4 Zrób to sam, jak czyścić zasłony, które można czyścić tylko na sucho

Jak czyścić firany tylko do czyszczenia na sucho? Jeśli jesteś podobny do mnie, nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać. Jestem pewien, że istnieje sposób, aby to osiągnąć bez rujnowania ich, ale nie wiem, co to jest.

Zasłony tylko do czyszczenia na sucho nie są najczęstszym rodzajem zabiegów okiennych, ale istnieją. Dla tych, którzy posiadają jeden lub więcej zestawów, ważne jest, aby wiedzieć, jak odpowiednio je pielęgnować, aby zapobiec uszkodzeniu jak największej ilości tkaniny w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z nimi. Mamy nadzieję, że ten post na blogu dostarczy wskazówek dla tych z nas, którzy po prostu nie są pewni, jak wykonać swoją pracę.

4 Zrób to sam

Wskazówki dotyczące zasłon do czyszczenia na sucho

Porada nr 1. Jeśli zasłony nie są zbyt zabrudzone, można je odkurzyć. Jeśli są bardziej niż w połowie czyste, spróbuj po prostu użyć wilgotnej szmatki i ciepłej wody z mydłem. Dobrym pomysłem jest również poszukanie zaschniętych miejsc, których nie da się naprawić, po prostu przecierając je wilgotną ściereczką.

Te plamy należy odpowiednio leczyć za pomocą odplamiacza lub nawet rozcieńczonego octu

Porada nr 2. Jeśli są na nich jakieś plamy, czas wyrwać oxyclean i zacząć szorować. Do czyszczenia tego typu zabrudzeń zawsze najlepiej jest używać starej szczoteczki do zębów, ponieważ jest ona o wiele bardziej delikatna. Jeśli plamy nie znikną, być może nadszedł czas na fachową pomoc.

Zasłony przeznaczone tylko do czyszczenia na sucho są często bardzo delikatne i wymagają szczególnej uwagi, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. W takim przypadku nadszedł czas, aby zostały profesjonalnie wyczyszczone przez kogoś, kto wie, jak należy je traktować.

Porada #3. Jeśli zasłony nie są tylko czyszczone chemicznie, można je również punktowo pielęgnować. Jeśli jest na nim plama z czegoś takiego jak kawa, zalej ten obszar wodą i użyj pasty do zębów, aby wyszorować, aż plama zniknie.

To samo dotyczy również plam z żywności. Jednak w tym przypadku upewnij się, że masz pod ręką coś silniejszego niż pasta do zębów, na przykład pastę z sody oczyszczonej lub coś w tym rodzaju.

Porada 4. Jeśli plamy są czyste i chcesz sprawdzić, czy można je uchronić przed przyszłymi uszkodzeniami, rozważ wyczyszczenie ich plamami wybielaczem. Chociaż nie jest to bezpieczne dla wszystkich rodzajów tkanin, może to działać w niektórych przypadkach w zależności od wrażliwości materiału.

Jak wysuszyć zasłony, które można czyścić tylko na sucho?

Jeśli masz zasłony, które można czyścić tylko chemicznie i pilnie potrzebują dobrego prania, ale nie ma możliwości, aby je zanieść do pralni, możesz je wysuszyć na powietrzu. Będziesz chciał otworzyć wszystkie okna lub drzwi, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację w całym pomieszczeniu, ponieważ pomoże to w parowaniu. Możesz także użyć wentylatora, aby pomóc w przemieszczaniu powietrza.

Czas będzie zależał od tego, jak wilgotno jest na zewnątrz i w domu, ale przed ponownym założeniem należy upewnić się, że są całkowicie suche. Jeśli po 24 godzinach nadal nie są całkowicie suche, wyłącz wentylatory lub otwórz okna, ponieważ pomoże to w wysuszeniu.

Jeśli po 48 godzinach nadal nie wyschną, użyj suszarki ustawionej na niską lub średnią temperaturę i susz je przez 30 minut. Możesz także wystawić je na słońce na zewnątrz, pod warunkiem, że między zasłonami jest wystarczająco dużo miejsca, aby powietrze wokół nich swobodnie krążyło.

Czy potrzebuję wybielacza do zasłon tylko do czyszczenia na sucho?

Możliwe, że nie potrzebujesz wybielacza do czyszczenia zasłon, ale zależy to od rodzaju plamy. Jeśli plamy zaszły i są trudne do usunięcia, to tak, pomocne będzie dodanie odrobiny płynu na bazie chloru, takiego jak woda bielona lub rozcieńczony roztwór podchlorynu sodu (wybielacz).

Jaka jest różnica między zasłoną tylko do czyszczenia na sucho a zwykłymi zasłonami?

Zasłony przeznaczone tylko do czyszczenia na sucho są zwykle wykonane z materiału, który nie jest odporny na zwykłe detergenty do prania, więc wymagają czyszczenia na sucho, aby zachować ich jakość.

Zazwyczaj są one składane w taki sposób, że nie ma na nich wykończenia lub jest bardzo mało i rozpadną się po umyciu w wodzie i mydle w płynie. Jak można sobie wyobrazić, zasłony tylko do czyszczenia chemicznego są zazwyczaj nieco droższe niż zwykłe zasłony.

Czy prasuję zasłony tylko do czyszczenia na sucho?

Nie, nie zaleca się prasowania zasłon tylko do czyszczenia na sucho. Prasowanie tkaniny spowoduje jej rozpadanie się i utratę kształtu z biegiem czasu.

Czy można umieścić zasłonę tylko do czyszczenia na sucho w letniej wodzie?

Nie, nigdy nie używaj wody do czyszczenia zasłon, które są podgrzewane powyżej 60 stopni Celsjusza (140 stopni Fahrenheita).

Wniosek

Mam nadzieję, że czytając ten artykuł, nauczyłeś się czyścić zasłony, które można czyścić tylko na sucho. Kroki są proste i nie musisz być profesjonalistą.