6 prostych majsterkowiczów, jak powiesić lambrekin i zasłony

Bardzo często postrzega się falbany okienne i zasłony jako opcje leczenia okien. Dzieje się tak, ponieważ często występują w różnych kolorach, gramaturach i materiałach.

Masz małe, średniej wagi lub ciężkie zasłony zaciemniające; ilość światła, które dostaje się do Twojej przestrzeni, zależy w dużej mierze od dekoracji okna. W tym artykule omówimy, jak powiesić falbany i zasłony w Twojej osobistej przestrzeni.

6 prostych majsterkowiczów

Zaleca się używanie cięższych zasłon do bardziej prywatnych pomieszczeń i lżejszych opatrunków do mniej osobistych pomieszczeń, takich jak pokoje rodzinne, salon i kuchnia.

Przed instalacją upewnij się, że używasz wystarczająco mocnego karnisza, który z łatwością utrzyma ciężar zabiegów okiennych. Użyj dużego karnisza do cięższego materiału na zasłony. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z poniższymi instrukcjami dotyczącymi wieszania falbany i zasłon.

Kroki, jak powiesić lambrekin i zasłony

Krok 1: Zanim zaczniesz wieszać dekoracje okienne, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i materiały, aby perfekcyjnie wykonać pracę związaną z powieszeniem falbany i zasłon. Oni są;

  • Taśma miernicza
  • Ołówek
  • Wiertarka
  • Valance Rod
  • Karnisza
  • Wsporniki do montażu na ścianie
  • Śruby
  • Poziom

Krok 2: Wybierz odpowiedni sprzęt

Wybierając wymagany sprzęt, uważaj na to; wsporniki do montażu na ścianie, które wybierzesz do karnisza, muszą mieć ½ długości wsporników falbany. Weźmy na przykład, jeśli masz wsporniki do zasłon o długości 4 cali, to długość wsporników falbany musi wynosić 8 cali.

Krok 3: Zainstaluj wsporniki do zasłon.

Zaznacz pozycję pierwszego wspornika za pomocą ołówka i taśmy mierniczej. Umieść karnisze wyżej na górze okna, jeśli masz dłuższe zasłony. Za pomocą ołówka wskaż pierwszy wspornik zasłony, a następnie powtórz dla drugiego.

Po zaznaczeniu tych punktów użyj poziomicy, aby określić, czy znaki są wyrównane. Jeśli są na tym samym poziomie, wywierć w ścianie wsporniki kurtyny za pomocą śrub, aby je umieścić na miejscu.

Krok 4: Zainstaluj wsporniki falbany

Nad karniszem umocowałeś, zmierzyłeś i zaznaczyłeś położenie wsporników falbany. Upewnij się, że wyrównałeś go za pomocą poziomicy przed wierceniem wsporników w ścianie.

Krok 5: Zawieś zasłony

W zależności od tego, czego będziesz teraz używać do mocowania zasłon na pręcie, jeśli używasz zasłon z zakładkami, wsuń karnisz do zakładek i zawieś karnisz na stałych wspornikach.

W przypadku kółek do zasłon i innych narzędzi do zasłon możesz zdecydować się na ich użycie; przymocuj je do zasłon, zanim przymocujesz sprzęt do karniszy. Po wykonaniu tej czynności podaj karnisze na zainstalowanych wspornikach.

Krok 6: Zawieś falbanę

Pręt, na którym wieszasz falbanę, przesuń przez górną część falbany; możesz również przymocować falbanę do preferowanego pręta za pomocą osprzętu do zasłon.

Zależy to od wybranego stylu falbany. Zamocuj drążek falbany do uchwytów falbany i zamocuj falbanę, aby równomiernie rozłożyć materiał falbany. Tak powiesić falbany i zasłony.

Gdzie wieszasz karnisz na falbanę?

Wiedza o tym, jak powiesić zasłony z falbany, zależy od dokładnego pozycjonowania. Aby powiesić falbanę, należy upewnić się, że karnisz lub falbana jest zamocowana na minimum 4 cale i maksymalnie 12 cali wyżej na górze okna w większości przypadków.

Nawet w przypadku tańszej falbany lub paneli zasłonowych bez podszewki, nadal mogą wyglądać idealnie i profesjonalnie, gdy powiesisz je z odpowiedniej wysokości nad oknem.

Jak zawiesić falbanę bez pręta?

Jeśli uczysz się wieszać falbany i zasłony, możesz chcieć wiedzieć, jak powiesić falbanę bez karnisza. Możesz zaopatrzyć się w samoprzylepny rzep i użyć go do przymocowania falbany do górnej części zasłony.

Jak daleko od kurtyny powinna być falbana?

Zwykle w przypadku wielu okien falbana zakrywa do 2 cali lub 6 cali górnej części okna, w tym ramy okiennej.

Jest to znane jako nakładanie się okna, podczas gdy pozostała część falbany zakrywa ścianę znajdującą się na górze okna. A jeśli nie masz na to miejsca, możesz teraz zawiesić falbanę tuż pod sufitem.

Wniosek 

Skoro już wiesz, jak powiesić falbanę i zasłony, zwróć uwagę na ten bardzo ważny punkt, dopasowując materiał do falbany i zasłon.

Każdy kawałek powinien mieć dopasowany materiał. Tak, z pewnością możesz użyć tkaniny na zewnętrznej stronie zasłon jako swojej falbany, ale możesz też pójść dalej, używając czegoś innego.

Na przykład, twoje zasłony mogą być w jednolitych kolorach i możesz wybrać do nich pięknie wzorzystą falbanę. Wydawałoby się to bardziej innowacyjne iz elementem twórczego dynamizmu.

Jak możesz je dopasować, są nieograniczone. Po prostu zrób to, aby nadać swojej przestrzeni bardziej atrakcyjny wygląd!