Jak zainstalować przenośny klimatyzator w oknie korby? 7 prostych kroków!

Czy chcesz wiedzieć, jak zainstalować przenośny klimatyzator w oknie korbowym? Cóż, mamy siedem prostych kroków, których możesz się nauczyć. Więc kiedy skończysz czytać ten artykuł, możesz to zrobić samodzielnie.

Niektórym trudno jest zainstalować zestaw wentylacyjny w oknach korbowych, ponieważ nie można go przesunąć, aby zamknąć szczelinę. Lub nie możesz całkowicie zamknąć okna, co oznacza, że ​​powietrze z zewnątrz dostanie się do twojego pokoju.

Jak zainstalować przenośny klimatyzator w oknie korby? 7 prostych kroków!

Jest to jednak możliwe, a w tym artykule znajdziesz instrukcje, jak to zrobić. Okna skrzynkowe obracają się na boki lub do góry. I otwierają się pod kątem. Tak więc, jeśli chcesz umieścić zestaw okienny na oknie korbowym, nie będziesz w stanie zamknąć tej konkretnej części.

Ale jak mamy zapobiec zatrzymywaniu się powietrza? Cóż, później mamy dla ciebie kilka rozwiązań. Więc zacznijmy!

Instalowanie przenośnego klimatyzatora z okienkiem korbowym

Na razie oto kroki, które zebraliśmy, aby zainstalować przenośny klimatyzator w oknie korbowym:

Krok 1. Wybierz swoje okno

Tak więc okna korbowe lub skrzydłowe często występują w grupie 2 lub 3. Następnie są one umieszczane razem w jednej ramie.

Jednak w tym procesie musisz wybrać jeden. Okno, które najbardziej Ci się podoba lub okno, które może zapewnić Twojej jednostce klimatyzacyjnej lepszy dostęp do tego i jednocześnie do gniazdka.

Oznacza to, że odległość między urządzeniem a gniazdem oraz urządzeniem i oknem powinna być równa. Ale jeśli twoje okno nie ma w pobliżu gniazdek, możesz użyć przedłużacza.

Po wybraniu okna otwórz je. Otwór powinien wystarczyć, abyś mógł umieścić panel okienny.

Krok 2. Rozpakuj zestaw okienny

Twój zestaw będzie zawierał panele okienne, wąż wydechowy, kanały i być może kilka śrub.

Przygotuj panele okienne i spróbuj wsunąć je do metalowych aluminiowych kanałów ramy okiennej. Nie martw się, jeśli są jakieś luki, ponieważ zajmiemy się tym później.

Krok 3. Określ potrzebne wymiary

Będziemy potrzebować materiałów, aby później wypełnić luki w oknie. Ale przed zakupem wymaganych materiałów określimy ich wymiary.

Twój zestaw okienny ma dwa lub trzy panele. A jeden z nich ma otwór na wąż. Możesz użyć tylko jednego z nich, ale to zależy od Ciebie.

Tak więc wstawiliśmy wcześniej jeden panel okna; teraz zmierzymy luki, które należy zlikwidować. Następnie możesz teraz udać się do najbliższego sklepu z narzędziami.

Krok 4. Zamontuj zestaw wentylacyjny

Przesuń więc panele i przykręć je mocno do ramy okna. Jeśli na górze jest miejsce, na razie nie martw się o to. Upewnij się, że pusta strona otworu w naszym panelu jest skierowana na zewnętrzną stronę okna.

Krok 5. Uzupełnij luki

Możesz wybrać dowolny materiał, aby wypełnić luki w oknach korby. Niektóre z najlepszych materiałów to arkusze akrylowe, pianka lub gruba tektura. Lub, jeśli chcesz, aby wyglądało jak szkło, użyj Plexiglasu, który wygląda podobnie do płyt akrylowych.

Na razie zamierzamy użyć pleksiglasu, aby uzyskać lepsze rezultaty i nadać oknu bardziej naturalny wygląd. Jeśli zamierzasz użyć pianki lub tektury, całkowicie zakryje szczeliny i zapobiegnie przedostawaniu się powietrza i światła do pomieszczenia.

Te tafle szklane są dostępne w różnych rozmiarach, więc wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Możesz także przesunąć je przez okno i połączyć półprzezroczystym uszczelniaczem.

Możesz też pozostawić je niepołączone, aby móc je usunąć w dowolnym momencie. I upewnij się, że nie ma żadnych luk, przez które może przejść powietrze.

Krok 6. Podłącz kable i wąż

Włóż owalną zatyczkę do jednego końca węża i mocno ją zamocuj. Podłącz go do końca węża wydechowego po wewnętrznej stronie panelu okna. Drugi koniec zostanie przymocowany z tyłu urządzenia.

Na drugim końcu węża dołączymy okrągły kanał. Obróć go, aby mocno przymocować wąż do jednostki centralnej. Przedłuż wąż i nie pozwól mu się zgiąć, ponieważ może się rozerwać. I nie zapomnij dołączyć innych kabli i przewodów.

Krok 7. Sprawdź, czy urządzenie działa

Ten krok ma na celu sfinalizowanie, aby upewnić się, że nie będzie problemów z wentylacją lub wycieków. I sprawdzić, czy działa. Ale wcześniej sprawdź, czy panel jest prawidłowo przymocowany do okna. Następnie podłącz urządzenie do głównego gniazdka. Zwróć uwagę, że niektóre przenośne zasilacze AC mają przełączniki zasilania na swoich adapterach.

Teraz możesz włączyć przycisk zasilania w urządzeniu lub pilocie. Podczas wstępnego chłodzenia obserwuj, czy nie słychać dziwnych dźwięków lub nieszczelności w naszym wężu. Sprawdź również, czy z urządzenia lub z wtyczek kanałów nie wydobywa się ciepłe powietrze.

Powietrze powinno przemieszczać się w wężu tylko w kierunku świata zewnętrznego. Jeśli nie ma żadnych problemów, możesz teraz cieszyć się swoim nowym przenośnym klimatyzatorem.

To okład

I to kończy kroki, jak zainstalować przenośny klimatyzator w oknie korbowym. Wentylacja przenośnej klimatyzacji jest niezbędna, aby uniknąć przegrzania i innych problemów.

Więc nie ignoruj ​​żadnych podejrzanych problemów. Unikaj poważnych uszkodzeń, sprawdzając je dwukrotnie. Trzymaj się!