4 proste kroki, jak wyczyścić pomieszczenie do uprawy po mączniaku prawdziwym

Do mycia roślin używaj nadtlenku wodoru lub jakichkolwiek komercyjnych środków czyszczących. Ta metoda to najlepszy sposób, jak wyczyścić pomieszczenie do uprawy po mączniu.

Growroomy są popularne wśród osób, które chcą uprawiać własne rośliny. Niestety, warunki panujące w pomieszczeniach mogą narażać pomieszczenie na nadmierną wilgoć.

4 proste kroki

Ta wilgoć prowadzi do rozwoju pleśni i pleśni. Najczęściej występuje mączniak prawdziwy, ponieważ atakuje przede wszystkim liście roślin.

Oto kilka prostych wskazówek dotyczących zarządzania mączniakiem prawdziwym, gdy się rozwinie.

Wszystko o pokojach do uprawy

Kontrolowane ogrodnictwo to popularne hobby niektórych właścicieli domów. Przekształcenie nieużywanego pokoju lub starego namiotu w pokój do uprawy jest proste i korzystne.

Możesz hodować dowolną roślinę w pokoju do uprawy, ale najczęstszym wyborem są konopie indyjskie. Ta roślina ma kilka korzyści zdrowotnych, gdy jest spożywana w celach leczniczych.

Ludzie preferują pomieszczenia do uprawy, ponieważ są łatwe w utrzymaniu. Możesz kontrolować ilość temperatury, światła i wilgotności, jakie otrzymują twoje rośliny, dzięki czemu będą zdrowsze.

Jedynym minusem pomieszczeń do uprawy jest to, że są podatne na pospolite szkodniki roślin. Jednym z nich jest mączniak prawdziwy.

Co to jest mączniak prawdziwy?

Ten biały grzyb jest powszechnym szkodnikiem roślin. Grzyb pudrowy pochodzi z zarodników Erysiphe graminis i rozwija się, przywierając do żywego żywiciela.

Mączniak prawdziwy preferuje wzrost w ciepłym i suchym klimacie i może przetrwać do 27 stopni Celsjusza.

Jednak ten grzyb nadal potrzebuje wilgoci, aby się rozwijać. Dlatego zwykle jest skierowany do roślin domowych.

Rośliny trzymane w cieniu są bardziej podatne na rozwój pleśni proszkowej, ponieważ nie mają bezpośredniego dostępu do światła słonecznego.

Jak rozpoznać wzrost mączniaka prawdziwego na swoich roślinach

Zanim zaczniesz sprzątać, musisz upewnić się, że twoje rośliny naprawdę mają mączniaka prawdziwego, a nie tylko inwazję mszyc.

Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak wygląda mączniak prawdziwy. Istnieją inne sposoby ustalenia, czy twoje rośliny mają na nich mączniaka prawdziwego:

  • Jeśli zauważysz okrągłe i pudrowe białe plamy, może to oznaczać wczesny początek pleśni.
  • Liście twojej rośliny mogą wyglądać, jakby były pokryte mąką; ma dla nich delikatną pudrową konsystencję.
  • Ten grzyb zwykle rośnie w górnej części liści, ale może pojawić się również w innych częściach.
  • Niektóre liście mogą zostać zniekształcone, a nawet pęknąć z powodu grzyba.
  • Sproszkowany grzyb może również wysuszać liście młodych roślin. Te rośliny są najbardziej podatne na porażenie.

Wiedza o tym, jak rozpoznać mączniaka prawdziwego, może pomóc w jego skuteczniejszym oczyszczeniu.

Proces krok po kroku, jak usunąć mączniaka prawdziwego z pokoju wzrostu

Teraz, gdy już wiesz, jak wygląda pleśń, możesz zacząć ją czyścić. Czyszczenie mączniaka prawdziwego w pomieszczeniach jest podobne do radzenia sobie z nim na zewnątrz na trawniku.

Oto przewodnik, jak leczyć mączniaka prawdziwego na trawie. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć czyszczenie roślin!

Krok 1. Użyj wody utlenionej do umycia liści

Wymieszaj tę substancję chemiczną z równymi częściami wody i wytrzyj liście, aby usunąć pleśń. Nadtlenek wodoru może zabić grzyby aż do korzeni, więc jest to mądry wybór.

Inne naturalne składniki, które mogą zabić mączniaka prawdziwego, to soda oczyszczona i mleko.

Krok 2. Sprawdź swoje otwory wentylacyjne i filtry

Po zakończeniu czyszczenia rośliny sprawdź, czy otoczenie jest czyste. Otwory wentylacyjne w pomieszczeniu mogą mieć ukryte zarodniki, więc utrzymuj te obszary również w czystości.

Krok 3. Uważaj na swoją glebę

Jeśli zauważysz, że na twojej glebie rosną zarodniki, nigdy nie wylewaj na nią żadnych środków czyszczących. Silne płyny mogą zabić twoją roślinę.

Lepiej pozbyć się spleśniałej gleby i umieścić roślinę w nowym gruncie.

Krok 4. Utrzymuj odpowiednią wentylację w pomieszczeniu

Po wyczyszczeniu wszystkiego utrzymuj pomieszczenie w dobrym stanie poprzez odpowiednią wentylację. Wysoka wilgotność po czyszczeniu spowoduje powrót zarodników grzyba.

Wentylacja może zapobiec nadmiernej wilgotności w twoim pokoju, a zarodniki mączniaka prawdziwego nie będą mogły się osiedlić. Teraz twój pokój do uprawy jest czysty, a twoje rośliny mogą się rozwijać bez irytującego pleśni.

Jak uniknąć inwazji mączniaka prawdziwego

Teraz, po usunięciu mączniaka prawdziwego, musisz upewnić się, że nie odrośnie. Ten grzyb może zabić twoje rośliny, jeśli zostanie pozostawiony bez opieki.

1. Nie pozwól, aby niepotrzebne osoby i zwierzęta wchodziły do ​​Twojego pokoju wzrostu

Zarodniki mogą przyklejać się do ubrań, skóry i sierści. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że zarodniki mogą zanieczyścić twój pokój, gdy wejdzie do niego kilka osób i zwierząt.

2. Monitoruj wilgotność

Utrzymuj wilgotność poniżej 60%; wszystko, co jest wyższe, sprawia, że ​​rośliny są podatne na mączniaka prawdziwego. Zainstaluj osuszacze, klimatyzację i wentylatory oscylacyjne, aby pomóc w utrzymaniu poziomu wilgotności.

3. Zastosuj kilka sprayów do liści

Te spraye zapobiegają wzrostowi zarodników pleśni, jeśli są już w pomieszczeniu. Możesz kupić je w sklepach lub zrobić własne z nadtlenku wodoru i alkoholu izopropylowego.

4. Regularnie konserwuj swój pokój do uprawy

Czyść pomieszczenie do uprawy co trzy miesiące, aby zachować warunki sanitarne. Możesz użyć wody utlenionej lub roztworu wybielacza i wody do czyszczenia każdej części pomieszczenia.

Pamiętaj, aby nie mieszać wybielacza z nadtlenkiem wodoru, ponieważ ten roztwór jest zbyt silny i może wydzielać gazy.

Wniosek

Teraz Twój pokój do uprawy jest czysty! Możesz zapewnić bezpieczeństwo swoim roślinom, jeśli wiesz, jak wyczyścić pomieszczenie do uprawy po mączniu.

Twoje zbiory będą zdrowe i w dobrej kondycji.