2 wskazówki, jak łatwo naprawić uszkodzoną przez wodę drewnianą kulę

Pierwszym krokiem do ustalenia, jak naprawić drewnianą kulę uszkodzoną przez wodę, jest sprawdzenie, jakiego rodzaju jest ona zalana. Czy ma pleśń? Czy ma plamy z wody?

Oto niektóre z pytań, które musisz sobie zadać, aby naprawić swoją drewnianą kulę. Nie martw się, ponieważ zajmiemy się tymi pytaniami w tym artykule.

2 wskazówki

Co to jest drewniana kula?

Drewniane kule można znaleźć jako estetyczne dodatki do domu lub wykorzystać w sporcie o tej samej nazwie — woodball. W tę sportową piłkę można grać zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, na trawie lub piasku.

Grając w woodballa, używasz młotka, aby przepuścić drewnianą piłkę przez bramę. Drewniane piłki były tradycyjnymi piłkami używanymi w sportowym krykiecie.

Jednak w dzisiejszych czasach używają plastikowych kulek zwanych kompozytowymi. Również krokiet różni się od woodballa, ponieważ ten drugi jest bardziej połączeniem pierwszego i golfa.

Odchodząc od sportu, kule te mogą być również używane w rzemiośle i występują w różnych rozmiarach. Zwykle są wykonane z twardego drewna i są niewykończone, ale są gładkie i wstępnie oszlifowane.

Drewniane kule mają niezliczone zastosowanie. Jednak to nadal nie zmniejsza ich wrażliwości na wodę.

Oznaki uszkodzenia przez wodę drewnianej kuli

Ponieważ kulki drewniane są porowate, mogą łatwo wchłaniać wodę i z tego powodu ulec uszkodzeniu. Dlatego na drewnianej kuli umieściliśmy ślady uszkodzenia przez wodę. W celach informacyjnych opieramy te oznaki uszkodzenia przez wodę na rzemieślniczych drewnianych kulach.

Miękkie punkty

Ponieważ kule drewniane używane w rzemiośle są niedokończone, są bardziej podatne na uszkodzenia przez wodę. Co więcej, miękkie plamy są bardziej prawdopodobne, gdy materiał jest narażony na działanie wody przez dłuższy czas.

Plamy lub przebarwienia

Plamy lub przebarwienia są oznaką uszkodzenia przez wodę, które może być spowodowane rozlaniem. Oznacza to, że w porównaniu z miękkimi plamami, kulki drewniane nie muszą pozostawać w kontakcie przez długi czas, aby pojawiły się plamy lub przebarwienia.

Pleśnia

Pleśń to kolejna oznaka uszkodzenia wody, która pojawia się po pewnym okresie kontaktu z wodą. Chociaż rozwój pleśni zajmuje tylko jeden do dwóch dni, stanie się ona widoczna dopiero po około osiemnastu dniach.

Opisane powyżej znaki to tylko kilka znaków, które pojawiają się w wyniku zalania wodą.

Kroki naprawy uszkodzonej przez wodę drewnianej kuli

Przed rozpoczęciem naprawy musisz najpierw ocenić uszkodzenie swojej drewnianej kuli, zwłaszcza jeśli uszkodzenie przez wodę nastąpiło w pobliżu miejsca, w którym je przechowujesz. Najlepiej jest dowiedzieć się, gdzie zaczęło się zalanie i najpierw je naprawić. W przeciwnym razie może to wpłynąć na inne struktury w twoim domu.

Sprawdź również swoje ubezpieczenie i polisę ze swoim prawnikiem. Ma to na celu wyjaśnienie, czy twoje ubezpieczenie może pokryć szkody spowodowane przez wodę, które wystąpiły w twoim domu.

Wskazówka nr 1. Do form

Krok 1. Suche

Przed przystąpieniem do naprawy uszkodzonej przez wodę drewnianej kuli należy najpierw pozostawić ją do wyschnięcia. Możesz umieścić kulę pod słońcem, aby przyspieszyć proces suszenia.

Krok 2. Mieszanka

Po wyschnięciu drewnianej kuli przygotuj roztwór czyszczący. Aby usunąć pleśń z drewnianej kuli, wymieszaj ocet i wodę w stosunku 1:10, aby uzyskać roztwór.

Ocet zabija pleśń i bakterie, ale nadal należy go używać oszczędnie. Następnie wytrzyj mieszankę na drewnianej kuli za pomocą gąbki.

Pamiętaj, aby nie zanurzać kulki w roztworze, ponieważ może wchłonąć mieszaninę i pęcznieć. Następnie pozostaw do wyschnięcia na słońcu, aby pomóc odparować wodę z jego powierzchni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usuwania pleśni, oto artykuł o tym, jak pozbyć się pleśni z desek podłogowych.

Wskazówka nr 2. Na plamy

Krok 1. Suche

Pozostaw drewno do wyschnięcia w bezpośrednim świetle słonecznym, aby usunąć nadmiar wilgoci, która może prowadzić do innych form uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Krok 2. Wklej

Po pozostawieniu do wyschnięcia utwórz pastę za pomocą soli i wody. Następnie nałóż go na drewno za pomocą czystego i wilgotnego ręcznika.

Pocieraj plamy, aż znikną. Następnie zetrzyj pastę z kuli. Powtarzaj, aż wszystkie plamy zostaną usunięte.

Dodatkowa wskazówka

Ta wskazówka dotyczy czasu, w którym przypadkowo rozlałeś drewnianą kulę. Użyj miękkiej szmatki, aby wchłonąć wodę, a następnie wypoleruj wzdłuż słojów drewna. Następnie usuń nadmiar wilgoci za pomocą suszarki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu plam, przeczytaj ten artykuł o rozjaśnianiu drewna uszkodzonego przez wodę.

Jak czyścić drewnianą kulę

Ponieważ wiemy, że drewno jest porowate, nie wróży to dobrze, jeśli namoczysz drewnianą kulę, aby ją wyczyścić. Zamiast tego użyj czystej szmatki i wytrzyj drewniane zabawki. Następnie pozostaw je do wyschnięcia.

Jeśli chcesz zdezynfekować drewniane kulki, możesz rozcieńczyć ocet wodą, a następnie wytrzeć kulki drewniane. Następnie wysusz je na powietrzu.

Wniosek

Drewniane kulki są podatne na uszkodzenia przez wodę, ponieważ dzieci się nimi bawią. Jednak to nie koniec świata, kiedy przesiąkną wodą, zwłaszcza teraz, gdy wiesz, jak naprawić drewnianą kulę uszkodzoną przez wodę!