Materac Puffy vs Layla: co jest lepsze?

Poznanie zwycięzcy między materacami Puffy vs Layla powinno być łatwiejsze, jeśli porównasz je obok siebie. Dobrą wiadomością jest to, że ten artykuł omówi cechy każdej marki. Sprawdziliśmy również, który jest zbyt miękki lub podatny na zwisanie.

Oprócz Layli napisaliśmy inne przewodniki porównawcze dla Puffy i innych popularnych marek. Na przykład wypróbuj te artykuły na temat materaca Puffy kontra materac Leesa lub przegląd między materacem Puffy a materacem Casper.

Materac Puffy vs Layla: co jest lepsze?

Przewodnik porównujący materace Puffy i Layla

Puffy materac

Dostępne modele materacy

Puffy oferuje trzy modele materacy, a mianowicie materac Puffy, Puffy Lux i Puffy Royal. Cena wywoławcza materaca Puffy wynosi tylko 899 USD, a najdroższy model marki, czyli Puffy Royal, zaczyna się od 1649 USD. Są dostępne w standardowych rozmiarach, ale nie możesz wybrać warstw twardości każdego łóżka.

Wersja próbna, gwarancja i zwroty

Masz 101 nocy na wypróbowanie materaca Puffy i możesz go zwrócić już po 30 dniach, jeśli nie będziesz zadowolony. Ponadto Puffy przekaże zwrócone łóżko i zwróci Ci pieniądze, jak możesz zobaczyć w tym przewodniku dotyczącym zwrotu materaca Puffy. A jeśli chodzi o gwarancję marki, materace Puffy są objęte dożywotnią gwarancją, co zapewnia całkowity spokój ducha.

Sztandarowy materac

Materac Puffy jest flagowym łóżkiem marki i jest wykonany z pianki z pamięcią kształtu. Jego jędrność waha się od 6 do 8, więc powinna być kompatybilna ze wszystkimi pozycjami do spania. Możesz również sprawdzić ich najpopularniejszy model, hybrydowy Puffy Lux, który jest bardziej miękki niż materac Puffy.

Materac Layla

Dostępne modele materacy

Podobnie jak Puffy, Layla jest ekskluzywną marką materacy online. Ale zamiast trzech modeli, takich jak Puffy, oferują tylko piankę Layla Memory Foam i model Layla Hybrid. Pierwsza z nich zaczyna się od 749 USD, a Layla Hybrid zaczyna się od 1299 USD.

Wersja próbna, gwarancja i zwroty

Możesz spać na materacu Layla przez dwa tygodnie i zwrócić go, jeśli nie będziesz zadowolony. Layla odbierze je dla Ciebie i zmieni przeznaczenie łóżka na organizacje non-profit i charytatywne, podobne do tego, co robi Puffy ze zwrotami. Otrzymasz nawet dożywotnią gwarancję na materace Layla, co jest najdłuższym okresem w porównaniu z innymi markami, które zapewniają tylko 10-letnią gwarancję.

Sztandarowy materac

Pianka z pamięcią Layla jest jednym z najfajniejszych łóżek piankowych z pamięcią kształtu, jakie można dostać na rynku i jest to flagowy model marki. Jest również wyjątkowy w przypadku innych chłodnych łóżek piankowych, ponieważ Layla nasyciła ich materiał miedzią w celu przenoszenia ciepła i dodatkowej ochrony przeciwdrobnoustrojowej. A jeśli chodzi o ich drugie łóżko, Layla Hybrid, zostało zaprojektowane tak, aby było kompatybilne z regulowaną podstawą, jeśli chcesz bardziej dostosować powierzchnię do spania.

Czy materac Puffy jest zbyt miękki?

Materac Puffy nie jest zbyt miękki, ponieważ jest to łóżko średnio twarde. Jest to idealny poziom jędrności dla większości osób śpiących, ponieważ nadal amortyzuje, aby zmniejszyć ucisk, ale nie zanurzysz się zbyt głęboko, aby stracić dobrą pozycję do spania. Oto przewodnik po twardości materaca, który pomoże Ci dowiedzieć się więcej o ocenach i wyborze idealnej twardości

Czy materac Layla jest zbyt miękki?

Materac Layla nie jest zbyt miękki, ale ma bardziej miękką stronę niż materac Puffy. Ponadto Layla jest obracana, gdzie jedna strona ma ocenę 4, a druga 7 w skali jędrności. Daje to śpiącym na boku możliwość korzystania z bardziej miękkiej strony i odciążenia ramion i bioder, ale twarda strona jest również dostępna dla osób śpiących na plecach i brzuchu.

Czy materac Puffy jest odpowiedni dla ciężkich ludzi?

Materac Puffy jest odpowiedni dla osób otyłych, ponieważ jest średnio twardy i nie zagłębi ich zbyt głęboko. Jest również przeznaczony do zmniejszania nacisku, aby zapobiegać bólom ciała. A biorąc pod uwagę, że bycie cięższym może zwiększać prawdopodobieństwo zatrzymywania ciepła, osoby z dużymi śpiącymi mogą również skorzystać z chłodzącej powierzchni spania materaca Puffy.

Ponieważ osoby z nadwagą są bardziej podatne na zaburzenia snu, takie jak bezdech senny, rozważ przeczytanie tych łóżek dla osób z bezdechem sennym, aby uzyskać dodatkowe przydatne informacje.

Czy materac Layla jest odpowiedni dla ciężkich ludzi?

Ciężkie osoby mogą korzystać z materaca Layla, ponieważ ma twardą stronę. Ponadto pianka nasączona żelem skutecznie reguluje temperaturę, zwłaszcza podczas gorących nocy. Możesz również znaleźć recenzje dla osób o różnej wadze, w których Layla pozostaje wygodna i wspierająca, nawet dla cięższego partnera.

Jeśli jesteś konkretny w znalezieniu łóżka dla osób z nadwagą, oto najlepsze rodzaje materacy dla osób otyłych.

Czy materace Puffy uginają się?

Materace Puffy są trwałe i nie zwisają przez długi czas, o czym świadczy ich dożywotnia gwarancja. Ponadto łóżka są zaprojektowane tak, aby wytrzymać do 350 funtów, a materac Puffy można nawet używać na sprężynach skrzynkowych, listwach, podstawie platformy, podstawie regulowanej lub bezpośrednio na podłodze. Więcej o miejscu produkcji materaca Puffy dowiesz się również w naszym osobnym artykule.

Czy materace Layla zwisają?

Materace Layla są objęte dożywotnią gwarancją, więc wiesz, że mogą wytrzymać przez dłuższy czas bez zwisania. Pamiętaj tylko, aby użyć odpowiedniego podkładu i nigdy nie stawiać łóżka bezpośrednio na podłodze.

Wniosek

Czy ta recenzja porównawcza była pomocna? Podsumowując, materace Puffy vs Layla są objęte dożywotnią gwarancją, a firmy przekazują nawet zwrócone materace organizacjom charytatywnym. Oczywiście wybór między nimi będzie zależeć od osobistych preferencji i potrzeb, na przykład odwracana opcja Layla w porównaniu z dwoma modelami hybrydowymi do wyboru z Puffy.