3 proste kroki, jak usunąć pleśń i pleśń z silikonu

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z silikonem i do jakich rzeczy jest powszechnie używany? Jeśli tak, zastanawiasz się, jak usunąć pleśń i pleśń z silikonu?

Silikon jest jednym z innowacyjnych produktów stworzonych dzięki nauce, aby stworzyć bardziej wytrzymały, niezawodny, ale przystępny cenowo materiał w budownictwie i innych gałęziach przemysłu. Są to zazwyczaj żywice, smary, powłoki hydrofobowe, uszczelniacze, implanty chirurgiczne i izolatory elektryczne.

3 proste kroki

Ten elastyczny materiał ma kilka dość praktycznych zastosowań, nawet jako półprodukty (substancje używane do produkcji innych produktów), dlatego konieczna jest wiedza, jak zrekompensować jego słabości. Obejmuje to ochronę przed brudem, atakiem organizmu i korozją.

Kroki usuwania pleśni i pleśni z silikonu

Z technicznego punktu widzenia pleśń i pleśń nie żywią się materiałami syntetycznymi, takimi jak silikon. Jednak zazwyczaj na ich powierzchniach tkwią substancje organiczne i oleje, na których może gromadzić się wilgoć, a tym samym kwitnące grzyby.

Aby usunąć takie organizmy i masy, które produkują, oto kroki, które musisz wykonać.

Krok 1. Oczyść okolicę

Pleśń i pleśń rozprzestrzeniają się głównie poprzez wysyłanie ich zarodników, aby złapać je w powietrze, które wieje na obszarze, na którym rosną. Powietrze to przemieszcza się w kierunku obszarów o niższym stężeniu, temperaturze i wszędzie tam, gdzie pociąga je dana siła.

W związku z tym pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ograniczyć ich rozprzestrzenianie się poprzez oczyszczenie obszaru otaczającego nałożony silikon, który jest zainfekowany pleśnią. Umieść je w czystym i czystym miejscu, z dala od miejsca, nad którym będziesz pracować, aby nie przeszkadzały Ci dobrze.

Jeśli masz czas po oczyszczeniu pleśni i pleśni, powinieneś rozważyć późniejsze przetarcie każdego z przenoszonych przedmiotów roztworem zabijającym pleśń, na wypadek gdyby miały zarodniki. W końcu tych rzeczy nie można zobaczyć, zwłaszcza jeśli dopiero wylądowały i jeszcze nie wykiełkowały.

Krok 2. Przygotuj swoje rozwiązania czyszczące

Po oczyszczeniu terenu powinieneś teraz przygotować roztwory i narzędzia, których użyjesz później, aby zabić i usunąć pleśń i pleśń oraz wyczyścić silikon. Byłby to biały ocet, soda oczyszczona, nadtlenek wodoru i wybielacz chlorowy.

W przypadku octu białego każdy ocet kupiony w sklepie powinien działać tak długo, jak zawiera kwas octowy i wybrać taki, który ma jak najwięcej tego kwasu. To będzie twój zabójczy pleśni roztwór, który musisz zmieszać z wodą, aby uzyskać roztwór 50-50 o objętości wystarczającej do pokrycia obszaru zainteresowania.

W przypadku sody oczyszczonej każdy produkt kupiony w sklepie będzie. Będziesz potrzebować tego produktu, aby usunąć lepkość i przyklejony olej na silikonie, mieszając go z wystarczającą ilością wody, aby uzyskać pastę.

Wreszcie, w przypadku nadtlenku wodoru, będziesz go potrzebować do trudnych plam pozostawionych przez populację pleśni. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w tym celu można również użyć wybielacza chlorowego, zwracając uwagę, że chlor jest bardziej toksyczny niż ten drugi.

Po uzyskaniu i wymieszaniu tych substancji odstawić je na bok. Będziesz także potrzebować mydła do mycia naczyń lub łagodnego detergentu, szczotki i szmat.

Krok 3. Użyj rozwiązania i narzędzi i wyczyść

Następnym krokiem jest zabicie i usunięcie pleśni i pleśni. Najpierw spryskaj białym octem formy lub pleśń, które widzisz i pozostaw na około 10-15 minut, a następnie wytrzyj szmatką lub chusteczką.

Po wytarciu wszystkich widocznych pleśni nałóż na silikonowe powierzchnie pastę z sody oczyszczonej o gęstej konsystencji, a następnie wyszczotkuj. Pomoże to w usuwaniu tłuszczu, oleju i innych brudnych rzeczy przyczepionych do silikonu.

Następnie spłucz i zetrzyj sodę, spryskaj nadtlenek wodoru lub wybielacz chlorowy, a następnie ponownie namocz przez 10-15 minut. Wypłucz i wyszczotkuj powierzchnie mydłem, spłucz wodą z kranu.

Osusz wszystkie powierzchnie czystą szmatką i sprawdź, czy nie pozostały zabrudzenia lub plamy. Powtórz zastosowanie rozwiązania uzupełniającego, jeśli którykolwiek z wymienionych problemów nie ustąpi.

Mówiąc dokładniej, oto jak wyczyścić pleśń przed uszczelnieniem pod prysznicem.

Z czego wykonany jest silikon?

Silikon to dowolny produkt zawierający naprzemienne atomy tlenu i krzemu, znany również jako polisiloksan. Każdy produkt wytworzony przez lub z mieszaniną związków, który zawiera wspomniane pary Si-O, jest zazwyczaj klasyfikowany jako silikony.

Powstają w różnych reakcjach z innymi cząsteczkami, ale w przeciwieństwie do innych polimerów przemysłowych są nieorganiczne, określając, jakie rozpuszczalniki mogą je rozpuścić.

Popularne są silikony o właściwościach takich jak stabilność w niskich i wysokich temperaturach, obojętność chemiczna oraz odporność na wodę i utlenianie. Są jednak zagrożone silnymi kwasami, zasadami i hydrolizą.

Jak usunąć plamy z silikonu

Zazwyczaj usuwanie plam zależy zarówno od materiału barwiącego, jak i materiału, który został zaplamiony. W przypadku silikonu łagodne plamy odpadną po zastosowaniu nadtlenku wodoru i wybielacza chlorowego w przypadku mocniejszych plam.

Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, w przypadku silikonu jest to, że jest on wrażliwy na niektóre substancje, takie jak oleje węglowodorowe i reakcje takie jak hydroliza.

Jeśli się zastanawiasz, oto jak usunąć pleśń z naczyń innych niż silikony.

Wniosek

W pełni odkryliśmy, jak usunąć pleśń i pleśń z silikonu, a także kilka informacji na temat silikonu. Są dość wytrzymałymi i niezawodnymi materiałami, więc regularne czyszczenie powinno wystarczyć, aby nie stały się odpadem.