Prosty przewodnik w 6 krokach dotyczący naprawy uszkodzonych przez wodę słupków ściennych

Nauka samodzielnego naprawiania uszkodzonych przez wodę słupków ściennych pozwala zaoszczędzić wytrzymałość ściany domu. Pozwoli to również zaoszczędzić pieniądze, w tym kwotę, którą możesz uzyskać z roszczenia ubezpieczeniowego. Proces naprawy uszkodzonych przez wodę słupków ściennych obejmuje po prostu usunięcie ściany i zbutwiałego słupka drewnianego, nałożenie szpachli epoksydowej, zagruntowanie drewna i oddanie ściany.

Samodzielne mocowanie uszkodzonych słupków ściennych jest łatwe i proste, ale czy jest to konieczne? Czego potrzebujesz, aby całkowicie naprawić szkody spowodowane wilgocią? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o tym wszystkim i więcej o naprawie słupków ściennych!

Prosty przewodnik w 6 krokach dotyczący naprawy uszkodzonych przez wodę słupków ściennych

Dlaczego ważne jest naprawianie uszkodzonego słupka ściennego?

Słupki ścienne to pionowe ramy w konstrukcji budynku. Mogą przenosić obciążenie strukturalne lub w ogóle nie przenosić obciążenia. Szpilki ścienne są zwykle tam, gdzie przymocowane są ściany twojego domu.

Słupki ścienne są niezbędnym elementem integralności budynku. Całkowite zgnicie lub pęknięcie na pół może potencjalnie zdestabilizować całą ścianę i zagrozić bezpieczeństwu domu. Ponadto wymiana słupka ściennego byłaby bardziej kosztowna niż naprawa za pomocą szpachli do drewna.

Jak naprawić słupki ścienne uszkodzone przez wodę

Aby naprawić uszkodzenie przez wodę w słupku ściennym, będziesz potrzebować środka wzmacniającego epoksyd, szpachlówki do drewna epoksydowego, szpachli lub śrubokręta i podkładu do drewna. Potrzebny będzie również sprzęt ochronny, taki jak gumowe rękawice.

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Przede wszystkim powinieneś wyłączyć zasilanie w swoim domu. Zlokalizuj wyłącznik i wyłącz prąd.

Ponieważ narażasz się na wilgoć i przewody wewnątrz ściany, wyłączenie zasilania jest kluczowym krokiem dla bezpieczeństwa Ciebie i Twojej rodziny.

Krok 2. Odsłoń zgniliznę

Teraz możesz zacząć odsłaniać uszkodzony słupek ścienny, usuwając ścianę. Najlepiej odsłonić jak najwięcej słupka ściennego, aby pokazać rozmiar uszkodzeń. Zwykle oznacza to wycięcie znacznej części płyty gipsowo-kartonowej lub ściany gipsowej.

Jeśli twoje ściany są wykonane z różnych materiałów, może być konieczne usunięcie całej ściany, w tym listwy przypodłogowej. Sprawdź słupek ścienny, aby sprawdzić, czy nadal jest nośny i nie rozdziela się. Jeśli prawie się rozdzieli lub pękł już na pół, możesz potrzebować profesjonalnej pomocy przy wymianie słupka ściennego.

Bardzo ważne jest odsłonięcie wszystkich zniszczeń, tak więc nie wahaj się zdjąć jak największej części ściany. Pozostaw mokry słupek ścienny do wyschnięcia, dając mu czas.

Krok 3. Usuń przyczynę wilgoci

Przed zamocowaniem kołka ściennego należy ustalić przyczynę uszkodzenia. Znalezienie i usunięcie przyczyny zalania zapobiegnie ponownemu wykonaniu naprawy. Zwykle obejmuje to naprawy ścian i instalacji wodociągowych, ponieważ prawdopodobną przyczyną jest nieszczelna lub pęknięta rura.

Krok 4. Wykop zgniliznę

Gdy przyczyna zalania zostanie usunięta, a słupek ścienny wyschnie, można rozpocząć naprawę słupka ściennego. Za pomocą śrubokręta lub szpachli wykop całe spróchniałe drewno. Powinieneś szturchać dobre drewno wokół zbutwiałego obszaru, aby usunąć wszystkie ukryte zgnilizny.

Krok 5. Nakładanie szpachli epoksydowej

Po usunięciu całego próchnicy można teraz przystąpić do dodawania szpachli epoksydowej do drewna. Najpierw pokryj całą bazę żywicą epoksydową.

Konsolidatory epoksydowe pomagają wypełniaczowi lepiej przylegać do drewna. Pozostawić do wyschnięcia i utwardzać przez kilka godzin.

Po utwardzeniu konsolidatora można nałożyć epoksydową szpachlówkę do drewna. Zacznij od wciśnięcia szpachli w odsłonięty obszar, upewniając się, że mocno naciskasz, aby wypełnić wszystkie małe szczeliny i dziury. W rękawiczkach możesz dopasować kit do otoczenia.

Zazwyczaj szpachlówki do drewna schną w ciągu kilku godzin, w zależności od temperatury. Najlepiej jednak, jeśli pozwolisz mu stwardnieć przez noc.

Po całkowitym stwardnieniu można przeszlifować szpachlówkę. Aby zabezpieczyć go przed przyszłymi uszkodzeniami wody, należy pokryć szpachlówkę epoksydową i otaczające drewno podkładem do drewna.

Krok 6. Zamykanie

Gdy słupek ścienny zostanie całkowicie naprawiony, możesz teraz zwrócić ścianę. Jeśli usuniesz całą ścianę ze sklejki, możesz ją przykręcić lub przybić z powrotem na miejsce, a następnie zwrócić listwę przypodłogową. Jeśli wycinasz fragment ściany, wymiana płyt kartonowo-gipsowych również powinna być łatwa.

Po zamknięciu ściany możesz przystąpić do wygładzania i malowania według własnych upodobań.

Wniosek

Słupki ścienne to niezbędne elementy Twojego domu. Kiedy ulegnie uszkodzeniu lub zgniciu, słupek ścienny może pęknąć i zagrozić stabilności ścian i bezpieczeństwu domu.

Wiedza o tym, jak naprawić uszkodzone przez wodę słupki ścienne, to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na pracy poprzez samodzielne ich naprawianie. Wykonując sześć prostych kroków, możesz potencjalnie chronić integralność swojego domu bez pomocy profesjonalistów.