Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody przecieka? 6 zaskakujących powodów!

Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody przecieka? Ze względu na skorodowany lub poluzowany zawór T&P należy zdemontować i wymienić na nowy. Jest to również spowodowane nieszczelną rurą lub luźnym połączeniem, które należy dokręcić. Dzieje się tak nawet z powodu nieszczelnej złączki lub otwarcia przewodów doprowadzających wodę z powrotem do grzejnika.

To oznaki, że Twój podgrzewacz wody jest w niebezpieczeństwie. Sprawdź to tak szybko, jak to możliwe.

Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody przecieka? 6 zaskakujących powodów!

Zwróć uwagę, czy występują niewielkie oznaki wycieku, ponieważ zwykle następuje duży wyciek. Najlepszą opcją jest ciągłe monitorowanie podgrzewacza wody. Utrzymuj go z dala od rdzy, dziwnych dźwięków i wycieków. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Powody, dla których podgrzewacz ciepłej wody przecieka

Nieszczelny podgrzewacz wody jest spowodowany problemami, które Ty lub profesjonalista musisz naprawić.

#1. Zawór spustowy

Podgrzewacz wody przecieka z powodu zaworu spustowego. Rozwiąż problem, dokręcając połączenia kluczem. Następnie wymień uszkodzony zawór spustowy, usuwając stary zawór spustowy. Następnie owiń nitki taśmą hydrauliczną i zainstaluj nową. Przed wykonaniem tej pracy opróżnij zbiornik w podgrzewaczu wody.

#2. Wlot i wylot

Źródłem nieszczelności w podgrzewaczu wody jest wlot i wylot, który łączy się z rurami. Sprawdź połączenia między nimi. Każdy luźny materiał wymaga dokręcenia za pomocą klucza do rur.

#3. Zawór T&P

Wyciek w zaworze nadmiarowym to kolejna przyczyna wycieku gorącej wody. Sprawdź, czy nie ma wycieków po sprawdzeniu zaworu T&P. Wymień zawór T&P w zaworze spustowym. Zatrudnij licencjonowanego hydraulika, jeśli uważasz, że element ma krytyczne znaczenie dla jego bezpieczeństwa. Wymień jego zawór po zauważeniu wycieku w okolicy.

#4. Pręt anodowy

Grzałka nie rdzewieje łatwo, ale pręt anodowy przyciąga materiały korozyjne. Ale potem podgrzewacz wody przecieka z powodu korozji pręta anodowego, ponieważ następuje to, gdy woda wycieka przez przestrzeń, w której znajduje się pręt anodowy.

#5. Nagromadzenie osadów

Osad gromadzi się pod zbiornikiem podgrzewacza wody. Regularne opróżnianie zbiornika pozwala uniknąć tego problemu. Opróżnij zbiornik jak zawsze, w przeciwnym razie nagromadzi się osad, powodując pękanie, ponieważ wymaga to wymiany w podgrzewaczu wody. Opróżnij podgrzewacz wody, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń spowodowanych osadzaniem się.

#6. Pęknięty zbiornik wewnętrzny do przechowywania

Twój podgrzewacz wody może mieć oczekiwaną długość życia lub ją przekroczyć. Dlatego zbiornik wewnętrzny pogarsza się i powoduje nieszczelność. Ten wyciek jest widoczny w kałuży wody tuż pod urządzeniem. Wyciek może pojawić się w dowolnym miejscu zbiornika. Ten wewnętrzny wyciek nie jest łatwy do wykrycia poza zbiornikiem. Dlatego stary podgrzewacz wody wymaga proaktywnej wymiany. Wykorzystaj wysoce wydajny i nowy model, taki jak hybrydowy podgrzewacz wody z pompą ciepła.

Kroki, aby naprawić wyciek z podgrzewacza wody

Wykonaj poniższe czynności, aby naprawić nieszczelny podgrzewacz wody.

Krok 1. Wyłączanie wody

Nie należy od razu kontaktować się z ekspertem, jeśli podgrzewacz wody przecieka. Natychmiast zakręć wodę, unikając wycieku. Poszukaj zaworu odcinającego przez zimną rurę wlotową w zbiorniku podgrzewacza wody. Zawór zasuwowy wymaga przekręcenia go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podczas gdy zawór kulowy wymaga obrócenia uchwytu o 180 stopni. Co więcej, zepsuty zawór wymaga zakręcenia wody w domu, co powoduje odcięcie dopływu wody.

Krok #2. Wyłączanie zasilaniar

Wyłącz też zasilanie podgrzewacza wody. Odłącz zasilanie w elektrycznym podgrzewaczu wody w wyłączniku, to jest przed rozpoczęciem pracy ze zbiornikiem. Odciąć dopływ gazu w przewodzie gazowym podgrzewacza wody. Skonsultuj się z ekspertem, jeśli nie możesz odciąć dopływu prądu.

Krok #3. Ustalenie źródła wycieku

Określ lokalizację i przyczynę wycieku w podgrzewaczu wody. Wyciek może pochodzić od dołu lub od góry urządzenia. Obszary, które należy zbadać, obejmują pęknięty zbiornik wewnętrzny, pręt anodowy, zawór T&P, wlot i wylot oraz zawór spustowy. Możesz również przeczytać o tym, jak długo działa podgrzewacz ciepłej wody.

Dobry pomysł zainwestowania w wykrywacz nieszczelności podgrzewacza wody

Dlaczego więc mój podgrzewacz ciepłej wody przecieka? To pytanie można łatwo rozwiązać, jeśli używasz również wykrywacza nieszczelności podgrzewacza wody. Pamiętaj, że nieszczelny podgrzewacz wody może powodować kłopotliwe problemy, takie jak uszkodzenie ścian i podłogi. Wykryj to na wczesnym etapie, inwestując w wykrywacz nieszczelności podgrzewacza wody. Urządzenie ostrzega o wycieku z podgrzewacza wody, pralki, zmywarki i rury. Dowiesz się, czy istnieje problem, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Czujka posiada czujnik wilgoci, który nie dotyka podłogi obok podgrzewacza wody. Alarm zasygnalizuje możliwy wyciek wody. Czujnik jest regulowany na podstawie wzrostu. Mieści również miejsce podgrzewacza wody. Detektor nieszczelności podgrzewacza wody może kosztować mniej niż 100 dolarów. Jest łatwy w montażu, co czyni go znaczącą inwestycją. Wybierz drogie modele, które wykrywają wyciek i odcinają wodę, jeśli chcesz.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedzi na pytanie „Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody przecieka?” Dobrze jest przygotować się, jak to naprawić. Jeśli chcesz, możesz wezwać pomoc hydraulika. Zainwestuj w wykrywacz nieszczelności podgrzewacza wody, aby dowiedzieć się, czy nie ma wycieków podgrzewacza wody. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, że podgrzewacz ciepłej wody wydaje dźwięki podczas ogrzewania i dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza.