Jak naprawić uszkodzone przez wodę podłogi z twardego drewna: 6 łatwych kroków

Jeśli masz obecnie do czynienia z obskurną lub nieatrakcyjną podłogą, musisz wiedzieć, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłogi z twardego drewna. Ma to na celu uniknięcie dalszych ofiar i zachowanie pięknych drewnianych podłóg.

Ten artykuł będzie zawierał kroki w zakresie naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych, a także środki mające na celu zminimalizowanie szkód spowodowanych przez wodę. Woda powoduje wiele obaw i ma różne przyczyny, dlatego uwzględniliśmy środki zapobiegawcze, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę podłogi z twardego drewna: 6 łatwych kroków

Wreszcie, ten artykuł mówi również o ubezpieczeniu od szkód wodnych na podłodze. Przeczytaj dobrze i bądź poinformowany!

Kroki mocowania uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych

Czy to z nici dentystycznej, czy z wycieku, gdy woda zetknie się z drewnianą podłogą, uszkodzi je. Dlatego wymieniliśmy kroki, w jaki sposób możesz uratować swoje drewniane podłogi.

Krok 1. Przygotuj materiały

W razie potrzeby będziesz potrzebować środka dezynfekującego, łagodnego detergentu i fosforanu trójsodowego. Sprzęt, którego będziesz używać, to odkurzacz sklepowy, sztywna szczotka, gumowe rękawice, ściągaczka, wiadro i chłonna szmatka.

Krok 2. Usuń wodę i szoruj

Usuń wodę z powierzchni podłogi za pomocą odkurzacza sklepowego w trybie „na mokro”. Możesz również użyć ściągaczki, gdy odkurzacz będzie zasysał wodę.

Podłogę można wyszorować po usunięciu wody powierzchniowej. Wymieszaj łagodny detergent ze środkiem dezynfekującym w wiadrze z wodą.

Następnie użyj sztywnej szczotki do czyszczenia podłóg z twardego drewna. Usuń brud, błoto i inne materiały organiczne, aby zapobiec pleśni. Co więcej, nie zaleca się wylewania wody na podłogę, ponieważ próbujesz naprawić problem z uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę.

Krok 3. Usuń pleśń

Jeśli widzisz oznaki pleśni, potraktuj je TSP. Dokładnie wyszoruj obszar, aż przebarwienia pleśni i zaraza zostaną usunięte.

Następnie spłucz obszar wodą. Następnie osusz obszar chłonną ściereczką.

Krok 4. Suche

Jeśli pogoda nie jest wilgotna, otwórz okna i drzwi, aby podłoga z twardego drewna mogła naturalnie wyschnąć. Możesz także użyć wentylatorów, aby przenieść powietrze, aby poprawić przepływ powietrza w pomieszczeniu.

Nie przyspieszaj procesu suszenia podłóg drewnianych, ponieważ jeśli zostanie zbyt szybko wysuszony, może pęknąć. Jeśli nałożysz ciepło na podłogę z twardego drewna, może to spowodować pękanie lub pękanie.

Krok 5. Przeszlifuj podłogę

Po oczyszczeniu i wysuszeniu podłogi przeszlifuj ją, aby spłaszczyć bańki na podłogach drewnianych. Na koniec zmieść kurz.

Krok 6. Wymień laminat

Podłogi drewniane zwykle używają laminatu. Woda jest bardziej niż w stanie zniszczyć laminat na podłogach, ponieważ ten ostatni ma tendencję do pęcznienia i nasiąkania.

Co więcej, jeśli laminat podłogowy zostanie zalany, spowoduje to dalsze zniszczenie podłogi z twardego drewna. Tak więc, jeśli twoje podłogi są uszkodzone przez wodę, pamiętaj o wymianie laminatu.

Jak ocenić uszkodzenia spowodowane wodą na podłogach z twardego drewna

Przed naprawieniem podłóg z twardego drewna musisz ocenić szkody spowodowane przez wodę, aby mieć pojęcie, ile pracy musisz wykonać.

Pierwszym krokiem do oceny podłogi drewnianej zniszczonej przez wodę jest zidentyfikowanie źródła wilgoci i jej wyeliminowanie. Tylko wtedy możesz zająć się uszkodzeniami na swoich deskach.

Jak chronić podłogę z twardego drewna przed uszkodzeniem przez wodę

Uszczelnij podłogę

Podłogi drewniane są trwałe, ale lepiej być bezpiecznym i ostrożnym. Dlatego jego powłoka woskowa powinna być wymieniana co roku.

Dzieje się tak, ponieważ powłoka woskowa działa jak bariera ochronna i zapobiega uszkodzeniom wody. W ten sposób zwiększa to żywotność podłóg laminowanych i twardego drewna.

Obserwuj poziom wilgotności w swoim domu.

Wilgoć może przeciekać przez ściany zewnętrzne i przenikać przez podłogę, co może skutkować długotrwałymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Możesz zwalczyć wilgoć za pomocą osuszacza, który może również poprawić komfort w Twoim domu.

Wytrzyj wycieki

Czasami wycieki są nieuniknione, zwłaszcza gdy masz dzieci lub niewyszkolone zwierzęta. Jeśli tak, natychmiast wytrzyj rozlane płyny, aby nie osiadły na twardym drewnie i nie spowodowały długotrwałych uszkodzeń.

Czy ubezpieczenie obejmuje szkody spowodowane przez wodę na podłodze?

Tak, ale z warunkami. Aby pomóc w roszczeniu ubezpieczeniowym, musisz zrobić zdjęcia aktualnych uszkodzeń swoich podłóg.

Ma to na celu uzyskanie odpowiedniego odszkodowania. Prawnik może również pomóc w uzyskaniu zasłużonego odszkodowania. Mogą uniemożliwić firmom ubezpieczeniowym wykorzystywanie Ciebie.

Jeśli firma ubezpieczeniowa zgodzi się na wypłatę odszkodowania, prawdopodobnie zatrudni specjalistę, który zidentyfikuje wyciek i go naprawi. W takiej sytuacji Twoje ubezpieczenie obejmuje tylko obszar, w którym znajduje się nieszczelność, miejsce uszkodzenia, ale nie cały system rur.

Ponadto Twoje ubezpieczenie może również obejmować cały proces suszenia, naprawy i wymiany, jeśli Twoja firma ubezpieczeniowa zaleci firmę zajmującą się naprawą szkód po zalaniu. Lepiej zatrudnić specjalistę od uszkodzeń spowodowanych przez wodę, aby naprawy przebiegły bezproblemowo.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłogi z twardego drewna, mamy nadzieję, że jesteś w stanie zrozumieć, jak poważne jest uszkodzenie przez wodę i jak musisz zapobiegać jego pogorszeniu. Mamy również nadzieję, że zawarliśmy wystarczającą ilość informacji na temat środków zapobiegawczych i ubezpieczenia od zalania, abyś był odpowiednio poinformowany.