Czy dieta wegańska odwraca miażdżycę?

Istnieje coraz większe zainteresowanie tym, jak dieta wegańska odwraca miażdżycę z powodu różnych badań, które to potwierdziły. Wiemy już, że dieta wegańska może być zdrowa, więc znajomość tego, w jaki sposób może odwrócić główną przyczynę chorób układu krążenia, sprawia, że ​​warto spróbować. Ze względu na te korzyści zdrowotne nie jest niespodzianką, że coraz więcej osób interesuje się uprawą warzyw.

Niezależnie od lokalizacji w USA, korzystając ze szklarni, możesz z łatwością mieć całoroczne dostawy zdrowych i świeżych warzyw. Uprawianie roślin w tunelu foliowym jest wygodniejsze niż tradycyjna uprawa na zewnątrz ze względu na kontrolowane środowisko wewnętrzne. Możesz również mieć większą pewność, że produkty, które masz na talerzu, są dobrze obsługiwane od pola do stołu.

Czy dieta wegańska odwraca miażdżycę?

Dieta wegańska odwraca miażdżycę: jaki jest związek?

Zdrowa dieta

Badania potwierdziły, że dieta wegańska lub roślinna może odwrócić miażdżycę. Wyjaśnienie tego jest proste i można znaleźć związek z dwoma czynnikami. Sam stan miażdżycy związany jest z wysokim spożyciem mięsa, tłuszczów i węglowodanów.

Dlatego zastąpienie tych posiłków i zbilansowanie ich warzywami zmniejsza ryzyko.

Związki ochronne układu sercowo-naczyniowego

Drugim czynnikiem jest to, że związki, takie jak polifenole i przeciwutleniacze występujące w roślinach, chronią komórki śródbłonka naczyniowego. Przejście na dietę wegańską zmniejszy uszkodzenia komórek śródbłonka, co może odwrócić chorobę wieńcową. A miażdżyca jest przyczyną choroby wieńcowej.

Czynniki te wyjaśniają, w jaki sposób dieta wegańska może odwrócić miażdżycę. W badaniach sprzed lat można znaleźć korzyści płynące z diety wegańskiej dla układu sercowo-naczyniowego i sposób, w jaki może ona odwrócić choroby. Przeprowadzono nawet badanie, w którym stwierdzono, że przestrzeganie diety roślinnej może odwrócić chorobę tętnic.

Główne jedzenie na wynos

W miarę upływu czasu coraz więcej badań z większą liczbą uczestników wykazało, że stosowanie ścisłej diety wegańskiej zmniejsza objawy, podczas gdy wyniki testów wskazują na odwrócenie chorób serca. Warto jednak zauważyć, że uczestnicy nie tylko ograniczyli się do diety wegańskiej, ale także ograniczyli spożycie niezdrowej żywności. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowa dieta i styl życia mogą spowolnić, zapobiegać, a nawet odwrócić choroby serca.

Co to jest dieta wegańska?

Dieta wegańska to dieta, która skupia się na spożywaniu roślin z pominięciem mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Istnieją również odmiany, takie jak lakto-wegetariańska, która obejmuje produkty mleczne i laktoowowegetariańska, która zawiera produkty mleczne i jajka. Należy jednak położyć nacisk na wybór zdrowej diety wegańskiej, która zapewni zbilansowane składniki odżywcze.

Witaminy z grupy B i minerały, takie jak wapń i żelazo, są niezbędnymi składnikami odżywczymi, których można pominąć w przypadku niepowodzenia w planowaniu zdrowej diety wegańskiej. Dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby stworzyć zbilansowaną dietę, która zapewni wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Przy odpowiednim planowaniu możesz uprawiać rośliny i korzystać z różnych witamin i minerałów, które mogą zaoferować.

Oprócz odwrócenia miażdżycy, trzymanie się diety roślinnej jest korzystne dla układu sercowo-naczyniowego w inny sposób. Zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, choroby wieńcowej, nadciśnienia i obniża poziom złego cholesterolu w organizmie. Jest to możliwe, ponieważ nie tylko witaminy i minerały, rośliny są również bogate w składniki odżywcze, przeciwutleniacze i błonnik, które są dobre dla zdrowia układu krążenia.

Co powoduje miażdżycę?

Miażdżyca to stan, w którym wewnątrz tętnic gromadzi się płytka nazębna. Może to powodować wiele możliwych czynników, a miażdżyca może rozpocząć się nawet we wczesnym dzieciństwie. Różne przyczyny miażdżycy obejmują nawyki takie jak palenie i brak ruchu lub wysoki poziom trójglicerydów we krwi.

Jeśli dana osoba ma wysoki poziom cholesterolu lub wysokie ciśnienie krwi, może również rozwinąć miażdżycę. Otyłość, cukrzyca, toczeń i zapalenie stawów mogą również powodować ten stan. Z biegiem czasu miażdżyca może prowadzić do zwężenia tętnic, złogów tłuszczu w krwiobiegu i zakrzepów krwi.

Jak naturalnie leczyć miażdżycę?

Oprócz przyjmowania przepisanych leków i regularnych ćwiczeń, możesz leczyć, zapobiegać lub spowalniać postęp miażdżycy poprzez zmianę diety i stylu życia. Jak wykazały badania, spożywanie owoców i warzyw w większych ilościach niż żywność o wysokiej zawartości sodu, tłuszczu i cukru jest korzystna dla zdrowia układu krążenia. Posiadanie tunelu foliowego z różnorodnymi roślinami zawsze sprawi, że będziesz mieć dostęp do diety wegańskiej.

Dzięki zdrowej diecie będziesz również w stanie kontrolować swoją wagę. Zapobieganie otyłości zmniejszy ryzyko rozwoju nadciśnienia i wysokiego poziomu cholesterolu, które są czynnikami ryzyka miażdżycy.

Wniosek

Wszyscy wiemy, że zdrowa dieta odgrywa znaczącą rolę w naszym ogólnym zdrowiu. Ale czy wiesz, że dieta wegańska odwraca miażdżycę? Nagromadzenie blaszek miażdżycowych w tętnicach może powodować inne niebezpieczne choroby, dlatego musimy zapobiegać lub spowolnić postęp tej choroby.

Ograniczenie spożycia pokarmów bogatych w sód, tłuszcz i cukier oraz zastąpienie ich różnymi owocami i warzywami pomoże w utrzymaniu zdrowia układu krążenia. Badania wykazały, że składniki odżywcze oferowane przez te rośliny przy zachowaniu zdrowego stylu życia mogą rzeczywiście odwrócić miażdżycę. Jeśli uważasz, że trzymanie się diety roślinnej jest trudne, możesz hodować swoje rośliny w tunelu apoliamidowym, aby przez cały rok dostarczać składniki odwracające rozwój miażdżycy.