Jak wymienić uszkodzoną przez wodę płytę podłogową z laminatu?

Dla tych właścicieli domów, którzy zastanawiają się, jak wymienić uszkodzoną przez wodę deskę podłogową z laminatu, są 4 kroki, które można łatwo wykonać. Dla większości może to być zaskoczeniem, ponieważ podłogi laminowane są znane z bardzo trwałej wbudowanej wodoodporności. Chociaż tak jest, nadal może paść ofiarą kałuż, wycieków i innych źródeł wilgoci.

Jeśli widzisz wyraźne ślady uszkodzenia podłogi laminowanej przez wodę, najlepiej natychmiast podjąć działania! Oto przewodnik, który pomoże Ci wymienić podłogę laminowaną uszkodzoną przez wodę!

Jak wymienić uszkodzoną przez wodę płytę podłogową z laminatu?

Kroki wymiany laminowanej deski podłogowej

Podłogi laminowane są zaprojektowane tak, aby wytrzymać sporadyczne rozlania. Ale co się stanie, gdy ten mały wyciek zamieni się w potop?

Gdy laminat jest wystawiony na działanie wody i wilgoci, deski wyginają się, wyginają lub powodują niedowagę. Prawdziwy znak katastrofy, która ma się wydarzyć. Na szczęście istnieją kroki, które możesz wykonać, aby wymienić te uszkodzone deski!

Krok 1. Sprawdź i zatrzymaj wycieki

Po pierwsze, musisz skupić się na źródle. Nie będziesz w stanie naprawić szkody, chyba że zatrzymasz źródło, którym w tym przypadku jest wyciek. Jest na pierwszym miejscu, ponieważ zapobiega zamoczeniu podłogi.

Sprawdź, czy nie ma przecieków w podłodze laminowanej. Następnie sprawdź, czy w pobliżu uszkodzonego obszaru znajdują się jakiekolwiek urządzenia korzystające z wody, takie jak pralki, zmywarki i inne. Możesz także sprawdzić toaletę i rury pod podłogą.

Po zlokalizowaniu źródła i zatrzymaniu go możesz zwrócić uwagę na uszkodzone tablice. Najlepiej jest najpierw sprawdzić zakres problemu, zanim przejdziemy do zadania jego wymiany.

Krok 2. Przygotuj narzędzia

Będziesz musiał przygotować wszystkie niezbędne narzędzia do procesu usuwania i wymiany. Zbierz okulary ochronne, taśmę mierniczą, szczypce, młotki, klej do podłóg i wszystkie inne niezbędne narzędzia, których będziesz potrzebować.

Oprócz narzędzi będziesz musiał przygotować nowe deski laminowane, aby zastąpić stare i zniszczone. Aby uzyskać spójność i estetykę, poszukaj desek laminowanych, które pasują do Twoich.

Krok 3. Usuń uszkodzone deski

Będziesz wtedy musiał usunąć uszkodzone deski i zająć się wymianą ich na nowe. Deski podłogowe laminowane wypaczone przez wodę można usuwać gołymi rękami. Inne jednak będą wymagały więcej uwagi i wysiłku, aby je usunąć.

Możesz użyć dowolnego cienkiego narzędzia, takiego jak nóż, aby wsunąć go pod deskę i podnieść. Nawet w przypadku małych uszkodzonych obszarów nadal będziesz musiał usunąć całą deskę. Ma to zapobiec jego pogorszeniu poprzez pozostawienie go, a także odsłonić podłogę pod nim.

Krok 4. Wymień uszkodzone deski

Stanowi to najtrudniejszą część całego procesu. Przed zamontowaniem nowych desek upewnij się, że czysta podłoga jest oczyszczona. Sprawdź również deski zastępcze i zobacz, czy pasowałyby idealnie do nowej przestrzeni na podłodze.

Zwróć uwagę, że istnieje różnica w wymianie uszkodzonych desek na środku pokoju i tych przy ścianie.

Używając kleju, zacznij umieszczać zastępcze płyty laminowane na miejscu. Pozostaw ciężki przedmiot na nowej płycie na kilka godzin lub dłużej, aż klej wyschnie.

W razie wątpliwości wezwij specjalistę. Ubezpieczenie właścicieli domów na ogół obejmuje uszkodzenia i zniszczenia wnętrza i części zewnętrznej domu. Możesz sprawdzić, czy wymiana uszkodzonej przez wodę podłogi jest częścią ubezpieczenia.

W przypadku jakichkolwiek powiązanych roszczeń ubezpieczeniowych najlepiej zadzwonić do prawnika.

Jakie są oznaki uszkodzenia podłogi laminowanej przez wodę?

Czasami, nawet pomimo najlepszych starań, może dojść do zalania. Niezależnie od tego, czy będzie to niezauważony wyciek, nieszczelna rura, czy nawet coś bardziej katastrofalnego, takiego jak powódź, podłoga laminowana może być wrażliwa po długim okresie narażenia na wilgoć.

Kilka znaków ostrzegawczych, na które możesz zwrócić uwagę przed zalaniem wodą, to:

  • Podział
  • Pękanie
  • Wyboczenie
  • Przebarwienia
  • Wypaczenie
  • Widoczna pleśń lub zapach pleśni

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków, lepiej od razu sprawdź swoje podłogi pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Jakie są źródła uszkodzeń podłóg laminowanych przez wodę?

Zazwyczaj uszkodzenie często pochodzi z kuchni, w której znajdują się zlewozmywaki, linie do kostek lodu i zmywarki. Obszary w pobliżu urządzeń wykorzystujących wodę, takich jak pralki, są również podatne na uszkodzenia przez wodę.

Jak zapobiec uszkodzeniu podłogi laminowanej przez wodę?

Chociaż istnieją aspekty szkód spowodowanych przez wodę, których nie można dokładnie kontrolować (takich jak powodzie), nadal można robić rzeczy, które pomagają zmniejszyć ryzyko i szanse na uszkodzenie podłóg laminowanych przez wodę. Ogromnej większości przyczyn szkód spowodowanych przez wodę można zapobiec.

Są proste rzeczy, które możesz zrobić — od wycierania rozlanych płynów po zwracanie uwagi na wszelkie wycieki wokół zlewów, toalet, urządzeń i nie tylko. Może się to wydawać małymi, przypadkowymi zadaniami, ale pomaga zapobiegać uszkodzeniom podłóg przez wodę.

Zapobieganie jest zawsze najlepszą metodą, jeśli chodzi o unikanie szkód spowodowanych przez wodę. Zachowanie czujności w domu i radzenie sobie z problemami i problemami, gdy tylko się pojawią, może pomóc zmniejszyć ryzyko długotrwałego uszkodzenia podłóg.

Wniosek

Wymiana podłóg uszkodzonych przez wodę to nie do końca spacer po parku. Z odpowiednim przewodnikiem będzie to jednak bez wątpienia łatwiejsze. Dla tych, którzy zastanawiają się, jak wymienić uszkodzoną przez wodę deskę podłogową, możesz wykonać kilka kroków!