Jak długo powinna wytrzymać skórzana sofa: sprawdź 3 czynniki

Jeśli zastanawiasz się, jak długo powinna wytrzymać skórzana sofa, może ona wynosić od pięciu do pięciu razy oczekiwaną żywotność. Dobrze to przeczytałeś; Meble skórzane mogą przetrwać nawet 25 lat!

Możesz oczekiwać, że sofa będzie służyć przez długi czas, zwłaszcza gdy jest wykonana z wysokiej jakości materiału, takiego jak skóra. Musisz jednak wiedzieć, co może wpłynąć na tę długość życia, aby w pełni wykorzystać swoją kanapę. Więc kontynuujmy czytanie poniżej, aby pomóc Ci wydłużyć żywotność skórzanej sofy.

Jak długo powinna wytrzymać skórzana sofa: sprawdź 3 czynniki

Jaka jest średnia żywotność skórzanej sofy?

5 do 25 lat

Można oczekiwać, że skórzana sofa przetrwa od pięciu do dwudziestu pięciu lat. W ten sposób górna granica asortymentu jest znacznie dłuższa niż średnia żywotność innych rodzajów sof. Jednak jakość materiału, użytkowanie i konserwacja będą miały wpływ na to, jak długo skórzana sofa będzie trwać.

3 czynniki, które wpływają na żywotność Twojej skórzanej kanapy

Materiał

Musisz wiedzieć, jak określić jakość skórzanej sofy, ponieważ materiał określa, jak wytrzymała będzie na zużycie przez lata. Szybka wskazówka jest taka, że ​​nie można oczekiwać, że tania skórzana sofa będzie trwać tak długo, jak coś droższego, wykorzystującego prawdziwą, wysokiej jakości skórę. Co więcej, należy pamiętać, że niektórzy producenci określają swoje kanapy jako meble skórzane, nawet jeśli skóra stanowi tylko niewielki procent materiałów.

Najlepsze rodzaje skóry, których można użyć, aby zapewnić długotrwałą skórzaną sofę, to skóra licowa i licowa. Wręcz przeciwnie, skóra zrekonstruowana, taka jak skóra klejona, nie będzie tak trwała, ponieważ jest wykonana ze skrawków skóry zmieszanych z materiałami wiążącymi. Będziesz musiał nauczyć się, jak naprawić sofę ze skóry klejonej w domu, zwłaszcza jeśli meble są często używane.

Użycie

Kupowanie prawdziwej skóry na kanapie ze sztucznej skóry daje przewagę pod względem oczekiwanej trwałości. Jednak korzystanie z sofy będzie również dyktować, czy będzie ona trwała dłużej niż dwie dekady. Na przykład, czy masz dzieci lub zwierzęta, które często bawią się na kanapie?

Ciągłe ciśnienie, rozlewanie, a nawet używanie, jeśli masz wielu gości tygodniowo, w końcu zniszczy twoją sofę. Może zajść potrzeba uzupełnienia skórzanych poduszek sofy, aby przywrócić poddasze lub ponownego obicia skórzanej kanapy, jeśli jej skórzany materiał jest pełen rozdarć i dziur. Ponadto nie zapominaj, że nadużycia pośrednie, takie jak wystawienie na działanie promieni słonecznych wpadających z okien w salonie, mogą również powodować blaknięcie i degradację skóry.

Utrzymanie

Spodziewaj się, że Twoja skórzana sofa przetrwa nawet 25 lat, jeśli będziesz ją konsekwentnie konserwować i dbać o nią. Oznacza to regularne czyszczenie i wykonywanie praktyk zalecanych dla konkretnego rodzaju skóry, którą posiadasz. W porównaniu z innymi materiałami zaletą skóry jest to, że i tak wystarczy ją wytrzeć i odkurzyć, aby usunąć większość zabrudzeń.

Jednak natychmiast zajmij się plamami, aby zapobiec ich wsiąkaniu głębiej w porowatą sofę. Może być również konieczne odświeżenie skórzanej sofy, ponieważ zapachy mogą wskazywać na podstawowy problem. Na przykład wilgotny zapach oznacza, że ​​kanapę należy dokładnie wysuszyć lub ma wyciek, którego nie posprzątałeś.

Jak możesz stwierdzić, czy skórzana sofa jest dobrej jakości?

Wśród rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie mebli skórzanych, jest jakość użytych materiałów. Jeśli chcesz uzyskać oczekiwaną żywotność 25 lat, musisz sprawdzić, czy sofa jest wykonana z prawdziwej skóry. Nie powinien pachnieć chemikaliami i ma niedoskonałości na powierzchni, jednocześnie czując się jak prawdziwa skóra.

Ale poza skórzaną tapicerką nie zapominaj, że sofa przetrwa tylko wtedy, gdy będzie dobrze wykonana. Więc sprawdź także poduszki mebla i konstrukcję ramy. Pianka o dużej gęstości będzie odporna na zużycie, a rama z twardego drewna przez długi czas zachowuje swój kształt.

Jaka jest najtrwalsza skóra do mebli?

Najbardziej wytrzymałą skórą do mebli jest skóra licowa, ponieważ jest to cała skóra w porównaniu z innymi rodzajami, które wykorzystują tylko niektóre warstwy skóry. Jest również nieprzetworzony, dzięki czemu nie podlega procesom, które mogą wpłynąć na integralność materiału. Ale jeśli chcesz, aby Twoja skórzana sofa nie wyglądała zbyt niedoskonało, możesz wybrać skórę licową.

Skóra licowa ma polerowaną wierzchnią warstwę, dzięki czemu wygląda i jest nieco gładsza. Dostępna jest również skóra licowa półanilinowa, która jest powlekana dla dodatkowej ochrony i łatwiejszego czyszczenia. Jeśli Twoja sofa będzie podatna na duże natężenie ruchu, najlepszą skórą będzie półanilina najwyższej jakości.

Czy spanie na skórzanej kanapie to zrujnuje?

Spanie na skórzanej sofie nie zrujnuje tego, jeśli robisz to tylko okazjonalnie. Rozważ jednak montaż sofy futon, jeśli chcesz, aby sofa była regularnie używana do spania. Tradycyjna sofa, niezależnie od tego, czy jest wykonana z wytrzymałej skóry, może ulec uszkodzeniu, ponieważ jej części nie są wykonane tak, aby wytrzymać ciężar podczas snu.

Wniosek

Jeśli chcesz wytrzymałej sofy, która zachowa swój wygląd i integralność przez wiele lat, musisz zaopatrzyć się w skórzaną kanapę. W tym artykule dowiedzieliśmy się, jak długo powinna wytrzymać skórzana sofa, czyli od 5 do 25 lat. Choć imponujące, mamy nadzieję, że pamiętasz trzy czynniki, które wpłynęły na ten czas trwania.

Zdobądź materiały najlepszej jakości, używaj sofy w sposób odpowiedzialny i regularnie pielęgnuj skórę. Powinny one pomóc w zapewnieniu trwałości mebli skórzanych.