Jak ukryć podgrzewacz wody? 5 łatwych sposobów!

Chociaż gorąca woda jest niezbędna, może to być brzydkie, jeśli nie wiesz, jak ukryć podgrzewacz wody. To urządzenie zapewnia ciepłą wodę potrzebną do różnych zastosowań w okresie zimowym, dlatego chcesz mieć najlepszy podgrzewacz wody. Ale możesz być rozczarowany, jeśli zrujnowało to estetykę domu.

Nie martw się. Dostępne są pewne sposoby i sposoby ukrycia urządzenia. Będziesz cieszyć się gorącą wodą, którą zapewnia, pozostając ukrytą przed twoimi gołymi oczami.

Jak ukryć podgrzewacz wody? 5 łatwych sposobów!

Jednak najlepiej byłoby, gdybyś był ostrożny, aby nie wpłynąć na funkcjonalność i wydajność twojego urządzenia. Czytaj dalej i dowiedz się, która metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku ustawienia podgrzewacza wody w Twoim domu.

Podstawy ukrywania podgrzewacza wody

Ukrywając podgrzewacz wody, musisz poprawnie zdobyć podstawy. Powinna mieć swoje stałe miejsce, więc trzeba to zaplanować z wyprzedzeniem; przed dokonaniem zakupu zadaj podstawowe pytania, w tym wielkość, wydajność, wymagane podłączenie zasilania itp. Dzięki tym informacjom będziesz w stanie opracować odpowiedni plan ukrycia podgrzewacza wody bez wpływu na jego wydajność. Równie dobrze możesz rozważyć zakup tych hybrydowych podgrzewaczy wody. Nawet zanim zbudujesz swój dom, należy to przemyśleć. Albo wszystko może skończyć się bałaganem na twoim miejscu.

5 sposobów na ukrycie podgrzewacza wody

Jak wspomniano wcześniej, można zrobić wiele sposobów, aby ukryć zbiornik podgrzewacza wody. Na przykład możesz rozważyć te okładki. Dostępnych jest wiele świetnych pomysłów, ale najczęstszymi są parawany i zasłony. Dzięki nim możesz ukryć swój podgrzewacz wody bez konieczności gruntownego remontu. Jest to idealne rozwiązanie do piwnicy, garażu lub pralni. Czasami jednak najlepszym wyborem jest posiadanie pełnych obudów. Dzięki temu możesz na stałe zakryć swój podgrzewacz wody. Plus, bardziej estetycznie. Jak więc ukryć podgrzewacz wody? Omówmy je poniżej.

Metoda nr 1. Ekrany

Jeśli chcesz, aby okładka pozostała atrakcyjna, dobrym rozwiązaniem są ekrany. Są to ozdobne osłony przypominające te tradycyjne przegrody ekranowe lub wysoko stojące okiennice. Ponieważ mogą być samodzielne, możesz je szybko przenosić. Możesz je łatwo pomalować lub wytapetować. Niektórzy zostawiali je tak, jak początkowo wyglądają.

Metoda nr 2. Zasłony

Jeśli chcesz zachować prostotę, wybierz zasłony. Dodaj przesuwane zasłony, które posłużą jako przegrody. Wystarczy zmierzyć wysokość ściany i ustalić odpowiednią długość i szerokość kurtyny. Upewnij się, że masz naddatek, aby zasłona nie dotykała grzejnika. Będzie to wymagało zainstalowania szyny wzdłuż sufitu, aby zawiesić zasłonę. Ale może to nie być tak atrakcyjne, gdy zostanie umieszczone w ruchliwych pomieszczeniach. Jednak świetnie nadaje się do garażu lub piwnicy. Co więcej, ta opcja jest bardzo tania, pozwalając na zmianę wzorów, gdy nie podoba ci się obecny wygląd.

Metoda nr 3. Szafy

Najczęstszym sposobem na ukrycie podgrzewacza wody jest użycie szafy. Wiele mieszkań przechowuje podgrzewacz wody i piec w szafce. Jego drzwi pasują do drugiej szafki, więc gość nie będzie miał pojęcia, że ​​jest tam twój podgrzewacz wody. Jedną z zalet korzystania z tej konfiguracji jest szybkie zbudowanie go wokół jednostki. Możesz nawet dodać szafę do drzwi do obudowy, która już istniała. Sprawdzi się w każdym miejscu w domu, nawet w Twojej kuchni. Niezależnie od przypadku, nie przyciągnie to uwagi.

Metoda nr 4. Szafki

Kolejną świetną obudową jest obudowa. Jest to szczególnie idealne do wykończonej piwnicy lub kuchni. Najczęściej jest wykonany z czystego metalu, co nadaje mu industrialny charakter. Ale niektóre obudowy są również wykonane z drewna. Mogą być wolnostojące lub wpuszczane. Chociaż mieści się to w wyższym przedziale cenowym, z pewnością potrwa dłużej niż inne opcje.

Metoda nr 5. Wbudowane ściany

Na przykład widziałem te komercyjne miejsca, takie jak hotele z najładniejszymi ścianami. Możesz być zaskoczony, widząc gorącą wodę wypływającą z różnych kranów. Umożliwił to samodzielny podgrzewacz wody. Jest to połączone za pomocą prac hydraulicznych i rur. Ale jest to zrobione ostrożnie, zapewniając, że te podgrzewacze wody można łatwo wyjąć w razie potrzeby w celu wymiany lub naprawy. Ściana jest starannie wyrzeźbiona, aby pomieścić podgrzewacz wody. Drzwi drewniane mocowane są do zakamuflowanych ścian i stanowią doskonałe wykończenie. Utrudnia to Tobie lub komukolwiek innemu stwierdzenie, że podgrzewacz wody jest naprawiony.

To okładka!

Rzeczywiście, istnieje wiele sposobów na ukrycie podgrzewacza wody. Jednak opisane powyżej sposoby na ukrycie podgrzewacza wody mogą profesjonalnie i skutecznie ukryć Twoje urządzenie, aby Twoja kuchnia lub łazienka wyglądały bardziej reprezentacyjnie. Każda zastosowana metoda powinna poprawić estetykę i wygląd Twojego domu, nie wpływając jednocześnie na wydajność Twojego domu. podgrzewacz wody.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej.