Kto płaci ubezpieczenie tytułu własności w Kolorado? Z 2 niesamowitymi typami!

Czy jesteś wystarczająco ciekawy, aby wiedzieć, kto płaci ubezpieczenie tytułu własności w Kolorado? To nikt inny jak sprzedawca. On wybierze tytułowe towarzystwo ubezpieczeniowe. Zapłaci również za ubezpieczenie tytułu własności właściciela. Tyle tylko, że opłaty mogą być nadal negocjowane w ramach kontraktu Colorado.

Stan Kolorado nie wymaga ubezpieczenia tytułu własności od właściciela. Oznacza to, że nie jest to obowiązkowe.

Kto płaci ubezpieczenie tytułu własności w Kolorado? Z 2 niesamowitymi typami!

Ale wtedy firmy hipoteczne wymagałyby wykupienia polisy ubezpieczeniowej od pożyczkodawcy. Dzieje się tak, ponieważ spełnia swoje zadanie w udanej sprzedaży domu. Do tej pory wiele rzeczy trzeba było najpierw dowiedzieć się o tym. Czytaj dalej!

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia tytułu własności?

Kupno domu może wymagać dużo pieniędzy. Ale więcej ryzyka może się pojawić, gdy pożycza się od tysięcy do milionów dolarów, aby za to zapłacić. To ryzyko może przybrać postać problemów z tytułem. Dobrze, ubezpieczenie tytułu własności chroni interesy pożyczkobiorców, pożyczkodawców domów i & sprzedawców.

Kiedy kupujesz nieruchomość lub dom na rynku nieruchomości w Kolorado, sprawy mogą przebiegać szybko. Rzeczywiście, nie chcesz pozostać w tyle w ochronie. Dlatego ubezpieczenie to coś, czego najbardziej potrzebujesz.

Co oznacza tytuł?

Tytuł jest dowodem na to, że jesteś właścicielem nieruchomości lub domu. Tytuł domu służy do udowodnienia, że ​​dom do sprzedaży należy do Ciebie. Jeśli jesteś poprzednim właścicielem domu, możesz wskazać, że jest to Twój tytuł w akcie własności. Jesteś jego właścicielem w szczególności bez innych problemów lub zaległych podatków. I przeniesiesz to do innego.

Udane posiadanie i przeniesienie tytułu własności są najczęściej obserwowane.

Jednak nie dzieje się tak przez cały czas. Nie mają zaufanych ludzi, którzy powiedzieliby im, że robią źle. Dobrą rzeczą w ubezpieczeniu tytułu jest to, że zapewnia ochronę. To prawda, jeśli wystąpią inne błędy w tytule lub akcie lub wątpliwe przeniesienie.

Jakie są jego rodzaje?

Oto dwa rodzaje ubezpieczenia tytułu własności w Kolorado:

#1. Ubezpieczenie pożyczkodawcy

Ma na celu ochronę pieniędzy pożyczkodawcy zainwestowanego w nieruchomość. Tak właśnie jest, gdy ubezpieczenie tytułu właściciela pomaga w weryfikacji roszczenia do tytułu.

#2. Ubezpieczenie tytułu własności

Ten rodzaj ubezpieczenia jest kupowany jednorazowo. Ma zastosowanie do użytku, pod warunkiem, że jesteś jego właścicielem.

Jaki jest jego zasięg?

Ubezpieczenie tytułu własności jest prawie takie samo jak opłaty za nieruchomość. Jest jakoś dobrze, nawet dla pożyczkobiorcy. Pomaga stawić czoła nieprzewidzianym okolicznościom, podejrzanym interesom, poważnym błędom urzędniczym i wielu innym. Wśród innych kwestii, które powinna obejmować polisa, są:

  • Nieopłacone oceny i podatki
  • Nieopłacone wyroki i zastawy
  • Oszustwa i fałszerstwa
  • Niewłaściwe wykonanie dokumentu
  • Niewłaściwe rejestrowanie lub składanie dokumentów prawnych dotyczących nieruchomości
  • Niezwolnione kredyty hipoteczne

Zwróć uwagę na te problemy związane z tytułem domu. Nie zdziw się, jeśli przedstawiciel banku powie Ci, że poprzedni sprzedawca nie był właścicielem Twojego obecnego domu. Wiedz, że to może się zdarzyć. Ale ubezpieczenie tytułu nie pozwala na to.

