4 proste kroki, jak wysuszyć uszkodzoną wodą formę desek podłogowych

Aby wysuszyć pleśń uszkodzonych przez wodę desek podłogowych, należy wyczyścić, wysuszyć i leczyć dotknięty obszar. Oto samouczek dotyczący suszenia pleśni uszkodzonych przez wodę.

Czy woda pod deskami podłogowymi może powodować pleśń?

Gdy woda często styka się z deskami podłogowymi, prawdopodobnie nastąpi uszkodzenie przez wodę. Twoje deski podłogowe mogą się odbarwić. W niektórych przypadkach Twoje deski podłogowe mogą nawet porastać pleśń.

4 proste kroki

Pleśń rozwija się na deskach podłogowych z powodu wilgoci zawartej w wodzie. Może również powstać z materiałów organicznych. Jeśli ciągle upuszczasz jedzenie na podłogę lub je moczysz, pleśń z pewnością się rozwinie.

Co powinieneś zrobić, jeśli zauważysz pleśń na swoich deskach podłogowych? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z tą sytuacją.

Jak wysuszyć uszkodzone przez wodę deski podłogowe za pomocą pleśni

Jeśli Twoje deski podłogowe są uszkodzone przez wodę i spleśniałe, musisz jak najszybciej rozwiązać problem. Możesz chcieć wyczyścić formę, gdy tylko ją zobaczysz, ale najpierw powinieneś ocenić problem.

Krok 1. Oceń sytuację

Najpierw przyjrzyj się obszarowi uszkodzonemu przez wodę. Jeśli dotknięty obszar jest niewielki, możesz spróbować wysuszyć deski podłogowe i samodzielnie zabić pleśń.

Jeśli jednak dotknięty obszar jest znaczny, może być konieczne skontaktowanie się z profesjonalistą. Przerost pleśni stanowi zagrożenie dla zdrowia, więc bądź ostrożny. Jeśli profesjonalista nie usunie tego rodzaju pleśni, będzie tylko gorzej.

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie poradzić sobie z pleśnią zniszczonych przez wodę desek podłogowych, oto jak zrobić to bezpiecznie i skutecznie. Uwaga, to zadanie wymaga czasu i wysiłku!

Krok 2. Wyczyść deski podłogowe uszkodzone przez wodę

Zacznij od namierzenia wszystkich mokrych przedmiotów na podłodze. Niezależnie od tego, czy jest to wilgotny dywan, czy mokre meble, umieść te przedmioty do wyschnięcia. Mokre przedmioty na twoich deskach podłogowych tylko spowodują wzrost pleśni.

Następnie weź starą szmatę lub mop, aby namoczyć wodę na desce podłogowej. Pamiętaj, aby uzyskać każdą ostatnią kroplę, którą możesz zobaczyć. Usunie natychmiast wodę z powierzchni deski.

Jednak mycie nie wystarczy. Będziesz musiał użyć odkurzacza wodnego, aby wyciągnąć wodę z deski podłogowej. Nawet jeśli deska podłogowa wygląda na suchą, pod powierzchnią może znajdować się woda.

Dopóki nie zobaczysz wody w pojemniku próżniowym, użyj mokrego odkurzacza nad dotkniętym obszarem. Dzięki temu uzyskasz jak najwięcej wody.

Po odkurzeniu na mokro oczyść dotknięty obszar środkiem dezynfekującym. Wybierz środek czyszczący, który nie pieni się, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Brud i gruz mogą gromadzić wodę; dlatego musisz je usunąć.

Krok 3. Wysuszyć deski podłogowe uszkodzone przez wodę

Teraz, gdy dotknięty obszar jest czysty, nadszedł czas, aby całkowicie wysuszyć deski podłogowe uszkodzone przez wodę. Do tego zadania potrzebujesz osuszacza.

Umieść osuszacz w pobliżu uszkodzonych desek podłogowych. Przy najwyższym możliwym ustawieniu pozostaw osuszacz na co najmniej jeden dzień. Suszenie desek zajmie co najmniej 24 godziny.

Kolejnym krokiem jest zastosowanie wentylatorów elektrycznych za osuszaczem. Upewnij się, że robisz to w słoneczny dzień. Jeśli wykonasz ten krok, gdy pada deszcz, możesz przypadkowo wpuścić więcej wilgoci!

Krok 4. Traktuj formę desek podłogowych uszkodzoną przez wodę

Gdy deski podłogowe są suche, sprawdź, czy nie ma śladów pleśni lub pleśni. Jeśli pleśnie są łagodne, do ich pielęgnacji możesz użyć mieszanki sody oczyszczonej i wody.

Wyszoruj dotknięty obszar mieszanką sody oczyszczonej. Następnie ponownie użyj mokrego odkurzacza, aby wchłonąć wilgoć.

Musisz powtórzyć proces suszenia, gdy pleśń zniknie. Zapewni to całkowite pozbycie się pleśni i wody na deskach podłogowych.

Czy pleśń pod podłogą jest niebezpieczna?

Pleśń może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia, zwłaszcza w dużych ilościach. Może powodować reakcje alergiczne. U osób szczególnie wrażliwych na pleśń może nawet wywołać silne reakcje.

Nie tylko to, ale także pleśń szkodzi integralności podłóg. Może sprawić, że deski podłogowe będą zgniłe i rozmazane. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał wymienić podłogę.

Zamienniki też nie są tanie. Dlatego musisz uważać, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez wodę i pleśni na deskach podłogowych. Jeśli jednak napotkasz duże ilości pleśni, musisz skontaktować się z profesjonalistą.

Jak profesjonaliści formują deski podłogowe uszkodzone przez suchą wodę?

Specjaliści od usuwania pleśni są wysoko wykwalifikowani i doświadczeni. Przed usunięciem pleśni mogą podać przyczynę rozwoju pleśni w Twoim domu. Specjaliści od usuwania pleśni mogą również doradzić, jak zapobiegać rozwojowi pleśni.

Profesjonaliści używają różnych chemikaliów do zabijania pleśni zarówno w dotkniętym obszarze, jak iw powietrzu. Będą również używać uszczelniacza, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom i nieprzyjemnemu zapachowi. Profesjonalne usuwanie pleśni może być jednak dość kosztowne.

Niestety, ubezpieczenie domu zwykle nie pokrywa kosztów usuwania pleśni. Możesz jednak skonsultować się z ubezpieczycielem w sprawie zakresu ubezpieczenia.

Wniosek

Pleśń desek podłogowych uszkodzona przez wodę może być dość kłopotliwa. Naprawy mogą być żmudne i kosztowne. Na szczęście już wiesz, jak wysuszyć pleśń uszkodzonych przez wodę desek podłogowych.