Który scenariusz najlepiej opisuje zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? 3 niesamowite fakty!

Który scenariusz najlepiej opisuje zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? Jeśli kupiłeś tego rodzaju ubezpieczenie, jestem pewien, że może cię ono objąć, gdy spowodowałeś uszkodzenie mienia lub zraniłeś inną osobę.

Mając to na uwadze, twoje ubezpieczenie wypadkowe jest w stanie zapłacić komuś, kto pozywa cię lub składa roszczenie przeciwko tobie w związku z problemami objętymi twoją polisą.

Który scenariusz najlepiej opisuje zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? 3 niesamowite fakty!

Znacznie więcej niż to, obejmuje również ubezpieczenie odszkodowań pracowniczych, tak że gdy pracownicy doznają obrażeń podczas pracy, jest to zwykle pomocne dla właścicieli firm. Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zakupie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dlatego najlepiej pozostać w tym artykule. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Który scenariusz najlepiej opisuje zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Który scenariusz najlepiej opisuje zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? Jak wspomniałem wcześniej, zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków jest dobrym pomysłem, ponieważ obejmuje ono Twoją odpowiedzialność odpowiednio wobec osób lub mienia, które zraniłeś lub uszkodziłeś.

Kiedy ktoś zgłasza roszczenia z tytułu twoich działań lub zaniechań powodujących szkodę lub szkodę innej osobie, nie musisz osobiście płacić za zobowiązania, ponieważ posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków może cię od tego uchronić. To tak samo, jak gdy jesteś właścicielem firmy i pracownikiem rannym podczas pracy; to jest w ramach ubezpieczenia odszkodowawczego pracownika, które również należy do tego.

Omówmy dalej trzy niesamowite fakty za każdym razem, gdy kupujesz ubezpieczenie wypadkowe:

#1. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest powiązane z ubezpieczeniem domu i samochodu

Podajmy scenariusze, dzięki którym lepiej zrozumiesz, czym jest ubezpieczenie wypadkowe.

Oto scenariusz pokazujący, w jaki sposób ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest powiązane z ubezpieczeniem domu:

Na przykład A został ranny w wyniku upadku na schodach w domu B. B nie kontynuował naprawy poręczy schodkowych; z tego powodu A upadł, prowadząc do złamania kończyn. W związku z tym, że B nie zdołał naprawić barierek, ponosi odpowiedzialność za wypadek. Zatem w tym przypadku ubezpieczenie właściciela domu B może pokryć rachunek za pobyt w szpitalu A, a jest to część polisy związana z nieszczęśliwym wypadkiem. Ponadto w przypadku, gdy A pozywa B, koszty prawne również mogą zostać pokryte z ubezpieczenia.

Oto kolejny scenariusz pokazujący, jak ubezpieczenie wypadkowe jest powiązane z ubezpieczeniem samochodowym:

A włącza bieg wsteczny, aby mógł wyjechać z podjazdu. Cofając się, uderza w pojazd swojego sąsiada, B. Biorąc pod uwagę, że to wina A, jest on zobowiązany do zapłaty za szkody wyrządzone w pojeździe B. Widzisz, składnik wypadkowy ubezpieczenia samochodowego polega na tym, że płaci ono za szkody.

Myślę, że teraz jest to dla ciebie jasne. Ale, aby cię jeszcze bardziej oświecić, zrozummy powody, dla których musiałbyś wykupić ubezpieczenie wypadkowe.

#2. Konieczność wykupienia ubezpieczenia NNW

Chodzi o to, że może uchronić Cię przed ponoszeniem wydatków, gdy odniesiesz obrażenia lub spowodujesz uszkodzenie mienia innej osoby. Jest to szczególnie ważne, gdy roszczenia przeciwko Tobie dotyczą drogich i dużych sum pieniędzy.

Z ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków uwolnisz się od bankructwa; nie będziesz osobiście płacić za wyroki sądowe lub ugody.

Tylko z tego powodu zdasz sobie sprawę, jak ważne jest wykupienie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu ubezpieczeniu możesz pokryć to, co możesz stracić w procesie sądowym. Ale warto zauważyć, że gdy twoje ubezpieczenie jest mniejsze niż to, co jesteś winien sądowi, nadal jesteś zobowiązany do zapłaty pozostałej kwoty. Nie jest to jednak wada, ponieważ nadal może oszczędzić Ci kosztów w porównaniu do sytuacji, gdy musisz zapłacić całą kwotę osobiście.

Zobacz, na przykład, gdy masz ubezpieczenie domu, otrzymujesz trzy kwoty zobowiązań przewidzianych w polisie ubezpieczeniowej. Na przykład w przypadku ubezpieczenia samochodu w Kalifornii będziesz mieć minimum 15/30/5, co oznacza, że ​​otrzymasz 15 000 USD za każdą śmierć lub uszkodzenie ciała jednej osoby, 30 000 USD, jeśli więcej niż jedna osoba w wypadku i 5000 USD za uszkodzenie mienia.

Nie martw się jednak. Masz prawo dodać ubezpieczenie od odpowiedzialności i nazywa się to ubezpieczeniem parasolowym. Ubezpieczenie domu i samochodu może na to pozwolić. Chociaż zwykle jest to kosztowne, ma szerszy zasięg, co może pomóc w razie potrzeby. Poza tym może nawet obejmować roszczenia o pomówienie i zniesławienie.

#3. Jest powiązany z ubezpieczeniem majątkowym

Być może słyszałeś o ubezpieczeniach majątkowych; to również dobry pomysł, ponieważ może cię chronić w przypadku uszkodzeń spowodowanych kradzieżą, pożarem, a nawet pogodą. Obejmuje to dostosowane ubezpieczenia, takie jak ubezpieczenie od powodzi, pożaru, domu, trzęsienia ziemi lub kotła. Na przykład, jeśli finansujesz swój dom kredytem hipotecznym, pożyczkobiorca może wymagać od Ciebie uzyskania ubezpieczenia domu; ma to szczególne znaczenie dla zabezpieczenia kredytu hipotecznego przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak klęski żywiołowe czy pożary.

Tak samo jest z zakupem ubezpieczenia na życie – takiego, które chroni przed stratami finansowymi. Ponadto, jak wspomniano kilka razy w tym artykule, ubezpieczenie mienia może pokryć koszty od szkód poniesionych w cudzej własności, obrażeń, a nawet kosztów prawnych, gdy jesteś pozwany z tego powodu. Cóż, możesz przeczytać, w jakich okolicznościach roszczenie z tytułu ubezpieczenia nieruchomości zostanie odrzucone.

To okładka!

Więc już zrozumiałeś, który scenariusz najlepiej opisuje zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Mam nadzieję, że już jesteś oświecony. Mamy nadzieję, że te trzy zdumiewające fakty wystarczą, aby zdecydować się na zakup jednego dla siebie! Najlepiej też przeczytać artykuły pokrewne; wiedzieć, w jakim wieku kupić ubezpieczenie na życie i kiedy jest najlepszy czas na zakup ubezpieczenia samochodu.