Jak dbać o świecę

Wszystkie nasze świece zapachowe są wykonane ręcznie z dbałością o godziny aromatycznej rozkoszy. Ale chcemy mieć czystsze doznania zapachowe i zachować ich doskonałą jakość na dłużej. Dlatego postępuj zgodnie z tą radą, jak dbać o świece, aby wyglądały i działały jak najlepiej.

Świece to doskonały sposób na dopełnienie aranżacji każdego pomieszczenia. Nie tylko ze względu na ich wspaniały aromat, ale także ze względu na przyjemne światło świec, które rzucają. Przygotowaliśmy listę najlepszych sugestii dotyczących konserwacji świec, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje świece.

Jak dbać o świecę

Jasne, możesz uwierzyć, że to tylko świeca bez znaczenia, prawda? Istnieje jednak kilka wskazówek i taktyk, których możesz użyć, jak dbać o świecę. Nie ma to jak wejście do domu, który niesamowicie pachnie świecami.

Jak dbać o świecę

Pierwsze oparzenie

Przy pierwszym zapalaniu świecy palmy ją, aż wosk rozpuści się na całej powierzchni. Następnie, aby uniknąć tunelowania i utrzymać równomierne spalanie, aby zachować równowagę życia świecy. Może to zająć do 2-4 godzin, ale gwarantujemy, że wydłuży to żywotność Twojej świecy.

Przytnij knot swojej świecy

Jeśli chcesz czystego, równomiernego spalania, upewnij się, że knot świecy ma odpowiednią długość. A to może wymagać cięcia. Sprawdź więc rozmiar knota przed zapaleniem świecy.

Jeśli jest dłuższy niż zalecane 0,25 cala, ostrożnie przypnij go nożyczkami; po tym, zapal go ponownie. Oczywiście nie chcesz, żeby było za krótko. Zbyt krótki knot świecy może zgubić się w morzu stopionego wosku i nie zapalić.

Utrzymuj porządek

Nie zostawiaj na wpół spalonych zapałek ani knotów w basenie z roztopionym woskiem. Nie chcesz tam żadnych gruzu. Zamiast przyjemnego aromatu, pozostawiając czarne zwęglenie.

Jeśli nie przytniesz knota, spali się i wpadnie do roztopionego wosku. Stwarzających zagrożenie pożarowe i emitujących unp. Świeca będzie dymić zamiast nieprzyjemnego zapachu. Większość ludzi pomija ten krok w konserwacji świec, ale pomoże to świecom dłużej i za każdym razem pięknie pachnieć.

Jak radzić sobie z sadzą

Zgaś świecę i poczekaj, aż ostygnie, jeśli sadza zgromadzi się we wnętrzu naczynia. Następnie wytrzyj do czysta wilgotnym ręcznikiem. Ponownie zapal po przycięciu knota.

Jak zgasić świeczkę

Zgaś świecę lub zanurz knot w roztopionym wosku za pomocą pędzelka. Następnie wyprostuj knot, aby zapobiec dymieniu i rozpryskiwaniu gorącego wosku. Nie zdmuchuj świec.

Skąd wiesz, czy Twoja świeca pali się prawidłowo?

Przykładem efektywnego spalania jest płomień, który nie migocze, ma kształt łzy i jest ustawiony pionowo. Wyrzuć świecę, która dymi, migocze lub ma wysoki płomień. Pozwól świecy całkowicie ostygnąć przed wycięciem knota i sprawdzeniem, czy nie ma przeciągów.

Nie spalaj się do dna.

Bardzo ważne jest również, aby świece nie zapalały się, gdy w słoiku pozostaje mniej niż 10 mm wosku. Nie pal świecy, dopóki wosk nie zacznie spływać, aby chronić szklany słoik przed przegrzaniem. Trzymaj zapalone świece z dala od przeciągów w domu, aby uniknąć nierównomiernego spalania.

Przedłuż rzucanie zapachem

Otwarcie okien i drzwi rozprowadzi aromat i zmniejszy jego koncentrację. Utrzymuj okna i drzwi zamknięte, aby uzyskać optymalny zapach. Przed wejściem spal przez 30 minut w wyznaczonym miejscu.

Jak zachować świece

Zawsze trzymaj świece w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Świece zapachowe również wyglądają pięknie, gdy są umieszczone pod szklanym kloszem, co pomaga utrzymać kurz z dala. Może wydawać się to proste, ale trzymaj przechowywane świece z dala od części domowych, które mogą się bardzo nagrzać.

Upewnij się, że świeca znajduje się na powierzchni odpornej na ciepło.

Może wydawać się oczywiste, jak dbać o świecę, ale trzeba to powtórzyć. Po pierwsze, przed zapaleniem świecy upewnij się, że jest na stabilnej, odpornej na ciepło powierzchni. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie mebli.

Zapobiegaj zamarzaniu świec.

To stary mit”, że zamrażanie świec wydłuża ich żywotność, ale to nieprawda. Z drugiej strony zamrożenie świecy może spowodować pęknięcie jej wosku. A to może utrudnić wyczyszczenie, a nawet spalenie przy następnym zapaleniu.

Nigdy nie zostawiaj świecy bez opieki.

Nie zostawiaj nawet swojej świecy bez opieki. Nie pal też podczas snu. Wypadki mogą się zdarzyć, ale możesz ich uniknąć, pozostając czujnym i obecnym, gdy zapalona jest świeca.

Proszę postępować zgodnie z instrukcjami.

Zwykle dobrym pomysłem jest zapoznanie się ze wskazówkami. Chociaż świece mogą być wykonane z różnych materiałów, przestrzeganie instrukcji pielęgnacji jest niezbędne.

Pomoże Ci to zapewnić, że Twoja świeca będzie trwać tak długo, jak to możliwe.

Wniosek

Obowiązkiem jest dbanie i palenie świec. Postępując zgodnie z powyższymi technikami, jak dbać o świece, możesz czerpać jak najwięcej radości ze swoich świec. Zachowaj ostrożność podczas palenia i ciesz się swoimi świecami!