Jak naprawić spuchnięte drewniane meble uszkodzone przez wodę w 12 krokach?

Przeczytaj ten szybki i łatwy przewodnik dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak naprawić spuchnięte drewniane meble uszkodzone przez wodę. W tym artykule przedstawimy również kilka porad i wskazówek dotyczących Twoich mebli.

Jakie są potrzebne materiały?

Zanim przejdziesz do procesu, upewnij się, że masz następujące materiały. Jeśli masz kompletny zestaw materiałów, dobrze jest iść!

Jak naprawić spuchnięte drewniane meble uszkodzone przez wodę w 12 krokach?
 • Ręcznik z mikrofibry
 • Trzy kawałki ściereczki z mikrofibry
 • Ściereczka polerska
 • Rękawiczki gumowe
 • Maska przeciwpyłowa
 • Okulary ochronne
 • Pędzel do szorowania
 • Wiadro
 • Papier ścierny
 • Olej mineralny
 • Ocet destylowany
 • Wybielacz
 • Nawilżacz do drewna

Naprawianie spuchniętych mebli

Krok 1. Upewnij się, że meble są suche

Tuż przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że mebel jest suchy. Jeśli chcesz odnowić meble, musisz wykonać tę procedurę poza domem lub pozostać w garażu.

Krok 2. Załóż sprzęt ochronny

Podczas wykonywania procedury zachowaj środki ostrożności, nosząc okulary ochronne, gumowe rękawice i maskę przeciwpyłową. Musisz wziąć pod uwagę ochronę przed następującymi krokami, które będziesz wykonywać później.

Krok 3. Napraw fakturę mebli

W tym kroku musisz przeszlifować drewno. Pomoże Ci naprawić fakturę mebli.

Tuż przed szlifowaniem drewna usuń pleśń i pleśń. Kiedy wszystko jest gotowe, możesz zacząć od wygładzenia drewna papierem ściernym.

Krok 4. Wytrzyj drobinkę kurzu

Użyj dłoni w rękawiczkach, aby wytrzeć obszar, w którym znajduje się drobinka trocin, aby całkowicie usunąć.

Krok 5. Wyczyść wybielaczem

Zdarzałyby się przypadki, w których nie byłbyś w stanie wygładzić kawałka drewna. Inną opcją, aby go wyczyścić, jest wymieszanie pewnej ilości wody i wybielacza.

Krok 6. Szoruj drewno

Szoruj drewno, zanurzając włosie szczotki szorującej w wiadrze, aby namoczyć je wodą.

Krok 7. Do wyschnięcia użyj ręcznika z mikrofibry

Aby drewno nie było zbyt wilgotne, do wysuszenia kawałka drewna należy użyć ręcznika z mikrofibry.

Krok 8. Dodaj olej do mebli, aby uzyskać gładki wygląd

Po kroku 7 musisz dodać olej do mebla, aby uzyskać elegancki wygląd i może on utrwalić jego kolor. Pamiętaj, że po dodaniu kolejnych warstw będą miały ciemniejszy kolor drewna. Spróbuj nanieść kilka kropel oleju do mebli na ściereczkę z mikrofibry i zacznij wcierać olej w kawałek drewna.

Uwaga: Dodaj tyle, ile potrzebujesz do swoich powłok.

Krok 9. Niech olej do mebli wyschnie

Pozostaw drewno do wyschnięcia. Gdy wyschnie, możesz zacząć od nawilżenia materiału.

Nawilżacz pomaga drewnu uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Nałóż balsam czystą szmatką, a następnie wytrzyj równomiernie stół, aby balsam zatopił się w drewnie. Pomoże, jeśli pozwolisz drewnu wyschnąć.

Krok 10. Wymieszaj olej mineralny z octem destylowanym

Właściwie jest to ostatni krok w naprawie spuchniętego drewna uszkodzonego przez wodę i będziesz musiał zmieszać jedną szklankę oleju mineralnego z jedną czwartą szklanki z destylowanym octem.

Krok 11. Wypoleruj mebel

Załóżmy, że chcesz uzyskać lepszy wygląd odnowionych mebli, zanurzając czystą ściereczkę z mikrofibry w utworzonym polerowaniu. Kiedy polerujesz swój mebel, pamiętaj, aby podążać za słojami drewna.

Krok 12. Czyste dodatkowe polerowanie

Zaraz po wypolerowaniu odrestaurowanych mebli będziesz musiał użyć ściereczki polerskiej, którą musisz oczyścić z dodatkowego środka polerującego pozostałego podczas przywracania uszkodzonego, spuchniętego drewna.

O czym należy pamiętać przy odnawianiu mebli

Wypróbuj, zanim złożysz skargę

Nie dzwoń po prawnika w sprawie problemu z meblami! Posiadanie w domu mebli uszkodzonych przez wodę z pewnością nie obejmuje ubezpieczenia domu.

Chociaż może się to wydawać zbyt niemożliwe do naprawienia, możesz zaoszczędzić pieniądze, wykonując odpowiednie kroki, aby przywrócić spuchnięte meble, zamiast wyrzucać zakup. Nie stresuj się z powodu okropnych uszkodzeń, jakie ma.

Gdy nie ma więcej opcji, możesz zadzwonić do specjalisty

W porządku jest rezygnacja z rzeczy, których nie można naprawić samodzielnie, jeśli uważasz, że jest to zbyt trudne. Jeśli masz dom objęty ubezpieczeniem, najlepiej byłoby zadzwonić do specjalisty, jeśli nie masz możliwości rozwiązania problemu.

Nie wszystkie domy są ubezpieczone, ale jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie, to byłaby świetna decyzja, aby poprosić o pomoc osoby, które mają mocne strony do renowacji uszkodzonych mebli.

.

Wniosek

Cieszymy się, że dotarłeś do tego punktu artykułu dotyczącego naprawy uszkodzonych przez wodę spuchniętych mebli drewnianych. Najlepiej postępować zgodnie z tymi zasadami podanymi w tej wartościowej lekturze i zapamiętać wskazówki, o których warto pamiętać.