4 szybkie kroki, jak zrobić plisowane zasłony za pomocą haczyków

Potrzebujesz dużego podnośnika do draperii? Następnie warto rozważyć dodanie kilku plis. Wydają się dość techniczne, ale fajnie się je robi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić plisowane zasłony z haczykami, przedstawiam kilka pomocnych wskazówek, jak je wykonać.

Istnieją różne rodzaje plisowanych zasłon. Mimo to francuskie plisy lub plisowane zasłony Pinch wydają się jedną z najlepszych opcji. Co ciekawe, możesz dodać kilka do tych zasłon, aby poprawić ich wygląd.

4 szybkie kroki

Kroki, jak zrobić plisowane zasłony za pomocą haczyków

Zanim zaczniesz robić plisowane zasłony z haczykami, oto kilka materiałów, których będziesz potrzebować.

  • Tkanina drapowana
  • Wątek
  • Igły do ​​szycia
  • Żelazo
  • Taśma miernicza lub linijka
  • Nożyczki
  • Taśma plisowana
  • Szpilki
  • Haczyki do plis

Teraz wykonaj następujące kroki, aby wykonać plisowane zasłony.

Krok 1: Przygotowanie tkaniny

Ten krok jest podstawową rzeczą, którą musisz zrobić, robiąc plisowane zasłony. Do tej pory powinieneś już mieć pod ręką odpowiednią tkaninę. Możesz kupić te tkaniny w różnych sklepach i mają różne tekstury.

Preferuję tkaniny bawełniane, ponieważ przydają się do wykonania tych zasłon. Aby przygotować prześcieradło, należy go umyć i wysuszyć. Takie działanie pomaga zmniejszyć kurczenie się, a także sprawia, że ​​jest znacznie przyjemniejszy.

Jeśli zauważysz zmarszczki po wyschnięciu tkaniny, pomocne będzie prasowanie. Szybko weź żelazko i usuń zagniecenia. Upewnij się, że podczas szycia nie ignorujesz krawędzi materiału, aby wyszły czyste.

Krok 2: Obszycie tkaniny

Możesz sprawić, że krawędzie materiału będą świetnie wychodzić dzięki obrębieniu boków. Wszystko, co musisz zrobić, to odwrócić się do szorstkich krawędzi i zszyć. Gdy skończysz, możesz przejść dalej, aby obszyć górny panel.

Ten wierzchołek zasłony, gdzie idą taśmy zakładkowe, musisz go przygotować. Obszyj surową krawędź, ściegiem do około pół cala. Osadzenie krawędzi ułatwia wykonanie plis. Stąd konieczność zrobienia tego przed rozpoczęciem przypinania taśmy zakładkowej.

Krok 3: Wykonywanie pomiarów i cięć

Kolejnym krokiem jest określenie szerokości panelu kurtynowego. Byłoby to pomocne, gdyby wziąć pod uwagę również plisy i liczbę materiałów potrzebnych do ich wykonania. Możesz użyć taśm plisujących i haczyków, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Mocując haczyki, musisz włożyć haczyki do różnych kieszeni.

Krok 4: Mocowanie haczyków i taśmy pleciarskiej

Z tyłu wierzchu materiału zacznij układać taśmę plisującą, składając ją pod końce i przypinając. Kieszenie powinny znajdować się tuż pod taśmą, gdy jest skierowana na zewnątrz i szwy wokół krawędzi taśmy.

Następnie weź haczyki i włóż końce bolców do uformowanych kieszeni i przepchnij je, aby je zabezpieczyć. Zrób to samo z pozostałymi haczykami, a na koniec przymocuj fałdy, aby uzyskać czystszy wygląd. To ostatni etap tworzenia plisowanych zasłon z haczykami.

Jak zrobić plisowane zasłony z podszewką

Oprócz robienia zwykłych firanek plisowanych, możesz również zdecydować się na dodanie podszewki, aby wyglądały świetnie. Nadal możesz wykonać opisane powyżej kroki, jak zrobić plisowane zasłony z haczykami.

Niemniej jednak potrzebne byłyby dwie różne tkaniny; jeden na zewnątrz zasłony, a drugi na podszewkę. Tkanina podszewkowa jest często lekka, waży mniej niż tkaniny zewnętrzne. Zanim zaczniesz robić plisy, musisz zszyć ze sobą obie tkaniny.

Jak wieszać plisowane zasłony za pomocą haczyków?

Nie wystarczy wiedzieć, jak zrobić plisowane zasłony z haczykami i jak je powiesić. Pełny panel zasłony dobrze sprawdzi się, aby Twój pokój był bardziej wyrafinowany. Aby powiesić zasłonę, należy najpierw złożyć przestrzenie między dwiema zakładkami.

Następnie musisz również złożyć pozostałe przestrzenie. Kontynuuj, wkładając koniec haczyka do środkowego pierścienia lub ślizgacza.

Trzeba też ciągle mocować każdy haczyk do paralotni lub kółka. Potrzebujesz więc sprzętu do zasłon, jeśli nie masz go już na swoim miejscu.

Jakich haczyków użyć do zasłon z plisami?

Haczyki do plisowania są ważnymi narzędziami w tworzeniu najbardziej pożądanej plisowanej zasłony. Te haczyki zapewniają tworzenie plis, które nadają zasłonie jej szczególny wygląd.

Haczyki na szpilki świetnie nadają się do plisowanych zasłon, ponieważ wciskają się w szwy i zapewniają fantastyczne rezultaty. Możesz je zdobyć z różnych sklepów rzemieślniczych i użyć ich w tym projekcie.

Wniosek

Plisowane zasłony tworzą wyrafinowany wygląd Twojego pokoju i mogą być odpowiednim akcentem, aby podnieść swój dom. Możesz szybko zejść na dół, ucząc się, jak wykonać plisowane zasłony z haczykami, aby stworzyć doskonały styl. Ten artykuł przedstawia pomocne kroki, które zapewnią Ci zrobienie niesamowitej zasłony do swojego domu.