3 sposoby na udekorowanie dużą kanapą wiejską i dwuosobową kanapą

Życie na wsi ma swoje zalety. Życie jest spokojniejsze, tempo wolniejsze, a ludzie bardziej zrelaksowani. Jeśli jednak uwielbiasz wieś tak samo jak my, będziesz potrzebować najlepszego kraju, sof i fotelików. Ale jak ozdobić dużą wiejską sofą i dwuosobową kanapą?

Celem wystroju wiejskiego jest stworzenie swobodnej atmosfery domku. Przypomina dekorowanie domu wiejskiego, ale ma bardziej rustykalny i surowy charakter. Wystrój wiejski często kojarzy się z wystrojem wiejskim, a te wiejskie sofy i fotele dwuosobowe pomogą Ci udekorować Twój dom.

3 sposoby na udekorowanie dużą kanapą wiejską i dwuosobową kanapą

Sofy i kanapy w stylu country są zazwyczaj wykonane z naturalnych materiałów i mają neutralny kolor. Popularne nadruki to paski i kwiaty. Generalnie są to meble proste i funkcjonalne.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Fotel jest zasadniczo krzesłem dla dwóch osób. Ma zwykle kształt małej kanapy i jest przeznaczony do wygodnego siedzenia dla dwóch osób. Dlatego foteliki dwuosobowe są idealne do małych przestrzeni, w których nie ma miejsca na dużą sofę. Na przykład niektórzy ludzie używają ich, aby zapewnić dodatkowe miejsca do siedzenia w swoich sypialniach.

Fotel ma wiele zalet. Po pierwsze, łatwo je przenosić, ponieważ są małe. Po drugie, wystarczą dwie osoby, aby przenieść go do innego pokoju na wieczór, jeśli potrzebujesz zrobić miejsce na przyjęcie domowe.

Po drugie, jak wspomniano wcześniej, możesz przekształcić je w łóżko, gdy masz gości. W przeciwieństwie do tego, inny fotel dwuosobowy, którego nie można przekształcić w łóżko, może oferować schowek pod spodem, idealny, jeśli masz małą przestrzeń życiową, ale dużo bałaganu.

Sofa to wyściełana ławka z dwoma podłokietnikami i miejscem do siedzenia dla kilku osób. Sofa to najczęstszy termin używany w dzisiejszych czasach na określenie wygodnych mebli, na których wszyscy relaksujemy się w salonie.

Sofy to częsty widok w salonach. Są dostępne w różnych stylach, kształtach i rozmiarach, dzięki czemu będziesz mieć wiele opcji do wyboru niezależnie od wystroju Twojego domu. Sofa może być bardzo wygodna i pozwala na bliską interakcję z innymi.

Na koniec do głównej kwestii…

Jak ozdobić dużą kanapą wiejską i dwuosobową kanapą?

Ułożone w kształcie litery „L”

Możesz ustawić swoją dużą wiejską sofę i miłosne miejsce wokół centralnego punktu w swoim pokoju, takiego jak kominek, okno lub ciekawy element architektoniczny.

Będziesz mógł docenić to, co sprawia, że ​​Twój pokój jest interesujący, a jednocześnie zachowuje funkcjonalną aranżację miejsc siedzących, jeśli ustawisz go w kształcie litery „L”. Dołącz stolik lub lampę na końcu sofy, aby zrównoważyć przestrzeń.

Są ułożone w kształt „U”.

Stwórz kształt „U” z krzesłami akcentującymi w większym pokoju lub przestrzeni, która wymaga więcej miejsc do siedzenia. Nie tylko będziesz miał więcej miejsc do siedzenia, ale także będziesz mógł dodać trochę osobowości do swojego pokoju. Krzesło boczne jest bardziej znaczące niż cokolwiek innego!

Układ twarzą w twarz.

Zaaranżuj swój duży, wiejski fotelik i sofę tak, aby znajdowały się naprzeciwko siebie w jeszcze większych pomieszczeniach. Umieść dwa rustykalne krzesła po obu stronach pokoju i ustaw meble wokół stolika kawowego.

Dzięki takiemu układowi będziesz mieć idealne miejsce do rozmowy.

Równolegle do układu ściany.

W pokoju bez widocznego punktu centralnego umieść kanapę w stylu wiejskim na krótszej ścianie pokoju, a wiejską sofę na najdłuższej ścianie pokoju. Wypełnij przestrzeń między nimi bocznym krzesłem lub stolikiem kawowym.

W taki sam sposób, w jaki projektanci zalecają równoważenie ujemnych i dodatnich przestrzeni w pomieszczeniu, należy zrównoważyć poziom i pion. Na przykład pionowe linie na oknach i drzwiach kontrastują z poziomymi liniami na sofie i kanapie.

Nawet w małym pomieszczeniu umieszczenie mebli na równi ze ścianą może wydawać się sprzeczne z intuicją. Ustawienie mebli kilka centymetrów od ściany daje złudzenie większej przestrzeni. Stolik kawowy, który ma co najmniej połowę długości sofy, pomaga zrównoważyć rzeczy.

Wskazówki

Zgodnie ze standardami projektowania wnętrz, przejścia centralne w pomieszczeniu powinny mieć minimum 3 stopy chodnika. Ponadto pozostaw 22 cale między sofą a dwuosobową kanapą i 12 cali między sofą lub dwuosobową kanapą a stolikiem kawowym.

Przestrzeganie tych wytycznych dotyczących rozmieszczenia mebli zaowocuje bardziej funkcjonalną aranżacją. Co więcej, krzesła bez poręczy z niskoprofilowymi podłokietnikami zajmują mniej miejsca w małym, kwadratowym pomieszczeniu.

Dywan obszarowy o ciepłej fakturze uszlachetnia i definiuje przestrzeń. Jeśli pomieszczenie jest zbyt duże, może sprawić, że mały kwadratowy pokój będzie wydawał się jeszcze mniejszy. Wybierz rozmiar dywanu pasujący do aranżacji mebli.

Wniosek

Podsumowując, jak udekorować dużą wiejską sofą i dwuosobową kanapą, duże meble dodają przytulności i sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej przyjazna. Ale oczywiście musimy zachować szczególną ostrożność, ponieważ wszystko musi być proporcjonalne.

Jak widać dekorowanie dużymi meblami nie musi być skomplikowane. Musisz wziąć pod uwagę następujące czynniki: dostępna przestrzeń, Jakie istotne elementy chcesz uwzględnić i czy chcesz więcej niż jeden duży kawałek? Obszar musi emanować równowagą i harmonią.