7 pomysłów na powieszenie zasłon bez robienia dziur

Przeprowadzka do nowego domu może wydawać się zabawą i zaczynasz myśleć o różnych sposobach udekorowania swojej przestrzeni. To powiedziawszy, jeśli wynajmujesz przestrzeń, musisz wziąć pod uwagę ściany. Potem zaczynasz się zastanawiać, jak powiesić zasłony bez robienia dziur.

Możesz z powodzeniem zakryć dziury po gwoździach. Aby jednak użyć zasłon na ramie okna bez wiercenia otworów, będziesz musiał użyć różnych metod zawieszania zasłon.

7 pomysłów na powieszenie zasłon bez robienia dziur

Możesz powiesić zasłony na kilka sposobów, jeśli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, które może nie wymagać wiercenia otworów. Masz możliwość korzystania z narzędzi, takich jak magnesy, opaski do zasłon, a nawet haki dowodzenia.

Pozwalają udekorować domy, a także zachować nienaruszone ściany.

Opcje wieszania zasłon bez robienia dziur

Użyj haków poleceń

Zastosowanie tymczasowych haczyków poleceń nadaje zasłonie dekoracyjny wygląd dokładnego karnisza i dodaje dodatkową opcję mocowania ozdobnych zwieńczeń.

Haki dowodzenia wykonują swoją pracę idealnie w porównaniu do używania drążków napinających, więc powinieneś wziąć kilka haków dowodzenia, aby wykonać trik bez wiercenia otworów.

Użyj haczyków sterujących, aby przymocować ramki do zdjęć, małe szafki ścienne, nawet jeśli są zwalniane natychmiast po jednym pociągnięciu za pasek.

Zawieś zasłony za pomocą prętów napinających

Do zakrycia tradycyjnych okien z szybami, które mają ramy, użyj prętów napinających z możliwością rozciągania się na boki ramy okna, aby uzyskać ładny i wyrafinowany wygląd dzięki zawieszeniu zasłon.

Jeśli wieszasz zasłony z lekkich materiałów, powieś je za pomocą lekkiego drążka, aby uzyskać delikatny wygląd.

Zależy to również od pożądanego wyglądu i poziomu prywatności, który określa pozycję wędki. Umieść pręt napinający na górze okna, aby uzyskać maksymalne pokrycie. Lub wybierz styl country, umieszczając wędkę niżej.

Niestandardowe odcienie kompresji

Następnym wyborem, jak powiesić zasłony bez robienia dziur, są niestandardowe zasłony kompresyjne. Być może planujesz mieszkać w wynajętym mieszkaniu przez wiele lat i chciałbyś otrzymać żaluzje do swoich okien na wymiar.

Rolety wykonujesz z tkanin, które wprowadzają cienie, filtrując światło do 7 różnych stopni. Daje inny efekt od półprzezroczystego do zaciemniającego, a szczęśliwe osoby mogą się nim cieszyć zarówno światłem słonecznym, jak i ciemnością.

Upewnij się również, że wybrałeś opcję kompresji prostego dopasowania zamiast paska samoprzylepnego, aby poplamić farbę na górnej ramie okna.

Zrób klosz imitujący rzymskie

Możesz przyszyć panel zasłonowy o niestandardowym rozmiarze, posiadający zarówno na górze, jak i na dole kieszenie na drążki napinające.

Dla osób, które potrafią szyć prostą linię, zrobienie tego odcienia jest łatwe, a uczynienie go projektem DIY, jak wieszać zasłony bez robienia otworów, pozwala dostosować żądany kolor i wzór do leczenia okna, pomimo braku zasad dotyczących dziur.

A kiedy się wyprowadzasz, spakuj wędki, cień i przenieś je do nowego miejsca.

Skręt i amp; Dopasuj karnisze

Możesz również użyć tych samych środków, co zwykły drążek napinający, aby przekręcić i dopasować karnisze i zabezpieczyć je na miejscu w oknie. Projektujesz je tak, aby wyglądały, jakby miały haczyk z oddzielnym prętem, ale są jednoczęściowe.

Zawieś karnisze pod sufitem

Poza tym, że nie chcesz robić dziur w ścianie, jeśli ściana Twojego mieszkania jest sucha, jest to kruszący się tynk, który może nie pozwalać na wiercenie otworów, to powinieneś rozważyć sufit do zawieszenia karniszy.

Jeśli Twój dom ma wysokie okna, zawieszenie karniszy pod sufitem sprawi, że efekt będzie wystarczająco naturalny i wyrafinowany.

Magnetyczny karnisz

Jeśli masz okno z metalową ramą, wieszanie zasłon za pomocą magnetycznych karniszy będzie idealne. W ten sposób nie musisz wiercić żadnych otworów.

Tymczasowy pręt magnetyczny może przykleić się do twoich drzwi, aby umożliwić szybkie zamykanie i otwieranie zasłon, a Ty nie musisz się martwić, że spadną. Kiedy się ruszasz, zdejmij dach i to wszystko!

Czy zasłony od podłogi do sufitu sprawiają, że pokój wygląda na większy?

Możesz zasłonić ściany zasłonami. Nadaje Twojej przestrzeni bardziej wyrafinowany wygląd. Kiedy rozciągniesz zasłony, aby sięgnąć od podłogi do sufitu i od ściany do ściany obszaru otaczającego twoje okno, sprawi to, że twoje okno będzie wyglądało na bardziej znaczące niż jest.

Wniosek

Dużo czasu możesz chcieć obejść zasady podane przez właścicieli, a następnie wywiercić otwory w ścianach, aby powiesić dekoracyjne dzieła sztuki i zasłony.

Ale radzenie sobie z konsekwencjami może być żałosne, zwłaszcza jeśli masz pilnego właściciela; nie waż się zmieniać zasad.

W takich sytuacjach skorzystaj z tych pozbawionych uszkodzeń opcji, jak wieszać zasłony bez robienia dziur i nadal mieć idealny wystrój, który uzyskasz, gdybyś i tak miał dziury. W ten sposób możesz być spokojny i zachować kaucję.