6-stopniowy przewodnik dotyczący łatwego naprawiania uszkodzonej przez wodę farby ściennej

Czy woda zamienia twoją przestrzeń w zmęczoną i niekochaną przestrzeń? Oto jak naprawić uszkodzoną przez wodę farbę ścienną w sześciu prostych krokach. Na pewno możesz przywrócić komfort i estetykę swojego domu.

Z biegiem czasu wilgoć z wody może uszkodzić farbę ścienną, powodując jej tworzenie się bąbelków, łuszczenie się i łuszczenie. To tak frustrująca sytuacja, że ​​nigdy nie chciałbyś się wydarzyć. Jeśli tego doświadczysz, nie martw się, ponieważ mamy Cię!

6-stopniowy przewodnik dotyczący łatwego naprawiania uszkodzonej przez wodę farby ściennej

6 kroków do naprawy uszkodzonej przez wodę farby ściennej

Oto krok po kroku proces naprawy uszkodzonej farby ściennej w twoim domu.

Krok 1. Oczyść obszar

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu ważne jest, aby najpierw oczyścić miejsce uszkodzenia. Możesz użyć wilgotnej szmatki i mydła, aby dobrze wykąpać. Po oczyszczeniu upewnij się, że obszar jest wystarczająco długi do wyschnięcia.

Krok 2. Zeskrob łuszczącą się i łuszczącą się farbę

Kiedy obszar wyschnie, nadszedł czas, aby usunąć całą łuszczącą się, łuszczącą się i bulgoczącą farbę ze ściany. Ma to na celu wygładzenie powierzchni do ponownego malowania, więc upewnij się, że nie została uszkodzona farba.

Gdy skrobanie stanie się trudne, przestań. Zamiast tego użyj szczotki drucianej, aby usunąć pozostałe zanieczyszczenia. Ta część jest fajna, więc ciesz się nią, zamiast się stresować.

Krok 3. Zastosuj wypełniacz

Sprawmy, aby Twoja ściana była gładka i gotowa na świeży kolor. Za pomocą szpachli pokryj powierzchnię uzupełnienia masą szpachlową do drewna. Upewnij się, że nakładasz poza krawędzie uszkodzenia.

Aby uzyskać prostą wskazówkę, jak załatwić sprawę, wygnij szpachelkę podczas nakładania szpachli. Tworzy to gładszą i równą powierzchnię i ułatwia rozprowadzanie. Odczekaj kilka godzin, aż wypełniacz wyschnie, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Krok 4. Przeszlifuj powierzchnię

Ta część jest trudna. Będziesz potrzebować doskonałej kontroli nad swoją siłą. Zbyt mocne szlifowanie powierzchni może doprowadzić do samego drewna, podczas gdy zbyt miękkie szlifowanie nie sprawi, że powierzchnia będzie gładka.

Aby wszystko było bardziej efektywne, użyj papieru drobnoziarnistego. Upewnij się również, że szlifujesz, aż wypełniacz znajdzie się na tym samym poziomie, co stare warstwy farby na ścianie.

Krok 5. Zastosuj uszczelniacz lub podkład na bazie wody

Ten krok w pełni przygotuje ścianę do nałożenia farby. Do powierzchni wewnętrznych zalecany jest podkład na bazie wody. Najlepiej zastosować to przed nałożeniem farby.

Krok 6. Odśwież obszar

Gdy Twoja ściana jest już w pełni przygotowana — czysta, zagruntowana i zabezpieczona przed możliwymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę w przyszłości — nadszedł czas na zastosowanie tak pożądanego koloru. Nie jest łatwo dopasować nowy kolor do starego, ponieważ farba z czasem zanika. W takim przypadku możesz po prostu ponownie pomalować całą ścianę na świeżo.

Jeśli chcesz mniej kłopotów, możesz użyć usuwalnej farby peel and stick. Pozwoli to zaoszczędzić wysiłek związany z gruntowaniem, uszczelnianiem i innymi czynnościami przygotowawczymi. Będzie to łatwiejsze i zabierze mniej czasu, dzięki czemu będziesz mógł jak najszybciej cieszyć się nowymi ścianami.

Wynik przemówi sam za siebie. Twoja niekochana i zmęczona ściana jest teraz znowu przytulna i świeża jak nowa.

Jak skutecznie usunąć wilgoć ze ścian po uszkodzeniu przez wodę

Gdy wilgoć dostanie się między ściany i farbę, nie jest łatwo się jej pozbyć. Twoje ściany mogą wydawać się suche, ale nigdy nie będziesz mieć pewności, więc powinieneś pójść o krok dalej.

Podczas osuszania ścian przyspiesz proces, otwierając drzwi i okna swojego domu. Możesz również użyć wentylatorów, aby skierować powietrze na mokre ściany.

Dużą pomocą będą również osuszacze. Usunie wilgoć z powietrza, co zrobi to samo z mokrymi ścianami. Aby katalizować proces parowania, możesz również spróbować usunąć listwy przypodłogowe i listwy, aby zapobiec przedostawaniu się do nich wilgoci.

Czy można po prostu pomalować łuszczącą się farbę?

Malowanie zwykle wymaga dodatkowych czynności przygotowawczych. Przed nałożeniem podkładu i farby należy najpierw nałożyć szpachlówkę.

Jednakże, gdy odpryskująca lub łuszcząca się farba znajduje się na niewielkim obszarze powierzchni, wystarczy zetrzeć uszkodzoną farbę, zagruntować i pomalować. Jest to możliwe, o ile krawędzie uszkodzonego obszaru są nadal stabilne.

Wniosek

Zima przynosi wilgoć wraz z wietrzną i deszczową pogodą. Gdy owiniesz się w koc i będziesz cieszyć się nastrojem, wilgoć może również przedostać się do ścian i uszkodzić piękną farbę. Po prostu zauważysz, oglądając telewizję, że zaczyna bulgotać, łuszczyć się i łuszczyć.

Na szczęście nauka naprawy uszkodzonej przez wodę farby ściennej jest łatwa dzięki zaledwie sześciu prostym krokom. Wybacz sobie, że jesteś zbyt pochłonięty komfortem zimnej pogody. Twoje ściany z pewnością szybko powrócą do swojego świeżego i wygodnego stanu.