżej 1%, podczas gdy zwykłe peletki mogą zawierać nawet 3% popiołu.

Nagromadzenie popiołu z pieca jest zminimalizowane, gdy stosuje się wysokiej jakości pellety. Przeanalizuj ilość kurzu w worku, aby określić jakość granulek, których używasz. Na przykład ilość kurzu w 40-funtowym worku granulek powinna wynosić mniej niż pół szklanki.

Mimo że dostępne są różne rozmiary pojemników, granulki są zwykle rozprowadzane w 40-funtowych workach dla wygody obsługi i przechowywania. Oprócz firm specjalizujących się w kominkach, masowi sprzedawcy detaliczni, majsterkowanie i sklepy z paszami również oferują te produkty.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz dostawać pellety pod Twoje drzwi. Przed zakupem urządzeń na pelety bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jakie rodzaje pelletów są dostępne. Jasne, palniki na pelety mogą spalać różne rodzaje biomasy oprócz kukurydzy (znane jako systemy wielopaliwowe).

Aby utrzymać piec w jak najlepszym stanie, używaj tylko paliwa zalecanego przez producenta. Często dystrybutorzy urządzeń na pelet mają pod ręką zapas pelet lub mogą polecić godną zaufania firmę dostarczającą pelet. Co więc można spalić w piecu na pellet? Gdybym był Tobą, znasz odpowiedź na pytanie czy możesz palić pellet drzewny w kominku.

Czy można używać pieca na pelet do gotowania z drewnem?

Piece na pelet to nowy typ pieca kominkowego, który zamiast węgla wykorzystuje pelety drzewne. Ten rodzaj pieca spala paliwo stałe w otwartym ogniu, aby wytworzyć ciepło. Palniki na pellet mogą spalać drewno, chociaż kłody są podstawowym źródłem paliwa dla konwencjonalnych pieców opalanych drewnem.

Więc jakie drewno liściaste można spalać w piecu na pellet? Na pewno jakiekolwiek drewno liściaste. Piece na pelet nie wykorzystują konwencjonalnych paliw, takich jak kłody czy rozpałka; zamiast tego spalają pelety drzewne. W piecu na pellet można spalić kilka pelletów, a wielkość zależy od modelu.

Ponieważ drewno jest wykorzystywane jako paliwo, może stanowić znaczną część całkowitej ilości wyprodukowanego peletu. Rozpałka i polana używane w piecach na drewno nie będą działać w naszych piecach na pellet.

Chociaż drewno jest wykorzystywane jako źródło paliwa w piecach na pelety, działają one inaczej niż typowe piece na drewno, zwłaszcza pod względem używanego paliwa i sposobu, w jaki jest ono wprowadzane do ognia. Jednak nadal możesz używać pieca na drewno, nawet jeśli nie używasz zwykłej rozpałki i polan. Aby Ci pomóc, przeczytaj, jak korzystać z pieca na pellet.

Jakiego paliwa używają piece opalane drewnem?

Piece opalane drewnem wykorzystują węgiel do wytwarzania ciepła, podczas gdy piece na pelet wykorzystują drewno do wytwarzania ciepła w ten sam sposób. Piece na pelet zużywają mniej paliwa niż piece opalane drewnem, ponieważ zamiast drewna spalają pelet. Możesz używać tego typu pieca tylko wtedy, gdy masz dostęp do pelletu drzewnego. Może więc palić drewno, ale nie kłody. Aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj o ogrzewaniu drewnem i pelletem.

Aby używać palników na pelety, musisz używać sprężonych paliw wyprodukowanych z różnych źródeł, w tym drewna, i pokruszonych w małe pakiety. Ponieważ posiadamy piec na pelet, nie możemy spalać takiego samego paliwa jak w otwartym kominku lub piecu opalanym drewnem.

Duże paleniska są powszechne w piecach opalanych drewnem, w których kłody są wrzucane do ognia. Pożary w piecu na drewno często rozpala się za pomocą podpałki, trochę rozpałki i jednego lub dwóch małych polan. Dodawanie większej ilości paliwa do ognia w piecu opalanym drewnem pomaga podtrzymać ogień, a piec odda ciepło do pomieszczenia.

To okładka!

Po przeczytaniu tego posta o tym, co można spalić w piecu na pellet, przekonaliście się, że w piecach na pellet można stosować różne paliwa. Różne materiały są przekształcane w granulki w procesach prasowania i ogrzewania. Ten rodzaj paliwa jest bardziej wydajny niż kłody drewna. Aby uzyskać więcej informacji o piecach, przeczytaj, gdzie kupić pellet na drewno. Dziękuje za przeczytanie!