5 przydatnych kroków do samodzielnego usunięcia uszkodzonego przez wodę sufitu

Nauczenie się, jak spryskać uszkodzoną wodą sufit, może wydawać się proste. Po prostu zeskrobujesz i nałożysz pastę na uszkodzony obszar. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś robił notatki, ponieważ nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Konieczne jest naprawienie uszkodzonego przez wodę sufitu, gdy tylko zauważysz oznaki osłabienia. Oprócz tego, że jest to nieprzyjemne dla oka, może również wpływać na inne meble, gdy woda dotrze do płyt kartonowo-gipsowych i na wyposażenie domu. Może również zagrozić stabilności twojego domu.

5 przydatnych kroków do samodzielnego usunięcia uszkodzonego przez wodę sufitu

Czytaj dalej, ponieważ przedstawiamy Ci samouczek krok po kroku dotyczący nakładania szpachli na uszkodzony sufit i tego, co musisz wiedzieć o spakowaniu.

Oznaki uszkodzenia sufitu

Pierwszą wskazówką, jaką zauważysz na uszkodzonym suficie, są przebarwienia w niektórych obszarach. Te plamy wyglądają na mokre i mają kolor od żółtawego do brązowego. Możesz lekko dotknąć dotkniętego obszaru, ale noś rękawiczki, aby chronić się przed możliwą infekcją.

Kolejnym znakiem, na który należy zwrócić uwagę, jest pojawienie się czarnych plam. Może to być niebezpieczne, ponieważ na suficie może rozprzestrzeniać się pleśń. Jak wspomniano wcześniej, najlepiej byłoby unikać dotykania tych obszarów gołymi rękami, ponieważ może to powodować problemy zdrowotne.

Jak załatać sufit zniszczony przez wodę

Krok 1. Sprawdź obszar

Zanim zaczniesz cokolwiek innego, najpierw sprawdź swoje sufity. Jest to czas, w którym oceniasz problem i widzisz, jak poważny jest. Za pomocą rękawiczki dotknij dotkniętego obszaru.

Kiedy poczujesz, że jest mokro, najpierw napraw źródło wycieku. Z drugiej strony, jeśli obszar jest suchy, nadal powinieneś upewnić się, że nie ma wycieków wody przed przejściem do następnego kroku.

Krok 2. Zmierz obwód

W tym kroku zmierzysz dotknięty obszar. Pomoże Ci oszacować ilość szpachlówki, której będziesz później używać. Zmierz i zanotuj długość i szerokość uszkodzonego miejsca.

Następnie ostrożnie wykonaj płytkie nacięcie nożem na dotkniętym obszarze. Musisz użyć do tego okularów, ponieważ zanieczyszczenia z sufitu mogą powodować podrażnienie i swędzenie oczu.

Krok 3. Rozprowadź masę szpachlową

Przed nałożeniem masy szpachlowej należy zeskrobać obszar i przykleić taśmę. Pomoże to zapobiec pękaniu kitu. Następnie wymieszaj wybraną pastę szpachlową i rozprowadź ją na oklejonym obszarze za pomocą noża do taśmy.

Po zakończeniu nakładania pierwszej warstwy odczekaj kilka minut, aż pasta wyschnie przed nałożeniem kolejnej warstwy. Potrzebujesz do tego cierpliwości, ponieważ wygładzenie wszystkiego zajmie trochę czasu.

Krok 4. Zeszlifuj skazy

Nawet jeśli starałeś się, aby mieszanka była jak najbardziej równomierna, nadal powinieneś ją przeszlifować, aby upewnić się, że wszystko jest ładne i gładkie. Weź gąbkę szlifierską i usuń nadmiar pasty. Ponownie upewnij się, że nosisz odpowiedni sprzęt ochronny, taki jak osłona oczu i maska ​​na twarz.

Uważaj, aby nie przesadzić. Unikaj zbytniego drapania, ponieważ możesz zrujnować swoją mieszankę uszczelniającą i zrób to od nowa.

Krok 5. Zagruntuj i pomaluj dotknięte miejsce

Trzymaj się i prawie gotowe! To, co musisz zrobić, to pomalować obszar tak blisko oryginalnego koloru sufitu, jak to tylko możliwe. Pamiętaj jednak, aby najpierw wytrzeć obszar z wszelkich zanieczyszczeń lub kurzu z szlifowania.

Pomogłoby, gdybyś dwukrotnie sprawdził, czy nie ma nierównych obszarów i czy nie przegapiłeś niektórych miejsc. Jeśli ich nie ma, nałóż podkład na bazie wody przed farbą. Podkład sprawi, że sierść będzie lepiej przylegała i utrzyma się dłużej.

Rodzaje masy szpachlowej

Lekki

Jeśli naprawiasz małe łatki, najlepiej będzie użyć lekkiej szpachlówki. Schnie dość szybko, a liście lekko się kurczą. Wspaniałe w tej mieszance jest to, że można przystąpić do malowania, ponieważ nie trzeba go szlifować.

Standardowy

Standardowa formuła masy szpachlowej zawiera gips, który jest grubszy niż lekki. Aby dać ci wyobrażenie, pasta tego związku ma taką samą konsystencję jak pasta do zębów. Mimo że nie schnie tak szybko, jak poprzednie, w standardowym spackle chodzi o trwałość.

Akryl

W przypadku bardziej rozległych obszarów uszkodzonych przez wodę najlepiej zastosować masę akrylową. Poradzi sobie z uszkodzeniami o wielkości nawet trzech czwartych cala. Możesz go używać na różnych materiałach, takich jak drewno, cegła, a nawet kamień.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak spryskać uszkodzony przez wodę sufit, musisz pamiętać, że powinieneś również wziąć pod uwagę swoje bezpieczeństwo! Ponieważ najprawdopodobniej użyjesz do tego drabiny, upewnij się, że ktoś będzie Ci towarzyszył podczas pracy. Na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, możesz szybko poprosić o pomoc.

Mądrze byłoby również nosić odzież ochronną podczas mocowania sufitu. Jak wspomniano wcześniej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tam pojawi się pleśń. Bezpośredni kontakt z pleśnią może prowadzić do wysuszenia skóry, kaszlu lub wywołać reakcję alergiczną.