5 prostych kroków, jak zregenerować uszkodzone przez wodę skrzydło okienne

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zregenerować uszkodzone przez wodę skrzydło okienne, ten artykuł jest napisany dla Ciebie. Dzięki odrobinie naprawy, szlifowania i gruntowania Twój dom będzie tak dobry, jak uczucie, gdy się do niego wprowadziłeś.

Części domu, które są uczciwie zbudowane, nieuchronnie z czasem ulegają degradacji. Przypuszczamy, że właściciele domów mogą zgodzić się, że wspólnym mianownikiem jest uszkodzenie przez wodę. Na szczęście ten problem ma dość wyraźną przewagę, ponieważ ten projekt będzie łatwy do wykonania samodzielnie.

5 prostych kroków

Wiosną powódź jest nemezisem każdego domu. Na przykład piwnica może napełnić wodą nawet do kolan. Może to mieć również wpływ na podwyższone obszary w domu.

Czym dokładnie jest skrzydło okienne?

Skrzydło okienne to część okienna służąca jako uchwyt na szyby i ramy okienne. Skrzydło zapewnia wytrzymałość, urabialność i wygląd okna.

Większość nowoczesnych projektów ma pionową ruchomą ramę; niektóre są tak, jak jest. Umożliwia przesuwanie okna w górę iw dół. Istnieją dwa rodzaje ruchomej ramy — okno z pojedynczym i podwójnym zawieszeniem.

Okna z pojedynczym ruchomym skrzydłem mają stałe górne skrzydło okienne oraz operacyjne dolne okno, które porusza się w górę iw dół. Tymczasem okna dwuskrzydłowe posiadają dwa ruchome skrzydła okienne.

Badania dowodzą, że projekty okien skrzydłowych powstały już w okresie gruzińskim. Chociaż geneza skrzydeł okiennych jest zderzeniem domysłów między kulturami, jasne jest, że wyewoluowała z prostego pomysłu.

5 kroków do odnowienia uszkodzonego przez wodę skrzydła okiennego

Krok 1. Wyjmij skrzydło

Naprawy skrzydeł okiennych są częste i łatwe do wykonania. Zwróć uwagę, że nowoczesne skrzydła są zazwyczaj wykonane z drewna. Naturalne materiały, takie jak drewno, są niezwykle przepuszczalne, co oznacza, że ​​są podatne na nasiąkanie.

Najpierw musisz wyjąć zgniłą szarfę. Użyj płaskiego drążka do podważania, aby podważyć dolną część.

Usuń odsłonięty łańcuszek, gwóźdź lub klej. Następnie zdejmij wszelkie drzazgi.

Następnie przejdź do górnej części i zdejmij skrzydła. Jeśli chcesz je od razu wyrzucić, wrzuć je do worka na śmieci.

Z drugiej strony recykling może być opcją. Możesz je ponownie wykorzystać i robić rzemiosło.

Krok 2. Uważaj na szkło

Zachowaj ostrożność podczas wykonywania tego kroku. Teraz, gdy szkło jest puste, może się rozbić w każdej chwili, jeśli będziesz lekkomyślny.

Od pierwszego kroku szkło wypadło z ramy okna. W następnym kroku musisz usunąć pozostałą masę glazury. Mówimy teraz o stwardniałej szpachli ze skrzydeł.

Mieszanka glazury to masa uszczelniająca stosowana do okien, które pozostają na swoim miejscu. Szyby w oknie mogą naturalnie się trząść. Po zwolnieniu szyby lepiej oznaczyć krawędzie, aby nie pomylić się przy wymianie nowego skrzydła.

Krok 3. Wzmocnij krawędzie

Archaiczne meble często towarzyszą starym domom. Po wyjęciu resztek substancji następującą czynnością powinno być wzmocnienie brzegów okularów.

Pamiętasz masę uszczelniającą z ostatniego kroku? Będziemy tego używać, ale założymy nowy.

Masy uszczelniające to substancje o konsystencji przypominającej kit, używane do uszczelniania otworów w budynkach, drzwiach i, jak się domyślacie, — oknach. Jego pojemność może trwać maksymalnie do 30 lat.

Mówiąc o uszkodzeniu przez wodę, dobrą nutą jest masa glazurująca lub uszczelnienie jest wodoodporne. Więc przywitaj się z mocniejszą skrzydłem okiennym.

Krok 4. Wymień skrzydło

Zanim dokonasz jakiejkolwiek wymiany, upewnij się, że zmierzyłeś skrzydło okienne i połączenia. Pomoże Ci to obniżyć koszty zakupu surowców.

Zakończyłeś nakładanie niezbędnej masy. Teraz musisz umieścić izolację między szkłem a skrzydłem. Dzięki temu okno pochłania mniej wilgotnego powietrza, a tym samym mniej zaparowanych okien.

Następnie umieść skrzydła okienne i wsporniki. Używaj swoich elektronarzędzi i bądź ostrożny. Należy również zainstalować inne części, takie jak ograniczniki skrzydła.

Na koniec przeszlifuj nowe skrzydło szlifierką o ziarnistości 80 lub lokalnym papierem ściernym.

Krok 5. Zastosuj podkład

Generalnie drewno wymaga co najmniej 2-3 warstw środka gruntującego. Nakładać podkład za pomocą pędzla o średniej wielkości.

Najlepiej byłoby, gdybyś pomalował każdy róg skrzydła. Pozostawić do utwardzenia na około 24 godziny i wysuszyć w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

W przypadku szkła okiennego można termoformować arkusze poliwęglanu do powierzchni. Poliwęglan (PC) służy do kontroli termicznej i ma doskonałą odporność na ciepło.

Czy ubezpieczenie pokryje te naprawy?

Osobisty styl życia często powoduje poziomy wilgotności w pomieszczeniach. Jeśli jednak najgorsze burze mogą siać spustoszenie w twoim domu, istnieje szansa, że ​​polisa ubezpieczeniowa pokryje tego rodzaju renowację.

Ubezpieczenie domu ma mnóstwo wymagań do rozważenia. Niektóre z nich obejmują czas zauważenia uszkodzenia i wiek okna.

Wniosek

Uszczelnienie jest często problemem dla właścicieli domów. Tworzą pleśnie, które przenikają do wnętrza okna. Metalowe osłony też mogą zardzewieć.

Zapobiegaj uszkodzeniom spowodowanym przez wodę, zwracając uwagę na skrzydło okienne. Upewnij się, że izolacja, ograniczniki skrzydeł, osłony okien i drewno epoksydowe są prawidłowo zamontowane.

Tak więc, gdy następnym razem Twoje skrzydło okienne dobiegnie końca, postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi naprawy uszkodzonego przez wodę skrzydła okiennego.