Co kryje się pod suknią ślubną, aby było puszyste?

Odpowiedzią na to, co kryje się pod suknią ślubną, aby była puszysta, może być halka lub krynolina. Terminy te są czasami używane zamiennie i odnoszą się do poślizgu, więc musisz znać ich różnicę.

Musisz zdobyć suknię ślubną swoich marzeń, a nasze blogi pomogą Ci ją zmienić i ulepszyć. Więcej niż zmiana kształtu, na przykład uczynienie go bardziej pufierskim, zalecamy przeczytanie o sposobach zmiany lub dodania funkcji do sukni ślubnej, jeśli jej potrzebujesz.

Co kryje się pod suknią ślubną

Na przykład przeczytaj, jak dodać rękawy do sukni ślubnej, jeśli uważasz, że będzie to bardziej pochlebne lub sukienka wymaga większego zakrycia ramion, aby zachować skromność.

Co kryje się pod suknią ślubną, żeby była puszysta?

Podkoszulek

Możesz zwiększyć objętość i sprawić, by dolna część sukni ślubnej była puszysta, zakładając pod nią halkę. Sama nazwa to spódnica, która służy jako dodatkowa warstwa pod suknią ślubną, aby dodać objętości i sprawić, że będzie puszysta, jeśli sama wygląda płasko.

Niektórzy projektanci zalecają również pannom młodym noszenie halki do sukni ślubnej, aby ułatwić mobilność, ponieważ dodatkowy puf sprawi, że rąbek sukienki nie będzie owijał się wokół stóp. Jeśli sukienka jest również wykonana z ciężkich materiałów, halka może nieco odciążyć, nie tracąc przy tym swojej sypkości.

Jest to porównywane do bardziej sztywnych struktur, takich jak krynolina, dzięki czemu sukienki są puszyste, ale mniej zwiewne. Jeśli masz na sobie suknię balową lub suknię ślubną o linii A, rozważ założenie halki, aby była puszysta i kształtowała talię.

Krynolina

W dawnych czasach kobiety nosiły krynolinę pod sukienką, aby były puszyste. W przeciwieństwie do zwiewnej halki, krynolina jest sztywną strukturą, która ze względu na swój rozmiar dramatycznie powiększa dolną część sukienki.

W przypadku sukien ślubnych krynolina jest również czasami nazywana halką wykonaną ze sztywnego materiału przypominającego siatkę. Idealnie nadaje się na suknie balowe, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twoja suknia wyglądała bardziej po królewsku.

Jednak ważne jest, aby twój projektant zaplanował ogólną strukturę twojej sukienki z krynoliną. Pomogłoby to również wypróbować go na długo przed faktycznym dniem ślubu, abyś mógł zrozumieć sedno poruszania się z tą sztywną strukturą.

Jak zrobić suknię ślubną puszysty na dole?

Oprócz zwiększenia objętości poprzez noszenie halki lub zmianę talii w dół za pomocą sztywnej struktury, takiej jak krynolina, inne sposoby mogą sprawić, że Twoja suknia ślubna będzie puszysta na dole. Na przykład zaciśnij talię paskiem, aby zwiększyć objętość spódnicy sukni ślubnej.

Możesz również zmienić suknię ślubną w pasie, aby zwiększyć szerokość spódnicy sukni ślubnej. Lub, jeśli wystarczy czasu, projektant może dodać więcej materiałów, aby sukienka była puszysta na dole.

Wreszcie trikiem, aby suknia ślubna była puszysta na dole bez dodawania materiałów, jest stworzenie pudełek na spódnicy. Te fałdy mogą stworzyć iluzję większej objętości na spódnicy sukni ślubnej bez faktycznego dodawania warstw materiału.

Jak mogę zwiększyć objętość mojej sukni ślubnej?

Dodaj warstwy tkaniny tiulowej

Twoja krawcowa może użyć warstw tiulu, aby zwiększyć objętość sukni ślubnej w talii w dół. Tiulowa tkanina może stanowić samą spódnicę lub może być odwrócona jako podszewka spódnicy lub osobna halka do noszenia ze suknią ślubną.

Popraw sylwetkę sukni ślubnej za pomocą tkaniny z organzy

Przezroczyste tkaniny, takie jak organza, mają pewną sztywność, dzięki czemu będą również pomocne w zwiększeniu objętości i zrobieniu ślubnego pufy. Krawcowa może dodać go pod spódnicę sukni ślubnej lub na nią, aby podkreślić jej sylwetkę.

Usztywnij spódnicę sukni ślubnej za pomocą flizeliny

Jeśli potrzebujesz zwiększyć objętość sukni ślubnej, ale masz mało czasu, możesz rozważyć użycie topliwego interfejsu. Materiał ten można łatwo przymocować, naciskając gorące żelazko, aby dodać kształtu i usztywnić suknię ślubną.

Dodaj strukturę z przekładkami

Warstwa, która ma znajdować się między wewnętrzną podszewką a zewnętrzną tkaniną, to flizelina. Krawcowa może strategicznie przymocować to do sukni ślubnej, aby nadać jej kształt i zwiększyć objętość.

Co wkładają pod suknię ślubną?

Suknia ślubna o linii A

Halki z krynoliny dodają pełni do dołu sukni ślubnej, a niektóre są specjalnie zaprojektowane dla sukien ślubnych w kształcie litery A. Jednak powinna być również dodatkowa warstwa tkaniny, aby chronić skórę przed swędzącym, przypominającym siatkę materiałem.

Suknia ślubna balowa

Idealnym dodatkiem pod nimi do sukien ślubnych w stylu sukni balowej będzie halka z fiszbinami. To sztywniejsza bielizna, która poszerzy dół sukni ślubnej, ale można ją zdjąć po ceremonii, bo ciężko z nią siedzieć i chodzić.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co kryje się pod suknią ślubną, aby była puszysta, czyli halka i krynolina.

Dodają spódnicy objętości i poprawiają ogólną sylwetkę sukni ślubnej. Aby uzyskać najlepsze dopasowanie, zalecamy również przeczytanie, jak zmierzyć suknię ślubną, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszy wygląd w tym wyjątkowym dniu.