Czym różni się od innych form ubezpieczenia?

Zakup domu następuje po zakupie polisy ubezpieczeniowej właściciela domu. Ale dużo pieniędzy może iść na polisę właściciela domu. Ale czy obejmuje również tytuł twojego domu?

Istnieje różnica w ich zasięgu. Ubezpieczenie właściciela domu obejmuje przyszłe zdarzenia, takie jak pożar, powódź, grad i inne. Ubezpieczenie tytułu chroni to, co już wydarzyło się w tytule domowym.

Ile to kosztuje?

Zapłać za ubezpieczenie tytułu od 0,5 do 1 procent ceny nieruchomości. Jest to już jednorazowa opłata uiszczana podczas zamykania domu. Następnie można go znaleźć w końcowym ujawnieniu i oświadczeniu o rozliczeniu. Firmy tytułowe często włączałyby ubezpieczenie tytułu do stawki wiązanej za tytuł. Dotyczy to również opłaty pakietowej za usługi escrow.

Koszty ubezpieczenia tytułu własności często są różne. Może to również dotyczyć małych zaliczek, większych kwot kredytu i dodatkowego ubezpieczenia w przypadku rozszerzonych problemów z tytułami. Po pierwsze, koszty mogą się różnić w zależności od firmy tytułowej.

Przed jakimi typami roszczeń chroni?

Wśród typowych problemów znajdują się nieujawnione dokumenty, zastawy na nieruchomości i & błędy pisarskie. Ludzie nie rozpoznają ich po prostu podczas procesu tworzenia tytułu.

Pominięcia i błędy w Umowie Powierniczej

Może to być tak proste, jak błędna pisownia, niepełny opis własności prawnej lub nieprawidłowy adres.

Aktualne spory i procesy sądowe

Dotyczyły one spraw sądowych, które dotyczyły majątku. Może to być bankructwo lub rozwód, który nie jest jeszcze ostateczny.

Nieujawnieni spadkobiercy

Ktoś może przyjść i zażądać twojego domu. To jest zaraz po zakupie domu. Aby uzyskać dodatkowe informacje, dowiedz się, co się stanie, jeśli zaginieni spadkobiercy wystąpią o prawo własności.

Niezamierzone błędy w wypełnianiu lub rejestrowaniu dokumentów.

Pamiętaj, że może dojść do uszkodzenia plików cyfrowych lub błędów w pisowni.

Niezgłoszone zastawy

Przykładem tej powszechnej wady jest niezapłacony przez poprzedniego właściciela rachunek podatkowy. A może w przeszłości nie odnotowano drugiej hipoteki.

Oszukańcze przeniesienie prawa własności nieruchomości

Może zawierać dokumentację i fałszerstwa sporządzone niezgodnie z prawem.

Podsumowanie

Teraz wiesz, kto płaci ubezpieczenie tytułu własności w Kolorado, a to sprzedawca. Ale ważniejsze jest znaczenie ubezpieczenia. Zapewnia spokój ducha przed nieprzewidywalnymi problemami w przyszłości. Po pierwsze, chcesz uniknąć przyszłego obciążenia finansowego i prawnego swojej nieruchomości. Więc już dziś zadbaj o ubezpieczenie tytułu! Aby uzyskać więcej artykułów ubezpieczeniowych, sprawdź, jak negocjować z rzecznikiem ubezpieczeniowym i co to jest segregator ubezpieczeniowy. Dzięki, że wpadłeś! Mam nadzieję, że się nauczyłeś!