​​Kto zajmuje się usuwaniem uszkodzonej przez wodę skały blaszanej? Przewodnik

Czy byłeś sfrustrowany wiedząc, kto zajmuje się usuwaniem uszkodzonych przez wodę arkuszy skalnych? Szkody spowodowane zalaniem są często objęte ubezpieczeniem domu, chociaż w pewnych okolicznościach ubezpieczenie nie ma zastosowania. Będzie to zależeć od szkód spowodowanych przez wodę spowodowanych przyczyną.

Woda wyciekająca do płyt kartonowo-gipsowych lub płyt gipsowo-kartonowych w ścianach lub sufitach sprawi, że Twoja przestrzeń będzie wyglądać niepożądanie. Gdy dojdzie do uszkodzenia, jest to zwykle spowodowane wadami pokrycia dachowego.

​​Kto zajmuje się usuwaniem uszkodzonej przez wodę skały blaszanej? Przewodnik

Definicja jest w tym przypadku dość szeroka i może odnosić się do brakującej dachówki, luźnego gontu dachowego lub nienaprawionego otworu wentylacyjnego. Sheetrock potrzebuje tylko niewielkiej ilości wyciekającej wody, aby zniszczyć poprzednie arkusze.

Wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni, w wyniku czego możesz mieć problemy z pleśnią lub ściana lub sufit mogą spaść lub się zawalić. Jeśli jednak twoje sufity lub ściany są uszkodzone przez wodę, możesz je naprawić. Częścią tego procesu jest usunięcie zgadywania z naprawy płyt kartonowo-gipsowych.

Czy uszkodzoną przez wodę płytę gipsową należy usunąć?

Nawet jeśli naprawiasz tylko istniejącą płytę gipsowo-kartonową, musisz działać szybko. Jeśli zauważysz jakiekolwiek wybrzuszenia lub obwisanie, możesz spróbować spuścić wodę, robiąc dziurę w suficie i wbijając w nią gwóźdź, co powinno uwolnić uwięzione w środku powietrze. Przygotuj się na spływanie dużej ilości wody do wiadra.

Następnie użyj palców, aby szturchnąć sufit, aby sprawdzić, czy płyta gipsowo-kartonowa jest nadal twarda. Ponownie, jeśli nie spotkałeś się z uszkodzeniem przez wodę, być może nie doznałeś szkód spowodowanych przez wodę.

W takim przypadku miękka lub gąbczasta płyta gipsowa wymaga wymiany. Możesz usunąć problematyczny kawałek sufitu i wymienić go.

To może okazać się trudne dla osób, które nie są kompetentne w wykańczaniu płyt kartonowo-gipsowych. Ponadto kilka rur i kabli po drugiej stronie sufitu może zostać uszkodzonych, jeśli przypadkowo je przetniesz.

Jeśli twoje ściany są uszkodzone, oceń sytuację, aby dowiedzieć się, czy można uratować płytę skalną. W przypadku poważnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę, rozwój pleśni i zawalenie się sufitów stanowią poważne zagrożenie. Podczas osuszania mokrej płyty gipsowo-kartonowej sprawdź, czy płyta gipsowa jest nadal solidna.

Podczas gdy infiltracja wody może uszkodzić płyty gipsowo-kartonowe, o wiele bardziej prawdopodobne jest to, gdy płyta gipsowo-kartonowa zacznie się psuć. Dlatego regularnie sprawdzaj dach i rury, aby chronić swój dom. Znaczne zmniejszenie szansy na zalanie wodą może znacznie zminimalizować niebezpieczeństwo.

Jakiego rodzaju szkody spowodowane przez wodę obejmuje ubezpieczenie?

Większość polis ubezpieczeniowych dla właścicieli domów obejmuje ochronę przed zalaniem w różnych sytuacjach. Nagłe zalanie musi mieć charakter wewnętrzny i musi wystąpić w Twoim domu, aby zostało objęte regularnym ubezpieczeniem właścicieli domów. Twoja polityka wodna może przewidywać, że woda nie dotknęła ziemi nigdzie poza ciężarówkami dostawczymi.

Zniszczenie mienia i domu może być spowodowane zalaniem, co może wiązać się z koniecznością wymiany uszkodzonych elementów, naprawą elementów konstrukcyjnych domu, a nawet czasową przeprowadzką.

Uszkodzenie wody zależy od źródła. Rury, które pękają, rzadko kiedy nie są zakryte. Często będziesz musiał wykupić oddzielną polisę ubezpieczenia powodziowego, ponieważ powodzie są prawie zawsze wykluczone.

Ubezpieczenie właścicieli domów może dodatkowo obejmować naprawę lub wymianę uszkodzonych przedmiotów, a także trzy kategorie ubezpieczenia.

Klauzula ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie domu, które obejmuje ubezpieczenie mieszkania, obejmuje strukturę Twojego domu przed zagrożeniami objętymi ubezpieczeniem, jeśli zostanie uszkodzona. Innymi słowy, jeśli rura nieoczekiwanie pęknie i uszkodzi ścianę, może być możliwe pokrycie szkód.

Twój dom może być pokryty w niektórych z następujących miejsc: ściany, dach i podłoga. Jeśli musisz usunąć część ściany, aby naprawić wyciek, lub jeśli zakryty wyciek uszkodzi Twój dom, zapłaci za to pokrycie Twojego mieszkania. Większość polis ubezpieczeniowych obejmuje elementy konstrukcyjne domu i urządzenia do zabudowy, jeśli coś im się stanie.

Klauzula ubezpieczenia mienia osobistego

Pomaga pokryć koszty wymiany utraconych lub uszkodzonych rzeczy osobistych w przypadku, gdy ubezpieczone niebezpieczeństwo spowoduje stratę. Dlatego też, jeśli pęknięta rura spowoduje całkowite nasycenie przedmiotów, takich jak biurko komputerowe lub regał z książkami, ubezpieczenie majątkowe ubezpieczającego może pomóc w opłaceniu napraw lub wymiany.

Upewnij się, że pamiętasz, że odliczenie może mieć zastosowanie, zanim ubezpieczenie Cię pokryje. Dodatkowo mogą obowiązywać limity zasięgu. Dowiedz się, jaki zakres ubezpieczenia zapewnia Twoja polisa, czytając polisę.

Twój agent może pomóc Ci znaleźć sposoby uwzględnienia innych aspektów Twojego życia lub odpowiedzieć na wszelkie problemy, które możesz mieć w związku z ubezpieczeniem.

Dodatkowa klauzula pokrycia kosztów utrzymania

Niektóre osoby, które są właścicielami domów, wykupują również ubezpieczenie ALE, które zwraca im koszty wyżywienia, zakwaterowania i podróży, jeśli tymczasowo przeprowadzą się z powodu zalania.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, kto zajmuje się usuwaniem uszkodzonych przez wodę skał, nie będziesz już miał trudności z badaniem. Dodaliśmy również dodatkowe informacje na temat ubezpieczenia od szkód wodnych, aby poznać Twoje klauzule i ich zakres. W ten sposób łatwiej będzie Ci ocenić rzeczy zniszczone przez wodę w domu.