6 kroków, co zrobić z przyczepą kempingową uszkodzoną przez wodę

Kiedy kamper się psuje, przygoda się kończy. Oto co zrobić z przyczepą kempingową uszkodzoną przez wodę, aby zabawa trwała dalej!

Pojazd rekreacyjny to dobra inwestycja, która wniesie wygodę do naszego życia. Podróżowanie często może powodować zmęczenie, ale posiadanie własnej przyczepy kempingowej sprawia, że ​​podróże są relaksujące. Co jest wygodniejsze niż komfort w domu, gdziekolwiek jesteś, prawda?

6 kroków

Naprawa kampera uszkodzonego przez wodę

Gdy Twój kamper ulegnie uszkodzeniu przez wodę, nie pozostaje Ci nic innego, jak znaleźć sposób, aby to naprawić. Przeczytaj, co możesz zrobić, aby uratować swój cenny pojazd.

Krok 1. Zlokalizuj źródło zalania

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, bez względu na problem, jest znalezienie przyczyny. W swoim kamperze sprawdź, czy nie ma wycieków na całym obszarze. Kiedy widzisz miękkie, pomarszczone i przebarwione plamy, potraktuj je jako znak, że woda i wilgoć nie są odpowiednio chronione.

Po zlokalizowaniu źródła napraw je tak szybko, jak to możliwe, aby nie doszło do dalszych uszkodzeń. Ważne jest również, aby regularnie sprawdzać kampera, zwłaszcza w porze deszczowej i deszczowej. Zawsze sprawdzaj, czy nie ma uszkodzeń spowodowanych przez wodę na suficie kampera lub uszkodzeń spowodowanych przez wodę w ścianach kampera, ponieważ te obszary są najlepszą ochroną przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi.

Krok 2. Wyczyść kamper

Podczas suszenia kampera dokładnie wyczyść obszar, aby uniknąć rozległych plam. Może być również okazją do dogłębnej oceny szkód.

Krok 3. Pozbądź się uszkodzonych części

Gdy zostaną zidentyfikowane obszary uszkodzeń, następnym krokiem jest ich usunięcie. Pomoże w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się szkód. Wilgotne środowisko to raj dla rozwoju pleśni, więc natychmiastowe ich usunięcie to dobry pomysł.

Krok 4. Usuń wzrost pleśni

W większości przypadków pleśń można usunąć za pomocą tylko części wybielacza zmieszanej z czterema częściami wody. Wlej mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj bezpośrednio miejsca uszkodzenia.

Odczekaj chwilę przed szorowaniem. W ciężkich przypadkach może być konieczne użycie roztworu chemicznego do zabicia pleśni.

Krok 5. Dokładnie wysusz kamper

Istnieje kilka sposobów na wysuszenie uszkodzonego kampera. Używaj wentylatorów, osuszaczy i dmuchawy, dopóki nie upewnisz się, że pojazd jest całkowicie wolny od wilgoci.

Krok 6. Wymień uszkodzone obszary

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to wymienić wszystkie uszkodzone części. W miarę możliwości inwestuj w wysokiej jakości części. Może kosztować więcej, ale będzie trwać dłużej, zapobiegnie rozległym uszkodzeniom i zmniejszy koszty naprawy.

Skuteczne suszenie kampera po uszkodzeniu przez wodę

Przyczepa kempingowa z wyciekami wody może spowodować uszkodzenie, zwłaszcza podłogi. Wysuszenie będzie wymagało wystarczającej ilości czasu, ale oto kilka sposobów na usprawnienie procesu.

Użyj osuszacza

To była debata dla wielu osób, czy osuszacz można umieścić w kamperze. Cóż, możesz położyć go w pobliżu mokrej podłogi, aby szybko wyschł. Musisz tylko upewnić się, że jest bezpiecznie ustawiony bez ryzyka przewrócenia.

Osuszacz nie tylko wysuszy podłogę, ale również pomoże w ochronie przed pleśnią i pleśnią. Ponieważ do pracy wymaga wystarczającej ilości energii, musisz dokładnie zaplanować, jak i kiedy go uruchomisz.

Umieść wentylator w kamperze

Wentylator pomoże w osuszeniu podłogi Twojego kampera. Po prostu umieść go w zależności od tego, gdzie znajduje się mokry obszar. Jeśli uszkodzenia są zbyt duże, wentylator może nie działać i będziesz musiał znaleźć coś, co szybko usmaży podłogę.

Zapewnij odpowiednią wentylację

Ten krok jest bardzo ważny, chyba że wykonujesz pracę w regionie o dużej wilgotności. Podczas osuszania podłogi kampera pamiętaj, aby otworzyć drzwi, okna i wywietrzniki dachowe, aby umożliwić przepływ powietrza do środka. Jeśli jest zimno, wentylacja nie jest możliwa.

Użyj dmuchawy, aby wysuszyć obszary podbrzusza

W kamperze znajdują się obszary, do których nie można łatwo dotrzeć, takie jak otwory na przewody elektryczne i wodne. W takich miejscach będziesz potrzebować dmuchawy, która jest zwykle używana do suszenia dywanów.

Zastosuj absorbenty

Oprócz grubych ręczników i innych chłonnych materiałów możesz również skorzystać z odkurzacza na mokro, aby pozbyć się wody. Pomoże to w szybszym suszeniu.

Ile to za duże obrażenia?

To pytanie jest trudne, ponieważ odpowiedź zależy od tego, ile pieniędzy i czasu jesteś w stanie przeznaczyć na renowację. Dowiesz się, czy naprawa jest tego warta, czy nie, identyfikując źródło i zakres uszkodzenia.

W przypadku uszkodzeń, które nie są łatwe do zidentyfikowania, a woda rozlała się zbyt daleko, naprawa musi kosztować więcej niż wartość pojazdu. W takim przypadku najlepiej jest uratować części, których możesz użyć i puścić kampera.

Wniosek

Jednym z najgorszych wyniszczających problemów, jakie może mieć RV, jest uszkodzenie przez wodę. To frustrujące, gdy to się dzieje, ale wiedza, co zrobić z przyczepą kempingową uszkodzoną przez wodę, to dobry sposób na złagodzenie frustracji.