6 prostych kroków, jak usunąć pleśń z poduszek zewnętrznych

Meble ogrodowe są bardzo podatne na grzyby. Jeśli masz pleśń na meblach ogrodowych, kroki, jak usunąć pleśń z poduszek zewnętrznych, są następujące: przygotuj materiały, usuń zarodniki, usuń grzyby i plamy, a następnie zdezynfekuj poduszkę.

Kroki w celu usunięcia pleśni są proste i łatwe do wykonania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o usuwaniu grzyba z poduszek.

Kroki usuwania pleśni z poduszek zewnętrznych

Mildewi to rodzaj pleśni, która rośnie płasko, a nie rozmyta jak inne popularne pleśnie. W związku z tym kroki mające na celu zabicie pleśni mogą być również skuteczne w zabijaniu pleśni, która rośnie obok niej.

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Najpierw będziesz musiał przygotować sprzęt ochronny, który pozwoli ci bez obaw usunąć grzyba. Para gogli, gumowe rękawiczki i maska ​​na twarz dobrze sprawdzą się, aby chronić cię przed zarodnikami.

Jeśli nie masz pewności, jaką maskę nosić, sprawdź ten post, który odpowiada na pytanie „jakiego rodzaju respiratora potrzebuję do pleśni”.

Będziesz wtedy potrzebował szczotki lub miotły, szmatki lub gąbki oraz butelki z rozpylaczem. Chemikalia lub roztwory czyszczące, których użyjesz, zależą od rodzaju poduszki i metody, której chcesz użyć.

Krok 2. Przygotuj poduszkę

Jeśli pleśń przypadkowo wyrosła na twoich poduszkach, oznacza to, że zostawiłeś ją w wilgotnym miejscu. Jeśli to możliwe, najlepiej wszystko przesunąć i pozostawić poduszki do wyschnięcia na słońcu.

Jeśli nie, możesz zamiast tego wysuszyć poduszki.

Po wyschnięciu zdejmij wszelkie osłony i sprawdź piankę. Jeśli pleśń nie dostała się pod spód, wystarczy wyczyścić osłony.

Pleśń i pleśń rosnące na poduszkach mogą oznaczać, że na meblach rozwijają się również grzyby. Aby dowiedzieć się, jak usunąć grzyby z mebli, zapoznaj się z tym pomocnym artykułem na temat usuwania pleśni z tkaniny meblowej.

Krok 3. Usuń zarodniki i przerost

Gdy poduszki wyschną, możesz rozpocząć czyszczenie. Najlepiej zacząć od usunięcia zarodników i innych narośli z powierzchni poduszki.

Do usuwania zarodników można użyć szczotki o twardym włosiu, miotły lub odkurzacza z nasadką do tapicerki.

Krok 4. Zabij grzyba

Musisz zabić grzyby, aby skutecznie je usunąć i zapobiec ich nawrotowi. Aby usunąć pleśń, możesz użyć boraksu, wybielacza, octu lub roztworu mydła do naczyń i sody oczyszczonej.

Najlepiej pamiętać, że mieszanie chemikaliów jest niebezpieczne. Na przykład zmieszanie wybielacza i octu może stworzyć chmurę toksycznego chloru gazowego.

Najlżejszym rozwiązaniem, którego można użyć do usunięcia pleśni, jest roztwór mydła do naczyń i sody oczyszczonej. Możesz również dodać boraks do roztworu, aby był bardziej skuteczny.

Możesz również użyć jednej części octu i jednej części wody. Jeśli potrzebujesz mocniejszego roztworu, możesz użyć pół szklanki wybielacza rozpuszczonego w galonie wody.

Umieść przygotowany roztwór w butelce z rozpylaczem i spryskaj nim obszar, w którym rośnie pleśń. Pozostaw poduszki na piętnaście minut do kilku godzin, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Jeśli zdecydujesz się użyć wybielacza, warto spróbować spryskać nim niewidoczną część poduszki. W ten sposób możesz sprawdzić, czy wybielacz spowoduje przebarwienia lub blaknięcie bez niszczenia poszewek na poduszki.

Krok 5. Usuń plamy

Po rozpyleniu roztworu na poduszce możesz mieć pewność, że grzyb jest martwy. Jednak plamy i zapach nadal pozostaną.

Aby usunąć plamę, zetrzyj ślady okrężnymi ruchami za pomocą miękkiej szczoteczki. Możesz użyć roztworu w butelce ze spryskiwaczem, aby zwilżyć poduszkę i ułatwić szorowanie.

Alternatywnie możesz użyć ściernej gąbki nasączonej gorącą wodą. Zanurz mokrą gąbkę w sodzie oczyszczonej i wytrzyj.

Cytryna i sól mogą ułatwić usuwanie plam. Wystarczy połączyć sok z cytryny i sól w pojemniku i nałożyć go na szorowane miejsce.

Krok 6. Zdezynfekuj poduszkę

Teraz, gdy pleśń i plamy zniknęły, pozostaje tylko zdezynfekować poduszkę. Dezynfekcja jest konieczna, aby usunąć zapach stęchlizny i usunąć wszelkie przyczepione zarodniki.

Większość poduszek i ich pokrowców możesz włożyć bezpośrednio do pralki. Pomogłoby najpierw sprawdzić instrukcje prania, aby zapobiec uszkodzeniom tkaniny.

Jeśli nie nadają się do prania w pralce, można je wyprać ręcznie. Następnie możesz powiesić pokrowce do wyschnięcia lub umieścić całą poduszkę na płaskim miejscu, aby mogła się przewietrzyć.

Wniosek

Meble ogrodowe i przedmioty, takie jak poduszki i krzesła, są narażone na działanie żywiołów. W związku z tym mogą wytwarzać nieprzyjemne zapachy, a nawet być gospodarzem szkodliwych grzybów, takich jak pleśń i pleśń.

Na szczęście nie musisz kupować nowych przedmiotów, jeśli zaczną rosnąć grzyby. Wiedząc, jak usunąć pleśń z poduszek zewnętrznych i wykonując sześć prostych kroków, możesz wydłużyć żywotność poduszek i chronić swoją rodzinę przed szkodliwym działaniem pleśni.